LV
Izvēlēties Transportlīdzekli
+371 268 10330
Izvēlēties Transportlīdzekli

Interkūleri (intercooler) un to daļas

Nav izvēlēta nekāda automašīna. Lai apskatītu preces, izvēlieties automašīnu, kuras detaļas Jūs meklējat.

Biežāk uzdodamie jautājumi
  • Vai ir iespējams preces izņemt fiziskajos veikalos?

    Jā, preces bez maksas var izņemt visos Signeda fiziskajos veikalos Lietuvā. Parasti preces no citiem veikaliem tiek piegādātas 1–3 dienu laikā.


Pasūtiet preču saņemšanu šādās pilsētās:

Ja jums ir kādi jautājumi, izvēloties rezerves daļas no kategorijas INTERKŪLERI (INTERCOOLER) UN TO DAĻAS, vienmēr varat doties uz jebkuru fizisku veikalu no zemāk esošā saraksta, kur varat ne tikai paņemt pasūtītās preces, bet arī saņemt speciālistu konsultāciju pirms pasūtīšanas. Pasūtītā oriģinālā rezerves daļa tiek piegādāta uz centrālo noliktavu, jau nākamajā dienā varat to izņemt tuvākajā veikalā. Interneta veikalā pasūtītās rezerves daļas var piegādāt ne tikai fiziskajos Signeda veikalos, bet arī uz jebkuru no Jūsu norādītajām adresēm Latvijas pilsētās. Fiziskajos veikalos Jums ir iespēja ne tikai saņemt profesionālu konsultāciju, bet arī iespēja preci apskatīt. Interneta veikalā pasūtītās detaļas iespējams piegādāt ne tikai uz Rīgu, Daugavpili, Liepāju, bet arī uz citām pilsētām un reģionu centriem, piemēram, Jelgavu, Jūrmalu, Ventspili, Rēzekni, Valmieru, Jēkabpili, Ogri, Salaspili, Tukumu, Cēsīm, Kuldīgu, Olaini, Saldus, Talsiem, Dobeli, Krāslavu, Siguldu, Bausku, Ludzu, Līvāniem, Gulbeni, Madoni, Alūksni, Aizkraukli, Limbažiem, Preiļiem, Balviem, Lielvārdi, Ikšķili, Valku, Smilteni, Salacgrīvu, Saulkrastiem, Aizputi, Baldoni, Grobiņu, Auci, Vangadzi, Baložiem, Skrundu, Pļaviņām, Kandavu, Viļāniem, Rūjienu, Brocēniem, Cēsvaini, Ilūksti, Viesīti, Valdemārili, Dagdu, Aloju, Priekuli, Krāslavu, Kalnciemu, Ķegumu, Jaunjelgavu, Mazsalaku, Varakļāniem, Staiceli, Lubānu , Api, Standi, Zilupi, Ainažiem, Viļaku, Pilteni, Sedu, Sabili, Strenčiem, Līgatni, Pāvilostu, Subati, Durbi. Preces tiek piegādātas bez maksas, ja pasūtījuma summa pārsniedz 86 eiro. Ja summa ir mazāka, piegādes izmaksas ir atkarīgas no Jūsu preču svara. Piegāde uz norādīto adresi aizņem 1-2 darba dienas. Par pasūtījuma statusu Jūs tiksiet informēts ar SMS. Vairāk informācijas atradīsiet: https://www.signeda.lv/iepirksanas-noteikumi

Interkūleri

Interkūleris ir starpposma saspiestā gaisa dzesētājs. To vēl var saukt par radiatoru, kas dzesē turbīnā esošo gaisu pirms tā nonākšanas cilindros, mēģinot samazināt detonāciju. Vecākos turbīnu dzinējos šādas automašīnas detaļas nav, taču šobrīd tā tiek montēta vienmēr. Gaisa dzesētāja parasti ir savienots ar turbīnu, kas savukārt ir savienota ar dzinēja barošanas sistēmu. Gaisa dzesētāja darbības efektivitāte ir gana liela – tā uz pusi samazina saspiestā gaisa temperatūru.

Kad turbīnas ievelkamais gaiss ļoti uzkarst, sasilstot tas izplešas un zaudē daļu skābekļa. Taču automašīnā ar starpdzesēšanas sistēmu gaiss iet caur radiatoru, kas uzstādīts automašīnas priekšpusē. Tādā gadījumā gaiss tiek atdzesēts, tādēļ palielinās tā blīvums un skābekļa daudzums gaisā. Starpdzesēšanas dzesētāji var darboties arī ar dzesēšanas šķidrumu, taču sistēma ir sarežģītāka un tiek izmantota rūpnieciskās mašīnās vai automašīnās ar aizmugurē samontētu dzinēju.

Šai saspiestā gaisa dzesēšanas sistēmai ir tāds trūkums, ka radiatora nepieciešamības dēļ saspiestā gaisa ceļš no turbīnas līdz kolektoram kļūst ļoti garš, tāpēc gan starpdzesēšanas šļaukām, gan radiatoram ir jābūt cieši piestiprinātiem. Tāpēc visbiežākā problēma – caurdurts radiators vai šļauka. Tādā gadījumā var samazināties automašīnas jauda un pastiprināties turbīnu svilpošana.

Automašīnas interkūleru tipi:

  • gaisa;
  • gaisa un ūdens.

Gaiss un ūdens darbības princips nav pārāk unikāls. No sākuma saspiestais gaiss dzesējams ar dzesējamiem šķidrumiem, bet pēc tam to darbu pārņem gaiss.