LV
Izvēlēties Transportlīdzekli
+371 268 10330
Izvēlēties Transportlīdzekli

Amortizators

Nav izvēlēta nekāda automašīna. Lai apskatītu preces, izvēlieties automašīnu, kuras detaļas Jūs meklējat.

Biežāk uzdodamie jautājumi
  • Vai ir iespējams preces izņemt fiziskajos veikalos?

    Jā, preces bez maksas var izņemt visos Signeda fiziskajos veikalos Lietuvā. Parasti preces no citiem veikaliem tiek piegādātas 1–3 dienu laikā.


Pasūtiet preču saņemšanu šādās pilsētās:

Ja jums ir kādi jautājumi, izvēloties rezerves daļas no kategorijas AMORTIZATORS, vienmēr varat doties uz jebkuru fizisku veikalu no zemāk esošā saraksta, kur varat ne tikai paņemt pasūtītās preces, bet arī saņemt speciālistu konsultāciju pirms pasūtīšanas. Pasūtītā oriģinālā rezerves daļa tiek piegādāta uz centrālo noliktavu, jau nākamajā dienā varat to izņemt tuvākajā veikalā. Interneta veikalā pasūtītās rezerves daļas var piegādāt ne tikai fiziskajos Signeda veikalos, bet arī uz jebkuru no Jūsu norādītajām adresēm Latvijas pilsētās. Fiziskajos veikalos Jums ir iespēja ne tikai saņemt profesionālu konsultāciju, bet arī iespēja preci apskatīt. Interneta veikalā pasūtītās detaļas iespējams piegādāt ne tikai uz Rīgu, Daugavpili, Liepāju, bet arī uz citām pilsētām un reģionu centriem, piemēram, Jelgavu, Jūrmalu, Ventspili, Rēzekni, Valmieru, Jēkabpili, Ogri, Salaspili, Tukumu, Cēsīm, Kuldīgu, Olaini, Saldus, Talsiem, Dobeli, Krāslavu, Siguldu, Bausku, Ludzu, Līvāniem, Gulbeni, Madoni, Alūksni, Aizkraukli, Limbažiem, Preiļiem, Balviem, Lielvārdi, Ikšķili, Valku, Smilteni, Salacgrīvu, Saulkrastiem, Aizputi, Baldoni, Grobiņu, Auci, Vangadzi, Baložiem, Skrundu, Pļaviņām, Kandavu, Viļāniem, Rūjienu, Brocēniem, Cēsvaini, Ilūksti, Viesīti, Valdemārili, Dagdu, Aloju, Priekuli, Krāslavu, Kalnciemu, Ķegumu, Jaunjelgavu, Mazsalaku, Varakļāniem, Staiceli, Lubānu , Api, Standi, Zilupi, Ainažiem, Viļaku, Pilteni, Sedu, Sabili, Strenčiem, Līgatni, Pāvilostu, Subati, Durbi. Preces tiek piegādātas bez maksas, ja pasūtījuma summa pārsniedz 86 eiro. Ja summa ir mazāka, piegādes izmaksas ir atkarīgas no Jūsu preču svara. Piegāde uz norādīto adresi aizņem 1-2 darba dienas. Par pasūtījuma statusu Jūs tiksiet informēts ar SMS. Vairāk informācijas atradīsiet: https://www.signeda.lv/iepirksanas-noteikumi

Amortizators

Amortizators – viena no svarīgākajām šasijas daļām, kas nodrošina komfortu un drošību. Amortizatori ietekmē automašīnas vadāmību, ABS, ESP, ASR sistēmu darbību un nodrošina atbilstošu riepu saķeri ar ceļa segumu. Ceļu satiksmes dalībnieka drošībai svarīgas ir trīs lietas: labā kārtībā esoši priekšējie un aizmugurējie amortizatori, labā stāvoklī esošas riepas un riteņi, kā arī atsperes. Nodrošinot to, ka šīs sastāvdaļas ir labā stāvoklī un darbojas pareizi, jūs varēsiet nodrošināt savu drošību pat sliktos laikapstākļos.

Amortizatoru veidi

Mūsdienu amortizatoru piedāvājums ir ārkārtīgi plašs. Ir 6 galvenie amortizatoru veidi. Amortizatoru izvēle ir atkarīga gan no vadāmā auto modeļa un tā tehniskajiem parametriem, gan no vadītāja unikālajām vajadzībām un paradumiem. Zemāk ir visu galveno amortizatoru veidu kopsavilkums.

Teleskopiskie amortizatori. Visbiežāk izmantotais amortizatoru veids. Teleskopiskie amortizatori ir cilindriskas formas. To iekšpusē ir uzstādīta speciāla caurule, kas izplešas vai saraujas atbilstoši amortizatora virzuļa kustībai. Populārākie teleskopisko amortizatoru veidi ir eļļoti un ar gāzi pildīti amortizatori.

Ar gāzi pildīti amortizatori. Šāda veida amortizators izmanto saspiestās gāzes spiedienu, kas ir detaļā, lai mīkstinātu kebula vibrācijas un mehāniskos triecienus. Ar gāzi pildītus amortizatorus var regulēt, mainot amortizācijas stipruma līmeni. Lai gan ar gāzi pildīti amortizatori ir plaši pazīstami par īpaši komfortablu braukšanu, to konstrukcija ir diezgan sarežģīta. Tāpēc šādi amortizatori ir dārgāki nekā, piemēram, teleskopiskie amortizatori.

