LV
Izvēlēties Transportlīdzekli
+371 268 10330
Izvēlēties Transportlīdzekli

Enģe

Nav izvēlēta nekāda automašīna. Lai apskatītu preces, izvēlieties automašīnu, kuras detaļas Jūs meklējat.

Biežāk uzdodamie jautājumi
  • Vai ir iespējams preces izņemt fiziskajos veikalos?

    Jā, preces bez maksas var izņemt visos Signeda fiziskajos veikalos Lietuvā. Parasti preces no citiem veikaliem tiek piegādātas 1–3 dienu laikā.


Pasūtiet preču saņemšanu šādās pilsētās:

Ja jums ir kādi jautājumi, izvēloties rezerves daļas no kategorijas ENĢE, vienmēr varat doties uz jebkuru fizisku veikalu no zemāk esošā saraksta, kur varat ne tikai paņemt pasūtītās preces, bet arī saņemt speciālistu konsultāciju pirms pasūtīšanas. Pasūtītā oriģinālā rezerves daļa tiek piegādāta uz centrālo noliktavu, jau nākamajā dienā varat to izņemt tuvākajā veikalā. Interneta veikalā pasūtītās rezerves daļas var piegādāt ne tikai fiziskajos Signeda veikalos, bet arī uz jebkuru no Jūsu norādītajām adresēm Latvijas pilsētās. Fiziskajos veikalos Jums ir iespēja ne tikai saņemt profesionālu konsultāciju, bet arī iespēja preci apskatīt. Interneta veikalā pasūtītās detaļas iespējams piegādāt ne tikai uz Rīgu, Daugavpili, Liepāju, bet arī uz citām pilsētām un reģionu centriem, piemēram, Jelgavu, Jūrmalu, Ventspili, Rēzekni, Valmieru, Jēkabpili, Ogri, Salaspili, Tukumu, Cēsīm, Kuldīgu, Olaini, Saldus, Talsiem, Dobeli, Krāslavu, Siguldu, Bausku, Ludzu, Līvāniem, Gulbeni, Madoni, Alūksni, Aizkraukli, Limbažiem, Preiļiem, Balviem, Lielvārdi, Ikšķili, Valku, Smilteni, Salacgrīvu, Saulkrastiem, Aizputi, Baldoni, Grobiņu, Auci, Vangadzi, Baložiem, Skrundu, Pļaviņām, Kandavu, Viļāniem, Rūjienu, Brocēniem, Cēsvaini, Ilūksti, Viesīti, Valdemārili, Dagdu, Aloju, Priekuli, Krāslavu, Kalnciemu, Ķegumu, Jaunjelgavu, Mazsalaku, Varakļāniem, Staiceli, Lubānu , Api, Standi, Zilupi, Ainažiem, Viļaku, Pilteni, Sedu, Sabili, Strenčiem, Līgatni, Pāvilostu, Subati, Durbi. Preces tiek piegādātas bez maksas, ja pasūtījuma summa pārsniedz 86 eiro. Ja summa ir mazāka, piegādes izmaksas ir atkarīgas no Jūsu preču svara. Piegāde uz norādīto adresi aizņem 1-2 darba dienas. Par pasūtījuma statusu Jūs tiksiet informēts ar SMS. Vairāk informācijas atradīsiet: https://www.signeda.lv/iepirksanas-noteikumi

Enģe

Eņģes ir svarīga automašīnas piekares sistēmas sastāvdaļa, kas veic savienojošo funkciju starp dažādām balstiekārtas daļām. Tās arī nodrošina stabilu griezes momenta pārnešanu no stūres uz piedziņas riteņiem. Tāpēc šīs daļas apkope un savlaicīga nomaiņa ir ļoti svarīga. Ja nodiluša enģe netiek nomainīta, citas automašīnas detaļas sāk nolietoties ātrāk, kas, protams, rada paaugstinātas auto remonta cenas.
Šeit  noteiksim, kas ir eņģe un kādas ir tās bojājuma pazīmes.


Kas ir enģe?

Automašīnu īpašnieki noteikti ir saskārušies ar enģes bojājumu. Bet kas ir enģe?

Enģes ir šasijas mehānismi, kas tieši mijiedarbojas ar stūri. To galvenais mērķis ir pārnest jaudu uz riteņiem, griežot stūri. Pateicoties automašīnas enģei, pagriežot stūri, riteņi var griezties vienmērīgi.

Automašīnas eņģes funkcija ir nodrošināt transportlīdzekļa stabilu kustību. Turklāt, braucot pa izciļņiem un bedrēm, enģes absorbē triecienus un vibrācijas, nodrošinot ērtu braukšanu.


Enģes nodiluma pazīmes

Nav grūti atšķirt eņģes nodiluma pazīmes, jo tās ir diezgan acīmredzamas.

Visbiežāk sastopamā eņģes nodiluma pazīme ir troksnis riteņos. Parasti ir dzirdama klikšķēšana vai čīkstoša skaņa.

Šo pazīmi bieži pavada arī automašīnas nestabilitāte. Braucot šķiet, ka automašīna zaudē kontroli. Veicot pagriezienu, ir manāms, ka stūre ir jāgriež arvien vairāk, lai grieztu riteņus.

Tāpat nodilušās eņģes rada vadītājam sajūtu, ka auto virzās uz vienu vai otru pusi.

Ja pamanāt šīs pazīmes, ir jānomaina eņģes. Jāpatur prātā, ka, nomainot eņģes, var būt nepieciešams nomainīt arī eņģes gultņus.

Sazinieties ar Signeda.lv veikala menedžeri, kurš palīdzēs izvēlēties nepieciešamās auto daļas par saprātīgu cenu.