LV
Izvēlēties Transportlīdzekli
+371 268 10330
Izvēlēties Transportlīdzekli

Atpakaļgaitas lukturis

Nav izvēlēta nekāda automašīna. Lai apskatītu preces, izvēlieties automašīnu, kuras detaļas Jūs meklējat.

Biežāk uzdodamie jautājumi
  • Vai ir iespējams preces izņemt fiziskajos veikalos?

    Jā, preces bez maksas var izņemt visos Signeda fiziskajos veikalos Lietuvā. Parasti preces no citiem veikaliem tiek piegādātas 1–3 dienu laikā.


Pasūtiet preču saņemšanu šādās pilsētās:

Ja jums ir kādi jautājumi, izvēloties rezerves daļas no kategorijas ATPAKAĻGAITAS LUKTURIS, vienmēr varat doties uz jebkuru fizisku veikalu no zemāk esošā saraksta, kur varat ne tikai paņemt pasūtītās preces, bet arī saņemt speciālistu konsultāciju pirms pasūtīšanas. Pasūtītā oriģinālā rezerves daļa tiek piegādāta uz centrālo noliktavu, jau nākamajā dienā varat to izņemt tuvākajā veikalā. Interneta veikalā pasūtītās rezerves daļas var piegādāt ne tikai fiziskajos Signeda veikalos, bet arī uz jebkuru no Jūsu norādītajām adresēm Latvijas pilsētās. Fiziskajos veikalos Jums ir iespēja ne tikai saņemt profesionālu konsultāciju, bet arī iespēja preci apskatīt. Interneta veikalā pasūtītās detaļas iespējams piegādāt ne tikai uz Rīgu, Daugavpili, Liepāju, bet arī uz citām pilsētām un reģionu centriem, piemēram, Jelgavu, Jūrmalu, Ventspili, Rēzekni, Valmieru, Jēkabpili, Ogri, Salaspili, Tukumu, Cēsīm, Kuldīgu, Olaini, Saldus, Talsiem, Dobeli, Krāslavu, Siguldu, Bausku, Ludzu, Līvāniem, Gulbeni, Madoni, Alūksni, Aizkraukli, Limbažiem, Preiļiem, Balviem, Lielvārdi, Ikšķili, Valku, Smilteni, Salacgrīvu, Saulkrastiem, Aizputi, Baldoni, Grobiņu, Auci, Vangadzi, Baložiem, Skrundu, Pļaviņām, Kandavu, Viļāniem, Rūjienu, Brocēniem, Cēsvaini, Ilūksti, Viesīti, Valdemārili, Dagdu, Aloju, Priekuli, Krāslavu, Kalnciemu, Ķegumu, Jaunjelgavu, Mazsalaku, Varakļāniem, Staiceli, Lubānu , Api, Standi, Zilupi, Ainažiem, Viļaku, Pilteni, Sedu, Sabili, Strenčiem, Līgatni, Pāvilostu, Subati, Durbi. Preces tiek piegādātas bez maksas, ja pasūtījuma summa pārsniedz 86 eiro. Ja summa ir mazāka, piegādes izmaksas ir atkarīgas no Jūsu preču svara. Piegāde uz norādīto adresi aizņem 1-2 darba dienas. Par pasūtījuma statusu Jūs tiksiet informēts ar SMS. Vairāk informācijas atradīsiet: https://www.signeda.lv/iepirksanas-noteikumi

Atpakaļgaitas lukturis

Atpakaļgaitas lukturis ir tāda automašīnas apgaismojuma sistēmas sastāvdaļa, par kuras nozīmi nav īpaši jārunā. Pietiek īsi pieminēt tā mērķi: atpakaļgaitas gaismas brīdina pārējos satiksmes dalībniekus par transportlīdzekli, kas brauc atpakaļgaitā, tādējādi palīdzot izvairīties no dažādiem pārpratumiem un sadursmēm. Šo lukturu gaismas iedegas automātiski katru reizi, kad automašīnai tiek ieslēgts atpakaļgaitas pārnesums.

Atpakaļgaitas lukturu struktūra

Atpakaļgaismas lukturu struktūra ir diezgan līdzīga priekšējo lukturu sastāvam. Parasti šie lukturi sastāv no plastmasas vai metāla korpusa, kas nodrošina stabilu lukturu stiprinājumu un noturēšanos šīm detaļām paredzētajā korpusa vietā. Lukturu vadus, atpakaļgaitas gaismu un citas pret apkārtējās vides ietekmi jutīgas detaļas no lietus, sniega, dažādiem netīrumiem un mehāniskām ietekmēm aizsargā gaismu caurlaidīgs aizsargstikls.