Hidrauliskie amortizatori. Hidrauliskais amortizators absorbē triecienus, kas tiek pārnesti no riteņa uz kebulu, pateicoties hidrauliskajam šķidrumam, kas ir detaļas cilindrā. Amortizatora virzulim pārvietojoties cilindrā un no tā, šķidrums starp šīm daļām efektīvi slāpē triecienus un vibrācijas, kas rodas braukšanas laikā. Hidrauliskie amortizatori aukstajā sezonā strādā ārkārtīgi efektīvi, ir uzticami un tie salīdzinoši lēti. Taču šādu amortizatoru regulēšanas iespējas ir ierobežotas. Tāpat, tos darbinot īpaši karstos laikapstākļos, iespējama amortizatoru efektivitātes pazemināšanās.

Pneimatiskie amortizatori. Pneimatiskais amortizators savā darbībā neizmanto šķidrumu, bet gan saspiestu gaisu, kas atrodas hidrauliskā cilindra iekšā. Pneimatiskos amortizatorus bieži izmanto īpaši greznās, augstākās klases automašīnās. Ar viņu palīdzību automašīnu vadītāji var nedaudz pielāgot savas vadāmās automašīnas augstumu. Pneimatiskajiem amortizatoriem ir augsta veiktspējas kvalitāte, un tos var izmantot smagākās automašīnās. Tomēr tie ir arī diezgan dārgi, un laika gaitā var rasties tādas problēmas kā gaisa noplūde. Šajā gadījumā pneimatisko amortizatoru efektivitāte samazinās.

Elektromagnētiskie amortizatori. Šo pēc viedajām tehnoloģijām ražoto amortizatoru galvenā priekšrocība ir tā, ka elektromagnētiskie amortizatori automātiski izvēlas optimālo amortizācijas līmeni atbilstoši ceļa segumam un riteņu saķerei ar segumu. Automašīnas vadītājs var arī patstāvīgi pielāgot amortizatoru iestatījumus. Elektromagnētiskie amortizatori ir ārkārtīgi dārgi un parasti tiek uzstādīti luksusa automašīnās. Tie nodrošina lielisku amortizāciju braukšanas laikā. Tomēr, ja šādu amortizatoru elektroniskās sastāvdaļas sabojājas, remonta vai atjaunošanas izmaksas var būt ļoti augstas.

Aktīvie amortizatori. Vēl viens ārkārtīgi dārgu amortizatoru veids, kas ražoti pēc progresīvām tehnoloģijām. To darbību var kontrolēt tikai ar viedo elektronisko sistēmu palīdzību. Tie ārkārtīgi ātri pielāgojas dažādiem braukšanas apstākļiem un lieliski apvieno braukšanas komforta un stabilitātes funkcijas. Tāpēc šie amortizatori parasti tiek uzskatīti par vieniem no efektīvākajiem. Taču to sarežģītā konstrukcija ievērojami samazina pašremontēšanas iespējamību un prasa regulāras apkopes un kontroles sistēmas pārbaudes. Tāpat šiem amortizatoriem ir lielāks bojājumi risks, tāpēc visticamāk, ka pēc to uzstādīšanas remonta izmaksas būs  lielas.

Bojātu amortizatoru negatīvās sekas

Nekārtīgi automašīnu amortizatori ietekmē jūsu drošību uz ceļa. Ja nedarbojas automašīnas amortizatori, tiek pagarināts automašīnas bremzēšanas ceļš, samazināta transportlīdzekļa kopējā stabilitāte un braukšanas komforts. Vēl viena bojātu amortizatoru sekas ir šasijas detaļu ātrāka nolietošanās. 

Kā atšķirt nepareizi funkcionējošus amortizatorus?

Ja amortizatori nedarbojas pareizi, jūs to pamanīsit diezgan viegli. Par to liecina šādas nepareizu amortizatoru pazīmes:

• skaidri jūtama pastiprināta automašīnas virsbūves un stūres vibrācija,

• jūtama šūpošanās, nestabilitāte uz ceļa, liela riteņu un virsbūves “lēkšana”, braucot pa nelīdzenu virsmu,

• “klabināšanas” skaņas, vadot automašīnu,

• pārbaudes laikā redzami acīmredzami amortizatora atsperes vai citu detaļu defekti.

Amortizatoru apkope

Ja vēlaties ilgstoši baudīt kvalitatīvus, efektīvus amortizatorus, iesakām pievērst pietiekamu uzmanību to apkopei. Lai būtu precīzāk, iesakām regulāri pārbaudīt to izskatu, pārbaudīt, vai amortizatoru daļās nav acīmredzamu šķidruma noplūdi vai bojājumu. Braucot, ja jūtat tipiskas amortizatoru bojājumi vai efektivitātes zuduma pazīmes, parūpējieties par kvalitatīvu amortizatoru pārbaudi, to savlaicīgu remontu vai nomaiņu.

Signeda interneta veikalā Jūs atradīsiet kvalitatīvus oriģinālo un neoriģinālo ražotāju amortizatorus un to daļas, kas lieliski sader ar Jūsu auto modeli. Mēs pārdodam “Magneti Marelli”, “Meyle Products”, “Bilstein” un citu pasaulē atzītu ražotāju amortizatorus. Vairāk nekā 300 000 auto detaļu un auto preču klāsts un cieša sadarbība ar dažādiem Eiropas un Āzijas auto detaļu piegādātājiem garantē, ka Signeda veikalā Jūs izvēlēsities kvalitatīvas preces par ļoti konkurētspējīgu cenu.