LV
Izvēlēties Transportlīdzekli
+371 268 10330
Izvēlēties Transportlīdzekli

Auto lukturi un to daļas

Nav izvēlēta nekāda automašīna. Lai apskatītu preces, izvēlieties automašīnu, kuras detaļas Jūs meklējat.

Biežāk uzdodamie jautājumi
  • Vai ir iespējams preces izņemt fiziskajos veikalos?

    Jā, preces bez maksas var izņemt visos Signeda fiziskajos veikalos Lietuvā. Parasti preces no citiem veikaliem tiek piegādātas 1–3 dienu laikā.


Pasūtiet preču saņemšanu šādās pilsētās:

Ja jums ir kādi jautājumi, izvēloties rezerves daļas no kategorijas AUTO LUKTURI UN TO DAĻAS, vienmēr varat doties uz jebkuru fizisku veikalu no zemāk esošā saraksta, kur varat ne tikai paņemt pasūtītās preces, bet arī saņemt speciālistu konsultāciju pirms pasūtīšanas. Pasūtītā oriģinālā rezerves daļa tiek piegādāta uz centrālo noliktavu, jau nākamajā dienā varat to izņemt tuvākajā veikalā. Interneta veikalā pasūtītās rezerves daļas var piegādāt ne tikai fiziskajos Signeda veikalos, bet arī uz jebkuru no Jūsu norādītajām adresēm Latvijas pilsētās. Fiziskajos veikalos Jums ir iespēja ne tikai saņemt profesionālu konsultāciju, bet arī iespēja preci apskatīt. Interneta veikalā pasūtītās detaļas iespējams piegādāt ne tikai uz Rīgu, Daugavpili, Liepāju, bet arī uz citām pilsētām un reģionu centriem, piemēram, Jelgavu, Jūrmalu, Ventspili, Rēzekni, Valmieru, Jēkabpili, Ogri, Salaspili, Tukumu, Cēsīm, Kuldīgu, Olaini, Saldus, Talsiem, Dobeli, Krāslavu, Siguldu, Bausku, Ludzu, Līvāniem, Gulbeni, Madoni, Alūksni, Aizkraukli, Limbažiem, Preiļiem, Balviem, Lielvārdi, Ikšķili, Valku, Smilteni, Salacgrīvu, Saulkrastiem, Aizputi, Baldoni, Grobiņu, Auci, Vangadzi, Baložiem, Skrundu, Pļaviņām, Kandavu, Viļāniem, Rūjienu, Brocēniem, Cēsvaini, Ilūksti, Viesīti, Valdemārili, Dagdu, Aloju, Priekuli, Krāslavu, Kalnciemu, Ķegumu, Jaunjelgavu, Mazsalaku, Varakļāniem, Staiceli, Lubānu , Api, Standi, Zilupi, Ainažiem, Viļaku, Pilteni, Sedu, Sabili, Strenčiem, Līgatni, Pāvilostu, Subati, Durbi. Preces tiek piegādātas bez maksas, ja pasūtījuma summa pārsniedz 86 eiro. Ja summa ir mazāka, piegādes izmaksas ir atkarīgas no Jūsu preču svara. Piegāde uz norādīto adresi aizņem 1-2 darba dienas. Par pasūtījuma statusu Jūs tiksiet informēts ar SMS. Vairāk informācijas atradīsiet: https://www.signeda.lv/iepirksanas-noteikumi

Auto lukturi

Kārtīgi auto lukturi ir viena no svarīgākajām auto detaļām. Lukturi ne tikai sniedz lielāku drošību uz ceļa, bet arī uzlabo auto estētisko izskatu. Laba redzamība, jo īpaši diennakts tumšajā laikā, var izglābt daudzas dzīvības. Mūsu sortimentā ir vairāk nekā 20 000 lukturu dažādiem zīmoliem un modeļiem, tāpēc, ja pienācis laiks atjaunināt lukturus – pie mums noteikti atradīsiet piemērotāko variantu. Plašais internetā pārdodamais sortiments var tiešām pārsteigt. Vispirms parādījās halogēna, vēlāk ksenona, biksenona, tagad arī LED tipa lukturi. Jā, tiek konkurē savā starpā, un jā, tie uzlabojas ar katru dienu. Arvien tiek izgudrots vēl viens jauninājums, pielāgojums automobilim: vieniem ir pagriezienu apgaismojuma funkcija, citi apgaismo lielāku laukumu, bet citi kalpo ilgāk. Kā jau minējām, auto lukturiem ir dažādi veidi. Mēs domājam, ka jums būtu noderīgi uzzināt katra veida lukturu priekšrocības.

  • Halogēnu lukturi spīd līdz pat 700 stundām. Tā jau ir priekšrocība, jo parastās kvēlspuldzes tiešām nespīd tik ilgi un salīdzinājumā ar halogēnu spuldzēm to gaisma ir vāja. Šādi lukturi arī aptver salīdzinoši lielu ceļa laukumu diennakts tumšajā laikā. Bet vislabākais ir tas, ka halogēnu auto lukturi nespīd pretī braucošajiem acīs – tas palīdz izvairīties no nevēlamām avārijas situācijām.
  • Ksenona auto lukturiem ir balta gaisma, tāpēc mēdz jokot, ka tie nakti pārvērš par dienu. Pieslēdzot šos lukturus, ir ļoti svarīgi tos pareizi noregulēt – pretējā gadījumā tie var apžilbināt autovadītājus. Interesanti, ka parastajos ksenona lukturos, konkrēti tālajām gaismām, izmanto halogēnās spuldzes. Savukārt biksenona lukturos – ksenona spuldzes. Tiesa gan, ksenona auto lukturi spīd 2,5 reizes spožāk (salīdzinājumā ar halogēnu). Ikvienam autovadītājam ir vērts zināt, ka ksenona lukturos bieži ir iebūvētas rotējošas spuldzes, kas patiešām palielina drošību, braucot naktī.
  • LED lukturi tagad tiek izmantoti ne tikai kā miglas, stāvgaismas un bremžu lukturi, bet arī kā dienas gaitas gaismas. LED auto lukturi var pagriezties par aptuveni 20 grādiem abos virzienos (tāpat kā ksenona), tāpēc apgaismotais redzes lauks ir plašāks. Pats labākais ir tas, ka šie lukturi ir ļoti energoefektīvi, tāpēc auto akumulators kalpos ilgāk un tiks saudzēta daba.

