LV
Izvēlēties Transportlīdzekli
+371 268 10330
Izvēlēties Transportlīdzekli

Halogēnie lukturi, citi lukturi

Nav izvēlēta nekāda automašīna. Lai apskatītu preces, izvēlieties automašīnu, kuras detaļas Jūs meklējat.

Biežāk uzdodamie jautājumi
 • Vai ir iespējams preces izņemt fiziskajos veikalos?

  Jā, preces bez maksas var izņemt visos Signeda fiziskajos veikalos Lietuvā. Parasti preces no citiem veikaliem tiek piegādātas 1–3 dienu laikā.


Pasūtiet preču saņemšanu šādās pilsētās:

Ja jums ir kādi jautājumi, izvēloties rezerves daļas no kategorijas HALOGĒNIE LUKTURI, CITI LUKTURI, vienmēr varat doties uz jebkuru fizisku veikalu no zemāk esošā saraksta, kur varat ne tikai paņemt pasūtītās preces, bet arī saņemt speciālistu konsultāciju pirms pasūtīšanas. Pasūtītā oriģinālā rezerves daļa tiek piegādāta uz centrālo noliktavu, jau nākamajā dienā varat to izņemt tuvākajā veikalā. Interneta veikalā pasūtītās rezerves daļas var piegādāt ne tikai fiziskajos Signeda veikalos, bet arī uz jebkuru no Jūsu norādītajām adresēm Latvijas pilsētās. Fiziskajos veikalos Jums ir iespēja ne tikai saņemt profesionālu konsultāciju, bet arī iespēja preci apskatīt. Interneta veikalā pasūtītās detaļas iespējams piegādāt ne tikai uz Rīgu, Daugavpili, Liepāju, bet arī uz citām pilsētām un reģionu centriem, piemēram, Jelgavu, Jūrmalu, Ventspili, Rēzekni, Valmieru, Jēkabpili, Ogri, Salaspili, Tukumu, Cēsīm, Kuldīgu, Olaini, Saldus, Talsiem, Dobeli, Krāslavu, Siguldu, Bausku, Ludzu, Līvāniem, Gulbeni, Madoni, Alūksni, Aizkraukli, Limbažiem, Preiļiem, Balviem, Lielvārdi, Ikšķili, Valku, Smilteni, Salacgrīvu, Saulkrastiem, Aizputi, Baldoni, Grobiņu, Auci, Vangadzi, Baložiem, Skrundu, Pļaviņām, Kandavu, Viļāniem, Rūjienu, Brocēniem, Cēsvaini, Ilūksti, Viesīti, Valdemārili, Dagdu, Aloju, Priekuli, Krāslavu, Kalnciemu, Ķegumu, Jaunjelgavu, Mazsalaku, Varakļāniem, Staiceli, Lubānu , Api, Standi, Zilupi, Ainažiem, Viļaku, Pilteni, Sedu, Sabili, Strenčiem, Līgatni, Pāvilostu, Subati, Durbi. Preces tiek piegādātas bez maksas, ja pasūtījuma summa pārsniedz 86 eiro. Ja summa ir mazāka, piegādes izmaksas ir atkarīgas no Jūsu preču svara. Piegāde uz norādīto adresi aizņem 1-2 darba dienas. Par pasūtījuma statusu Jūs tiksiet informēts ar SMS. Vairāk informācijas atradīsiet: https://www.signeda.lv/iepirksanas-noteikumi

Halogēnie lukturi

Halogēna lukturi – kļuvuši ļoti populāri, jo tos ir daudz vieglāk ražot masveidā. To maiņa un remonts ir daudz vienkāršāks. Šajos lukturos izmanto kvēlspuldzi ar volframa kvēldiegu. Spuldzes iekšpusē ir halogēna gāze, kas nodrošina ilgāku spuldzes darbību. Halogēna spuldze kalpo aptuveni 2000 stundas, un tās nomaiņa ir salīdzinoši lēta. Izvēloties automašīnas lukturus, jāņem vērā budžets un braukšanas paradumi. Halogēna lukturu priekšrocības un trūkumi salīdzinājumā ar LED, ksenona un lāzera lukturiem:

 • lēti;
 • zems emisiju līmenis;
 • salīdzinoši īss kalpošanas laiks;
 • ātra un vienkārša nomaiņa;
 • vidēja redzamība, jo gaisma ir dzeltena.

