LV
Izvēlēties Transportlīdzekli
+371 268 10330
Izvēlēties Transportlīdzekli

Dakša 

Nav izvēlēta nekāda automašīna. Lai apskatītu preces, izvēlieties automašīnu, kuras detaļas Jūs meklējat.

Biežāk uzdodamie jautājumi
  • Vai ir iespējams preces izņemt fiziskajos veikalos?

    Jā, preces bez maksas var izņemt visos Signeda fiziskajos veikalos Lietuvā. Parasti preces no citiem veikaliem tiek piegādātas 1–3 dienu laikā.


Pasūtiet preču saņemšanu šādās pilsētās:

Ja jums ir kādi jautājumi, izvēloties rezerves daļas no kategorijas DAKŠA , vienmēr varat doties uz jebkuru fizisku veikalu no zemāk esošā saraksta, kur varat ne tikai paņemt pasūtītās preces, bet arī saņemt speciālistu konsultāciju pirms pasūtīšanas. Pasūtītā oriģinālā rezerves daļa tiek piegādāta uz centrālo noliktavu, jau nākamajā dienā varat to izņemt tuvākajā veikalā. Interneta veikalā pasūtītās rezerves daļas var piegādāt ne tikai fiziskajos Signeda veikalos, bet arī uz jebkuru no Jūsu norādītajām adresēm Latvijas pilsētās. Fiziskajos veikalos Jums ir iespēja ne tikai saņemt profesionālu konsultāciju, bet arī iespēja preci apskatīt. Interneta veikalā pasūtītās detaļas iespējams piegādāt ne tikai uz Rīgu, Daugavpili, Liepāju, bet arī uz citām pilsētām un reģionu centriem, piemēram, Jelgavu, Jūrmalu, Ventspili, Rēzekni, Valmieru, Jēkabpili, Ogri, Salaspili, Tukumu, Cēsīm, Kuldīgu, Olaini, Saldus, Talsiem, Dobeli, Krāslavu, Siguldu, Bausku, Ludzu, Līvāniem, Gulbeni, Madoni, Alūksni, Aizkraukli, Limbažiem, Preiļiem, Balviem, Lielvārdi, Ikšķili, Valku, Smilteni, Salacgrīvu, Saulkrastiem, Aizputi, Baldoni, Grobiņu, Auci, Vangadzi, Baložiem, Skrundu, Pļaviņām, Kandavu, Viļāniem, Rūjienu, Brocēniem, Cēsvaini, Ilūksti, Viesīti, Valdemārili, Dagdu, Aloju, Priekuli, Krāslavu, Kalnciemu, Ķegumu, Jaunjelgavu, Mazsalaku, Varakļāniem, Staiceli, Lubānu , Api, Standi, Zilupi, Ainažiem, Viļaku, Pilteni, Sedu, Sabili, Strenčiem, Līgatni, Pāvilostu, Subati, Durbi. Preces tiek piegādātas bez maksas, ja pasūtījuma summa pārsniedz 86 eiro. Ja summa ir mazāka, piegādes izmaksas ir atkarīgas no Jūsu preču svara. Piegāde uz norādīto adresi aizņem 1-2 darba dienas. Par pasūtījuma statusu Jūs tiksiet informēts ar SMS. Vairāk informācijas atradīsiet: https://www.signeda.lv/iepirksanas-noteikumi

Auto dakša

Automašīnas priekšējo un aizmugurējo dakšu mērķis ir ierobežot riteņa vertikālo kustību. Automašīnas dakša ir svarīga piekares  sastāvdaļa, kas palīdz nodrošināt vienmērīgu automašīnu vadāmību, vienmērīgu riteņa griešanos un tā saķeri ar ceļa virsmu. Priekšējās un aizmugurējās dakšas savieno automašīnas riteņus ar piekares sistēmu.

Tikmēr palaišanas dakša ir saistīta ar automašīnas sajūga sistēmu. Šī daļa savieno sajūga pedāli ar sajūga mehānismu un ļauj transportlīdzeklim pārslēgties neitrālajā pozīcijā.

Dakšas var iedalīt arī gareniskajās un sānu dakšās, un pēc formas trīsstūrveida, taisnās un H formas dakšās. Auto dakšas parasti ir izgatavotas no tērauda vai vieglmetāla sakausējuma. Dakšām abos galos ir sīki “blīvinājumi”. Viens ir cilindrisks ar iespiestu gumijas buksi, bet otrs ir gredzenveida, lai piestiprinātu buksi.

Auto dakšu apkope un bojājumi

Pareizi un rūpīgi koptas dakšas kalpos visu automašīnas ekspluatācijas  laiku. Šīs daļas sastāvdaļas var tikt bojātas deformācijas vai korozijas dēļ. Braukšana pa ceļiem ar kvalitatīvu segumu, kārtīga braukšana un pareiza automašīnas apkope pagarinās šīs daļas kalpošanas laiku.

Dažādām piekares svirām (dakšām) ir specifiskas apkopes nianses. Palaišanas dakšas stāvoklis ir ļoti atkarīgs no sajūga sistēmas kopējā līmeņa. Ja, iedarbinot automašīnu, dzirdat vai jūtat neparastas vibrācijas vai troksni sajūga mehānismā, problēma var būt palaišanas dakšā. Darbības traucējumus var izraisīt arī pēkšņas grūtības atlaist sajūga pedāli. Ja apskates laikā pamanāt, ka palaišanas dakša vai citas sajūga daļas ir nodilušas, ir vērts šīs detaļas nomainīt. Tāpat no nodiluma problēmām vai citiem defektiem var izvairīties, periodiski ieeļļojot sajūga daļas ar īpaši paredzētu smērvielu.

Priekšējo dakšu labu stāvokli parasti nodrošina kārtīga stūrēšana. Ja braukšanas laikā izvairieties no priekšējo riteņu triecieniem, izvēlieties drošu braukšanas ātrumu atbilstoši ceļa segumam, tad priekšējā dakša kalpos ilgi un kvalitatīvi. Tomēr, ja braukšanas laikā pamanāt automašīnas novirzes uz vienu vai otru pusi, vispārēju automašīnas stabilitātes zudumu vai troksni priekšējā piekarē, ir vērts pārbaudīt šo dakšu stāvokli.

Automašīnas aizmugurējās dakšas ir ciešāk saistītas ar bremžu sistēmu. Pasliktinājies bremzēšanas veiktspēja var signalizēt par aizmugurējās dakšas bojājumu. Par dakšu bojājumiem var liecināt arī tādas pazīmes kā auto stabilitātes samazināšanās līkumos vai pēkšņa bremzēšana, aizmugurējo riteņu slīdēšana. Ievērojiet ražotāja pārbaužu un apkopes grafiku, lai nodrošinātu, ka aizmugurējās dakšas ir labā stāvoklī. Protams, sakārtota automašīnas vadīšana palīdzēs novērst arī aizmugurējo dakšu deformācijas un bojājumus.

Interneta veikala Signeda katalogs klientu ērtībām piedāvā ārkārtīgi plašu auto dakšu izvēli. Par ļoti konkurētspējīgu cenu saviem klientiem piedāvājam ērtu automašīnu dakšu iegādi no Magneti Marelli, SRL, Teknoro un citiem pazīstamiem ražotājiem. Izmantojot ērto Signeda meklēšanas sistēmu, tikai ar dažiem pogas klikšķiem varat izvēlēties savam auto piemērotas detaļas vai auto preces.