LV
Izvēlēties Transportlīdzekli
+371 268 10330
Izvēlēties Transportlīdzekli

Vilkšanas āķis

Nav izvēlēta nekāda automašīna. Lai apskatītu preces, izvēlieties automašīnu, kuras detaļas Jūs meklējat.

Biežāk uzdodamie jautājumi
  • Vai ir iespējams preces izņemt fiziskajos veikalos?

    Jā, preces bez maksas var izņemt visos Signeda fiziskajos veikalos Lietuvā. Parasti preces no citiem veikaliem tiek piegādātas 1–3 dienu laikā.


Pasūtiet preču saņemšanu šādās pilsētās:

Ja jums ir kādi jautājumi, izvēloties rezerves daļas no kategorijas VILKŠANAS ĀĶIS, vienmēr varat doties uz jebkuru fizisku veikalu no zemāk esošā saraksta, kur varat ne tikai paņemt pasūtītās preces, bet arī saņemt speciālistu konsultāciju pirms pasūtīšanas. Pasūtītā oriģinālā rezerves daļa tiek piegādāta uz centrālo noliktavu, jau nākamajā dienā varat to izņemt tuvākajā veikalā. Interneta veikalā pasūtītās rezerves daļas var piegādāt ne tikai fiziskajos Signeda veikalos, bet arī uz jebkuru no Jūsu norādītajām adresēm Latvijas pilsētās. Fiziskajos veikalos Jums ir iespēja ne tikai saņemt profesionālu konsultāciju, bet arī iespēja preci apskatīt. Interneta veikalā pasūtītās detaļas iespējams piegādāt ne tikai uz Rīgu, Daugavpili, Liepāju, bet arī uz citām pilsētām un reģionu centriem, piemēram, Jelgavu, Jūrmalu, Ventspili, Rēzekni, Valmieru, Jēkabpili, Ogri, Salaspili, Tukumu, Cēsīm, Kuldīgu, Olaini, Saldus, Talsiem, Dobeli, Krāslavu, Siguldu, Bausku, Ludzu, Līvāniem, Gulbeni, Madoni, Alūksni, Aizkraukli, Limbažiem, Preiļiem, Balviem, Lielvārdi, Ikšķili, Valku, Smilteni, Salacgrīvu, Saulkrastiem, Aizputi, Baldoni, Grobiņu, Auci, Vangadzi, Baložiem, Skrundu, Pļaviņām, Kandavu, Viļāniem, Rūjienu, Brocēniem, Cēsvaini, Ilūksti, Viesīti, Valdemārili, Dagdu, Aloju, Priekuli, Krāslavu, Kalnciemu, Ķegumu, Jaunjelgavu, Mazsalaku, Varakļāniem, Staiceli, Lubānu , Api, Standi, Zilupi, Ainažiem, Viļaku, Pilteni, Sedu, Sabili, Strenčiem, Līgatni, Pāvilostu, Subati, Durbi. Preces tiek piegādātas bez maksas, ja pasūtījuma summa pārsniedz 86 eiro. Ja summa ir mazāka, piegādes izmaksas ir atkarīgas no Jūsu preču svara. Piegāde uz norādīto adresi aizņem 1-2 darba dienas. Par pasūtījuma statusu Jūs tiksiet informēts ar SMS. Vairāk informācijas atradīsiet: https://www.signeda.lv/iepirksanas-noteikumi

Auto vilkšanas āķis

Nav nepieciešams daudz runāt par to, kam tiek izmantots automašīnas vilkšanas āķis. Pietiek pateikt, ka vilkšanas āķis tiek izmantots, lai vilktu bojātu transportlīdzekli. Vilkšanas āķu var izmantot arī sniegā vai dubļos iestrēguša auto izvilkšanai.

Vilkšanas āķi var piestiprināt automašīnu priekšpusē vai aizmugurē. Vilkšanas āķa vītņošanai bieži tiek atstātas īpaši punkti gan auto priekšā, gan aizmugurē. Tādā veidā pie korpusa piestiprināto vilkšanas āķu var izmantot automašīnu vilkšanai.

Vilkšanas āķa izvēle

Ja vēlaties izvēlēties sava auto svara parametriem atbilstošu kvalitatīvu vilkšanas āķi, pirms iegādes noteikti pievērsiet uzmanību detaļas saderībai ar automašīnas modeli. Tādā veidā būsiet pārliecināts, ka nepieciešamības gadījumā ar āķa palīdzību varēsiet vilkt ne tikai Jūsu auto, bet arī pats varēsiet droši vilkt citus vieglos  transportlīdzekļus (ja Jūsu auto virsbūves stāvoklis to atļauj ).