Biežākie automašīnu lukturu darbības traucējumi

Ir dabiski, ka universālie lukturi, iespējams, ir visvairāk izmantotā automašīnas daļa. Tāpēc ilgtermiņā vadītājs saskaras ar dažādiem lukturu un to komponentu darbības traucējumiem. Ir svarīgi pēc iespējas ātrāk novērst defektus un bojājumus, lai slikts apgaismojums neradītu briesmas vadītājam un citiem satiksmes dalībniekiem. Zemāk ir saraksts ar visbiežāk sastopamajām lukturu kļūmēm.

 Izdegušas apgaismes spuldzes. Varbūt visizplatītākais spuldžu bojājumu cēlonis. Spuldzes var nedarboties dabiskas izdegšanas dēļ pēc ilgstošas ​​lietošanas. Bet, ja jaunās spuldzes spīd vāji (vai gaismas spilgtums bieži mainās), problēma var būt spuldzes ligzdā, kontaktvados. Ja šajās vietās defekti netiek konstatēti, ir vērts pārbaudīt automašīnas elektriskās ķēdes stāvokli profesionālā un uzticamā autoservisā.

 Mehāniski bojājumi. Satiksmes negadījumos vai braucot pa nelīdzeniem ceļiem var rasties mehāniski luktura bojājumi, kas arī sabojās luktura stabilitāti un hermētiskumu. Regulāri pārbaudiet automašīnas lukturus. Ja pamanāt kādas nelielas plaisas vai iespiedumus, nekavējoties salabojiet vai nomainiet bojātās daļas.

 Korozijas un mitruma ietekme. Ja vēlaties, lai jūsu automašīnas lukturi darbotos efektīvi, nodrošiniet to hermētiskumu un stabilitāti. Ja tas netiek nodrošināts, automašīnu lukturi ne tikai apžilbina citus satiksmes dalībniekus, bet arī nenodrošina pietiekamu apgaismojuma līmeni. Necaurlaidīgos lukturos mitrums uzkrājas daudz ātrāk, kas izraisa rūsēšanu. Korozija var nelabvēlīgi ietekmēt dažādus lukturu kontaktvadus vai slēdžus. Tāpēc, ja pamanāt, ka lukturos uzkrājas mitrums, notīriet lieko ūdeni. Pārliecinieties, vai lukturi ir stabili un cieši nostiprināti tām paredzētajās vietās.

 Lukturu lēcas apduļķošanās. Priekšējo lukturu lēcas ir īpaši jutīgas pret dažādiem triecieniem un bojājumiem. Pēc ilgstošas ​​lietošanas tiem raksturīgs caurspīdīguma zudums. Vispārīgi runājot, lēcas kļūst duļķainas. Šo problēmu var atrisināt divos veidos. Arvien biežāk vienkārši duļķainumu noņemt, pulējot lēcas. Taču, ja luktura lēca ir vairāk bojāta, pulēšana var nebūt noderīga. Šajā gadījumā ir jānomaina lukturu vai lukturu lēcas.

 Elektriskās sistēmas daļu bojājumi. Lukturus, kas darbojas, braukšanas laikā darbina ģenerators. Lai elektrība vienmērīgi un efektīvi sasniegtu lukturus, ir svarīgi, lai visas ķēdes sastāvdaļas būtu labā darba stāvoklī. Ja luktura kontaktvadi, slēdži, kontaktligzda vai citas ķēdes daļas darbojas slikti, enerģija tiks pārraidīta nevienmērīgi un neefektīvi. Luktura elektriskās sistēmas defekti izpaužas ar aptumšotām lampām, samazinātu vai neparedzami mainīgu lukturu gaismas intensitāti. Lielāku problēmu gadījumā lukturi var nedegties vispār. Regulāri pārbaudiet un, ja nepieciešams, nekavējoties remontējiet lukturu elektrisko sistēmu.

 

Automašīnu lukturu apkope

Lai pēc iespējas ilgāk baudītu kvalitatīvus auto lukturus, to apkopei vēlams veltīt pietiekami daudz uzmanības. Regulāri pārbaudiet lukturu hermētiskumu un to daļu stabilitāti, kurām tie ir piestiprināti. Ar mīkstu drāniņu un birstēm notīriet uzkrātos netīrumus un putekļus lukturu ārpusē un iekšpusē. Tīrīšanai var izmantot auto stikliem vai plastmasai piemērotus tīrīšanas līdzekļus, destilētu ūdeni. Tāpat parūpējieties par regulāru lukturu pulēšanu, bojāto vai salūzušo detaļu nomaiņu un remontu.

Interneta veikals Signeda piedāvā klientiem dažādus LED, ksenona, halogēnu universālos lukturus automašīnām un to daļām. Ilgstoša sadarbība ar vairāk nekā 50 piegādātājiem un nepārtraukta piedāvājuma paplašināšana garantē, ka mūsu veikalā izvēlēsities sev vēlamās preces par ļoti labām cenām.