LV
Izvēlēties Transportlīdzekli
+371 268 10330
Izvēlēties Transportlīdzekli

Auto riteņu gultņi

Nav izvēlēta nekāda automašīna. Lai apskatītu preces, izvēlieties automašīnu, kuras detaļas Jūs meklējat.

Jaunākās preces kategorijā: Auto riteņu gultņi
Biežāk uzdodamie jautājumi
  • Vai ir iespējams preces izņemt fiziskajos veikalos?

    Jā, preces bez maksas var izņemt visos Signeda fiziskajos veikalos Lietuvā. Parasti preces no citiem veikaliem tiek piegādātas 1–3 dienu laikā.


Pasūtiet preču saņemšanu šādās pilsētās:

Ja jums ir kādi jautājumi, izvēloties rezerves daļas no kategorijas AUTO RITEŅU GULTŅI, vienmēr varat doties uz jebkuru fizisku veikalu no zemāk esošā saraksta, kur varat ne tikai paņemt pasūtītās preces, bet arī saņemt speciālistu konsultāciju pirms pasūtīšanas. Pasūtītā oriģinālā rezerves daļa tiek piegādāta uz centrālo noliktavu, jau nākamajā dienā varat to izņemt tuvākajā veikalā. Interneta veikalā pasūtītās rezerves daļas var piegādāt ne tikai fiziskajos Signeda veikalos, bet arī uz jebkuru no Jūsu norādītajām adresēm Latvijas pilsētās. Fiziskajos veikalos Jums ir iespēja ne tikai saņemt profesionālu konsultāciju, bet arī iespēja preci apskatīt. Interneta veikalā pasūtītās detaļas iespējams piegādāt ne tikai uz Rīgu, Daugavpili, Liepāju, bet arī uz citām pilsētām un reģionu centriem, piemēram, Jelgavu, Jūrmalu, Ventspili, Rēzekni, Valmieru, Jēkabpili, Ogri, Salaspili, Tukumu, Cēsīm, Kuldīgu, Olaini, Saldus, Talsiem, Dobeli, Krāslavu, Siguldu, Bausku, Ludzu, Līvāniem, Gulbeni, Madoni, Alūksni, Aizkraukli, Limbažiem, Preiļiem, Balviem, Lielvārdi, Ikšķili, Valku, Smilteni, Salacgrīvu, Saulkrastiem, Aizputi, Baldoni, Grobiņu, Auci, Vangadzi, Baložiem, Skrundu, Pļaviņām, Kandavu, Viļāniem, Rūjienu, Brocēniem, Cēsvaini, Ilūksti, Viesīti, Valdemārili, Dagdu, Aloju, Priekuli, Krāslavu, Kalnciemu, Ķegumu, Jaunjelgavu, Mazsalaku, Varakļāniem, Staiceli, Lubānu , Api, Standi, Zilupi, Ainažiem, Viļaku, Pilteni, Sedu, Sabili, Strenčiem, Līgatni, Pāvilostu, Subati, Durbi. Preces tiek piegādātas bez maksas, ja pasūtījuma summa pārsniedz 86 eiro. Ja summa ir mazāka, piegādes izmaksas ir atkarīgas no Jūsu preču svara. Piegāde uz norādīto adresi aizņem 1-2 darba dienas. Par pasūtījuma statusu Jūs tiksiet informēts ar SMS. Vairāk informācijas atradīsiet: https://www.signeda.lv/iepirksanas-noteikumi

Auto riteņu gultņi 

Riteņa gultnis ir svarīga riteņa daļa, kas savieno to ar automašīnas asi. Gultnis ir tērauda lodīšu vai rullīšu komplekts, kas ievietots metāla gredzena iekšpusē. Šī detaļa samazina berzi un ļauj ritenim vienmērīgi griezties. Riteņu gultņi ir svarīgas sastāvdaļas drošai braukšanai. Tie ir paredzēti, lai izturētu transportlīdzekļa ass slodzi, ko braukšanas laikā palielina gravitācija, paātrinājums, bremzēšana un sānu spēki. Ja gultņi nedarbojas pareizi, tie nekavējoties jānomaina.


Kāds ir riteņu gultņu kalpošanas laiks?

Riteņa gultņa vidējais kalpošanas laiks ir 135 000-160 000 km. Riteņa gultņa faktiskais kalpošanas laiks ir atkarīgs no tā kvalitātes un ekspluatācijas apstākļiem.

Piedzīvojot milzīgas svara un spēka slodzes katras braukšanas laikā, gultnis pamazām nolietojas. Ja esat ilgstoši ekspluatējis automašīnu, iespējams, drīz jūs saskarsities ar pirmajiem gultņu bojājumiem. Zemāk sniedzam informāciju par biežāk sastopamajiem šīs daļas defektiem un to risinājumiem.