Tāpat noteikti iedziļinieties ražotāja nodrošinātajā āķa stiprinājuma vietā. Lielākoties āķi ir universāli, tāpēc nav principiālas atšķirības, kur tos uzstādīt – priekšā vai aizmugurē. Tomēr dažkārt, ņemot vērā velkamā auto unikālās tehniskās īpašības un detaļas dizaina lēmumus, vilkšanas āķi var piestiprināt tikai auto aizmugurē vai priekšpusē.

Ir lietderīgi pievērst uzmanību ražotāja garantijām āķa detaļai un ražošanas materiāliem. Visbiežāk vilkšanas āķi ir izgatavoti no tērauda vai alumīnija. Lai gan parasti tiek uzskatīts, ka tērauda āķi ir stiprāki nekā alumīnija, daudz kas ir atkarīgs gan no detaļas ražošanas lēmumiem, gan no paša ražotāja piemērotajiem kvalitātes standartiem.

Vilkšanas āķu izturība

Vilkšanas āķis lietošanas laikā tiek pakļauts dažādiem mehāniskiem spēkiem. Ir dabiski, ka ražotāji, kas pārdod šīs detaļas, daudzos veidos pārbauda to izturību. Viena no visizplatītākajām āķu pārbaudes metodēm ir stiepes pārbaude. Vilkšanas āķis tiek pārbaudīta, velkot to ar slodzi, kas ir aptuveni par 20 procentiem lielāka nekā āķim piestiprinātās automašīnas svars. Piemēram, ja āķis ir savietojams ar automašīnām, kas sver līdz 2,5 tonnām, āķa izturību pārbauda, pakļaujot to stiepes spēkam līdz 3 tonnām.

Tāpat vilkšanas āķu ražotāji neaizmirst, ka jūsu transportlīdzeklis, neatkarīgi no tā, vai ir velkama vai velk citu mašīnu, ne vienmēr vienmērīgi sadalīs spēkus, kas iedarbojas uz vilkšanas āķi. Lai nodrošinātu vilkšanas āķa izturību pret nestandarta slodzēm, tiek veikta āķa lieces pārbaude. Tās laikā vilkšanas āķis tiek saliekts ar spēku, kas ir aptuveni 20 procenti no maksimālā vilkšanas svara. Citiem vārdiem sakot, āķis, kas pielāgots maksimāli 2 t. svara vilkšanai, testa laikā būs jāiztur lieces spēks līdz 400 kg.

Ražojot automašīnu āķus, veicot atbilstošus testus tiek ņemti vērā arī citi to izmantošanas apstākļi. Āķus bieži izmanto mitrā un aukstā laikā. Tāpēc šo detaļu izturība pret koroziju ir ļoti svarīga. Lai to nodrošinātu, tiek veiktas ļoti stingras pārbaudes. Vilkšanas āķis tiek pārbaudīts, atstājot to kodīgos sāls un mitruma apstākļos 12 mēnešus. Detaļas, kas izturējušas šādu pārbaudi, ražotāji uzskata par nerūsējošām.

Vilkšanas āķa apkope

Vilkšanas āķa apkopenav grūta, taču tai ir jāpievērš uzmanība. Autovadītājiem ieteicams pirms un pēc lietošanas regulāri pārbaudīt, vai vilkšanas āķos nav deformāciju, plaisu vai citu ar neapbruņotu aci pamanāmu defektu. Tāpat, ja jūs neizmantojat vilkšanas āķu ļoti bieži, ieteicams to ne tikai notīrīt, bet arī pēc katras lietošanas reizes noņemt šo daļu no auto virsbūves. Ja uzskatāt par nepieciešamu, par speciālu pretkorozijas aizsardzību vilkšanas āķim varat parūpēties pats, pārklājot to ar speciālu aizsargkrāsu vai laku.

Interneta veikals Signeda gaida mūsu klientus ar dažādu funkcionālu virsbūves daļu sortimentu: no oriģināliem un alternatīvu ražotāju spoileriem līdz dažādām apdares detaļām, kronšteiniem, siltinājumam un vilkšanas āķiem. Pārdodam gan oriģinālo, gan alternatīvo ražotāju augstas kvalitātes auto detaļas un auto preces. Mūsu mērķis ir, lai ikviens klients, kurš apmeklē mūsu interneta veikalu, atrastu sev vēlamo preci par saprātīgu cenu, tāpēc nepārtraukti paplašinām savu klāstu.