Halogēno lukturu atšķirīgās iezīmes

Priekšējo lukturu halogēnām lampām ir dažas unikālas īpašības, kuras ir svarīgi zināt.


Unikāls darba temperatūras diapazons

Parastais halogēnu lukturu darbības temperatūras diapazons ir no -40 līdz +150 grādiem pēc Celsija. Atkarībā no lukturu unikālā dizaina un ražotāja tehniskajiem risinājumiem šie ierobežojumi var nedaudz atšķirties. Acīmredzot halogēna lukturos temperatūra var paaugstināties līdz ļoti augstam līmenim. Tāpēc ir svarīgi nodrošināt atbilstošu dzesēšanu un gaisa cirkulāciju luktura korpusa iekšpusē. Lukturu droša un efektīva darbība ir iespējama tikai tad, ja tie ir pareizi uzstādīti. Tāpat lukturiem jābūt saderīgiem ar automašīnas elektrisko ķēdi. Protams, halogēnu lukturu pareizai darbībai ir svarīga arī pašas elektriskās ķēdes sakārtotība.

Ir noderīgi zināt, ka halogēna lukturus var ietekmēt to ekspluatēšana ļoti augstā vai ļoti zemā temperatūrā. Zemā temperatūrā lukturu spilgtums var samazināties, spuldzes var degt nevienmērīgi. Īpaši augstā temperatūrā spuldzes var darboties arī neregulāri vai nedarboties vispār. Tāpēc, izvēloties lukturus, ir ļoti svarīgi ņemt vērā to saderību ar ekspluatācijas vietas temperatūru.


Halogēno lukturu jutība 

Gan galvenie, gan papildu halogēnie lukturi ir īpaši jutīgi pret elektriskās slodzes svārstībām. Lukturus viegli sabojā nevienmērīgi enerģijas impulsi vai augstāks par paredzēto spriegums barošanas ķēdē. Tāpēc, uzstādot lukturus, ir jāņem vērā to saderība ar elektroapgādes ķēdi. Ir svarīgi pastāvīgi uzraudzīt gan to, gan iepriekšminētās ķēdes stāvokli. Ja halogēna lempām nepārtraukti tiek piegādāta pārāk liela strāva, to kalpošanas laiks saīsinās vai radīsies nopietnāki bojājumi.. 


Halogēno lukturu apkope

Halogēniem lkturiem, tāpat kā jebkuram citam automašīnu apgaismojumam, nepieciešama pienācīga tīrīšana un apkope. Laika gaitā uz lukturu stiklu virsmām var veidoties putekļu, tauku un citu netīrumu slānis. Tas var samazināt izstarotā gaismas stara spilgtumu. Lai saglabātu maksimālu gaismas caurlaidību un efektivitāti, lukturu stiklus ieteicams regulāri tīrīt un pulēt.


Halogēno lukturu  nomaiņa

Halogēnie lukturi kalpo vidēji 2000 stundas. Tomēr šis ilgums ir orientējošs. Faktiskais lietošanas laiks ir atkarīgs no lukturu kvalitātes, unikālajiem ražotāja tehniskajiem risinājumiem un ekspluatācijas apstākļiem. Par halogēna lampas kalpošanas laika beigām var liecināt dažādas pazīmes, piemēram:

 • pēc ilgāka lietošanas laika ievērojami samazinājies lukturu spilgtums;
 • lukturi darbojas neregulāri, tie bieži mirgo un mirdz;
 • ir mainījusies lukturu krāsa (parādās dzeltenīgs, duļķains tonis).

Signeda interneta veikala katalogā Jūs atradīsiet augstas kvalitātes halogēna automobiļu lukturu plašu izvēli. Ar mūsdienīgas vietnes meklēšanas sistēmas palīdzību Jūs ātri, vienkārši un par ļoti labu cenu izvēlēsities savam auto piemērotu preci.