 

Biežākie riteņu gultņu bojājumi

Dabisks gultņu nodilums. Lietojot tos ilgu laiku, riteņu gultņi saskaras ar dabiska nodiluma parādību. Parasti šādā gadījumā pirmais, kas saplaisā vai pat salūzt, ir gultņa ieliktnī uzstādītās metāla lodītes un rullīši. Dabisku gultņu nodilumu (īpaši spēcīgāku) ir viegli pamanīt. Atskan brikšķēšanas, metāla “krakšķināšanas” skaņas, pastiprinoties ātrumam pastiprinās kebula vibrācija, auto vadīšana pagriezienos kļūst arvien grūtāka, palielinās bremzēšanas ceļš. Ja pamanāt vienu vai vairākas no uzskaitītajām pazīmēm, iesakām pēc iespējas ātrāk pārbaudīt riteņu gultņus tuvākajā autoservisā. Daudzi autovadītāji nesteidzas atrāk atrisināt gultņu problēmu. Taču šādi rīkojoties, viņi riskē turpmāk remontam tērēt daudz vairāk un nonākt ārkārtīgi bīstamās avārijas situācijās.

Bojājumi, kas rodas pēc triecieniem. Ļoti bieži gultņi jāmaina pēc dažādām sadursmēm, avārijām, neuzmanīgas braukšanas pa ārkārtīgi sliktas kvalitātes ceļiem. Mehāniskie triecieni var sabojāt gan gultņa ieliktni, gan tajā uzstādītās metāla lodītes. Parasti pēc triecieniem šajās daļās var parādīties plaisas un detaļas deformācijas.

Jūs pats nepārbaudīsit gultņu stāvokli. Tāpēc ir svarīgi pārbaudīt automašīnas gultņus, veicot apskati uzticamā autoservisā pēc lielākiem triecieniem (īpaši, ja tos “absorbē” blakus riteņiem esošās virsbūves daļas). Ja jūtat, ka mašīnas riteņi braucot griežas nevienmērīgi, atskan jau minētās bojāta gultņa skaņas, visticamāk, būs steidzami jāmaina gultņi.

Nepareizi uzstādīts gultnis. Nepareizi uzstādīts riteņa gultnis darbosies neefektīvi, nolietosies nevienmērīgi un mazinās kopējo automašīnas stabilitāti. Parastās bojāta gultņa skaņas un pazīmes pavadīs arī nepareizi uzstādītu automašīnas gultni. Transportlīdzekļa vadīšana būs grūtāka, un riteņu amortizācijas efektivitāte būs ievērojami zemāka.

Ja šī problēma tiek atklāta ļoti agri, var pietikt ar esošā gultņa pareizu uzstādīšanu. Taču, ja nepareizi uzstādīti gultņi tiek lietoti ilgstoši, nevienmērīga nodiluma dēļ (arī tad, ja tie ir pareizi uzstādīti), šādu daļu nebūtu droši turpināt lietot. Šajā gadījumā gultnis (vai gultņi) būs jānomaina.

Ir svarīgi ņemt vērā, ka gultņu defekti var rasties arī citu automašīnas daļu bojājumu dēļ. Piemēram, ja riteņu vai asu ģeometrija nav pareiza, arī gultņi nolietosies nevienmērīgi. Un ar sliktu bremžu sistēmu lielākā daļa berzes, kas rodas bremzēšanas laikā, būs uz riteņu gultņiem un tie nolietosies daudz ātrāk, saplaisās. Tāpēc ir svarīgi savlaicīgi parūpēties par detaļu problēmu risinājumiem un pareizi apkopt savu transportlīdzekli

Riteņu gultņu izvēle

Pareizi izvēlēti, kvalitatīvi gultņi nodrošinās drošu un uzticamu braukšanu, kā arī samazinās dažādu kļūmju iespējamību. Ja neesat pārliecināts, kādus gultņus izvēlēties savam auto, neizvairieties konsultēties ar Signedas speciālistiem. Mēs ar prieku sniegsim padomu un palīdzēsim izvēlēties gultņus, kas kalpos Jums ilgi un uzticami. Un tiem, kas meklē praktiskus padomus par gultņu izvēli, zemāk piedāvājam būtiskos kritērijus šīs daļas izvēlei.

Lai iegādātos piemērotus auto riteņu gultņus atbilstoši izmēriem un tehniskajiem parametriem, svarīgi šīs detaļas izvēlēties atbilstoši auto markai un konkrētajam modelim. Ir arī svarīgi zināt, ka priekšējo un aizmugurējo gultņu dizains bieži atšķiras. Tāpēc atbilstoši automašīnai un tā modelim izvēlētajiem riteņu gultņiem jāatbilst arī tā uzstādīšanas vietas kritērijam (priekšējā vai aizmugurējā ass).

Izvēloties gultņus (vai jebkuras citas mehāniskās auto daļas), ir svarīgi ņemt vērā ražotāja preces garantijas un detaļas sastāvdaļas. Nerūsējošā tērauda gultņi parasti tiek uzskatīti par izturīgiem un labāk novērtētiem.

Riteņu gultņus atbilstoši automašīnai un izmēriem varat iegādāties internetā sev ērtā laikā vai mūsu fiziskajos veikalos. Mūsu speciālisti parūpēsies, lai riteņu gultņi atbilstu automašīnas tehniskajām specifikācijām.

Signedas interneta veikals ir ārkārtīgi moderns. Tikai ar dažiem pogu klikšķiem jūs varat izvēlēties gultņus, kas vislabāk atbilst jūsu automašīnai, un ērti tos pasūtīt. Mēs sadarbojamies ar daudziem Eiropas un Āzijas auto detaļu ražotājiem. Tieši tāpēc, izvēloties preces veikalā Signeda, varēsiet baudīt konkurētspējīgas cenas un plašu preču klāstu.