Daudzas detaļas, kas nepieciešamas luktura vienmērīgai darbībai, ir paslēptas zem aizsargstikla. Atstarotājs nodrošina pareizu luktura izstarotā gaismas stara atstarošanos. Pateicoties tam, mēs skaidri redzam, bet aizmugurējo lukturu gaismas, kas spīd spilgti un neapžilbina. Kontaktvads (tā sauktais savienotājs) savieno lukturi ar automašīnas elektrisko ķēdi, kas to apgādā ar enerģiju. Un, protams, tiek pārraidīta elektriskā enerģija, labi redzamā luktura gaisma tiek izveidota, pateicoties spuldzei. Papildus galvenajam atpakaļgaitas lukturim var uzstādīt papildu atpakaļgaitas lukturi, kas palīdz informēt citus satiksmes dalībniekus.

Galvenie atpakaļgaitas lukturu veidi

Atkarībā no apgaismojuma sistēmas veida ir 2 galvenie atpakaļgaitas lukturu veidi: halogēna gaismas un LED atpakaļgaitas lukturi. Debašu netrūkst par to, kurš no šiem lukturu veidiem ir labāks, tāpēc īsi noskaidrosim halogēnu un LED lukturu  galvenos tehniskos raksturlielumus.

LED tipa lukturiem raksturīgs īpaši augsts gaismas plūsmas spilgtums un kvalitatīva, ilgmūžīga kalpošana. Vidējās LED atpakaļgaitas lukturu spuldzes izstaro aptuveni 200–500 lūmenu (lm) gaismas plūsmu un darbojas 20 000 stundas. Tomēr ir arī vērts atzīmēt, ka LED lukturi un to detaļas parasti ir salīdzinoši dārgāki nekā halogēna alternatīvas.

Halogēnie atpakaļgaitas lukturi ir salīdzinoši lēts, taču arī daudz mazāk efektīvs risinājums. Šo lukturu vidējās atpakaļgaitas spuldzes izstaro aptuveni 100–200 lūmenu gaismas plūsmu un vidēji deg apmēram 2000–5000 stundas. Halogēnu lukturu  izturība pret mehāniskām vibrācijām parasti ir daudz zemāka nekā LED lukturiem. Parasti halogēnās lukturi pārspēj LED apgaismojuma sistēmu alternatīvas tikai ar pievilcīgāku cenu.

Atpakaļgaitas lukturu spuldžu pārbaude

Kvalitatīvu automašīnu un auto detaļu ražotāji savu darbu veic atbildīgi un ļoti rūpīgi testē dažādas auto detaļas, tai skaitā atpakaļgaitas lukturus.

Bieži vien minēto spuldžu darbības drošums tiek pārbaudīts, atstājot tās ieslēgtas uz aptuveni 1000 stundām. Ja spuldze sabojājas pirms perioda beigām, to uzskata par zemas kvalitātes produktu. Tiek pārbaudīta arī šo spuldžu izstarotās gaismas intensitāte. Atpakaļgaitas spuldze tiek novietots un ieslēgts 100 metru attālumā no gaismas intensitātes mērīšanas ierīces. Ja ierīces reģistrētais gaismas intensitātes līmenis sasniedz mazāk par 100 luksiem, spuldze tiek uzskatīta par nepietiekami izturīgu. Spuldzes, kas iztur šos un citus testus, ir apstiprinātas pārdošanai vai uzstādīšanai jaunās automašīnās.

Apmeklējot Signeda interneta veikalu, Jūs varat ātri un ērti izvēlēties dažādas savam auto modelim piemērotas apgaismojuma sistēmas detaļas. No aizmugurējiem, priekšējiem un atpakaļgaitas lukturiem līdz tādām detaļām kā spuldžu bloki, lukturu aizsargi un gaismas slēdži. Pārdodam detaļas gan no oriģināliem, gan alternatīviem sertificētiem ražotājiem, tāpēc varam garantēt ne tikai plašu augstas kvalitātes auto detaļu izvēli, bet arī dažādas konkurētspējīgas cenas.