LV
Izvēlēties Transportlīdzekli
+371 268 10330
Izvēlēties Transportlīdzekli

Auto akumulatori

Preces: 50
Modifikācija

Akumulatora kaste 

PCR09008A

JEEP COMPASS, 14 -, JEEP PATRIOT, 14 -, zemāks, pamatne

OEM kodi: 5115730AH |
Biežāk uzdodamie jautājumi
  • Vai ir iespējams preces izņemt fiziskajos veikalos?

    Jā, preces bez maksas var izņemt visos Signeda fiziskajos veikalos Lietuvā. Parasti preces no citiem veikaliem tiek piegādātas 1–3 dienu laikā.


Pasūtiet preču saņemšanu šādās pilsētās:

Ja jums ir kādi jautājumi, izvēloties rezerves daļas no kategorijas AUTO AKUMULATORI, vienmēr varat doties uz jebkuru fizisku veikalu no zemāk esošā saraksta, kur varat ne tikai paņemt pasūtītās preces, bet arī saņemt speciālistu konsultāciju pirms pasūtīšanas. Pasūtītā oriģinālā rezerves daļa tiek piegādāta uz centrālo noliktavu, jau nākamajā dienā varat to izņemt tuvākajā veikalā. Interneta veikalā pasūtītās rezerves daļas var piegādāt ne tikai fiziskajos Signeda veikalos, bet arī uz jebkuru no Jūsu norādītajām adresēm Latvijas pilsētās. Fiziskajos veikalos Jums ir iespēja ne tikai saņemt profesionālu konsultāciju, bet arī iespēja preci apskatīt. Interneta veikalā pasūtītās detaļas iespējams piegādāt ne tikai uz Rīgu, Daugavpili, Liepāju, bet arī uz citām pilsētām un reģionu centriem, piemēram, Jelgavu, Jūrmalu, Ventspili, Rēzekni, Valmieru, Jēkabpili, Ogri, Salaspili, Tukumu, Cēsīm, Kuldīgu, Olaini, Saldus, Talsiem, Dobeli, Krāslavu, Siguldu, Bausku, Ludzu, Līvāniem, Gulbeni, Madoni, Alūksni, Aizkraukli, Limbažiem, Preiļiem, Balviem, Lielvārdi, Ikšķili, Valku, Smilteni, Salacgrīvu, Saulkrastiem, Aizputi, Baldoni, Grobiņu, Auci, Vangadzi, Baložiem, Skrundu, Pļaviņām, Kandavu, Viļāniem, Rūjienu, Brocēniem, Cēsvaini, Ilūksti, Viesīti, Valdemārili, Dagdu, Aloju, Priekuli, Krāslavu, Kalnciemu, Ķegumu, Jaunjelgavu, Mazsalaku, Varakļāniem, Staiceli, Lubānu , Api, Standi, Zilupi, Ainažiem, Viļaku, Pilteni, Sedu, Sabili, Strenčiem, Līgatni, Pāvilostu, Subati, Durbi. Preces tiek piegādātas bez maksas, ja pasūtījuma summa pārsniedz 86 eiro. Ja summa ir mazāka, piegādes izmaksas ir atkarīgas no Jūsu preču svara. Piegāde uz norādīto adresi aizņem 1-2 darba dienas. Par pasūtījuma statusu Jūs tiksiet informēts ar SMS. Vairāk informācijas atradīsiet: https://www.signeda.lv/iepirksanas-noteikumi

Akumulatori

Akumulators ir neaizvietojams automašīnas enerģijas avots

Bez moderniem automašīnu akumulatoriem mūsdienās ir grūti iedomāties jebkura kustīga transportlīdzekļa darbību. Akumulatori sniedz  elektroenerģiju automašīnas starterim, kad tiek iedarbināts dzinējs. Tie arī palīdz nodrošināt nepieciešamo enerģiju dažādām strādājošām elektroniskām ierīcēm (lukturiem, medijiem u.c.), kad, izslēdzot automašīnas dzinēju, tās netiek izslēgtas. Dažas mūsdienu automašīnas izmanto arī akumulatora enerģiju, lai nodrošinātu kvalitatīvu dzinēja dzesēšanu vai citu sistēmu darbību. Šodien vēlamies jūs iepazīstināt ar šo detaļu, kas ir vitāli svarīga efektīvai automašīnas darbībai.


Automašīnu akumulatoru vēsture

Automašīnu akumulatoru parādīšanās ir ļoti cieši saistīta ar startera modernizāciju. Pirmajās automašīnās akumulatori netika izmantoti, jo starteri bija manuāli, nevis elektriski darbināmi. Mašīnas tika iedarbinātas ar speciāliem kloķiem manuāli. 1912. gadā Čārlza Keteringa pirmā elektriskā startera izgudrojums ievērojami atviegloja automašīnas dzinēja iedarbināšanu. Elektrisko starteru jaudu nodrošināja svina-skābes akumulatori, no kuriem pirmais tika izgudrots tālajā 1859. gadā. Salīdzinot ar mūsdienu automašīnu akumulatoriem (kas sver 10-25 kg), pirmie akumulatori, kas svēra no 18 līdz 36 kg, bija vienkārši neveikli.

Protams, uzlabojoties automašīnām, mainījās arī akumulatoru fizikālās īpašības un struktūra. Automašīnu akumulatori tiek arvien vairāk modernizēti un efektīvāk integrēti kopējā automašīnas dzinēju sistēmā. Viens no jauninājumiem ir "start-stop" funkcija, kas bieži sastopama mūsdienu automašīnās. Kad tā ir aktīva, automašīnas dzinējs automātiski izslēdzas, kad automašīna tiek apturēta, un atsāk darboties tikai tad, kad vadītājs sāk braukt. Tādā veidā tiek ietaupīta ne tikai automašīnas akumulatora enerģija, bet arī degviela.


Galvenie automašīnu akumulatoru veidi

Mūsdienu automašīnas ievērojami atšķiras no pirmajiem transportlīdzekļiem to dzinēja jaudas un elektroenerģijas nepieciešamības ziņā. Pastāvīgi atjauninātās un uzlabotās automobiļu ražošanas tehnoloģijas ir mudinājušas akumulatoru ražošanas nozari meklēt jaunus un labākus risinājumus. Pašlaik tirgū galvenokārt tiek izmantoti četri akumulatoru veidi.


Svina-skābes akumulatori

Mūsdienās svina-skābes akumulatoru veids ir ne tikai vecākais, bet arī visplašāk izmantotais visā automobiļu rūpniecībā. Izmantojot šāda veida akumulatoru, katru dienu tiek iedarbināti miljoniem benzīna, dīzeļdegvielas un pat hibrīdautomobiļu dzinēju. Svina-skābes akumulatori ir salīdzinoši lēti, viegli pieejami un diezgan izturīgi. To vidējais kalpošanas laiks ir aptuveni 5 gadi.

Svina-skābes akumulatoru galvenās sastāvdaļas ir elektrodi un elektrolīts. Elektrodi ir izgatavoti no svina un svina dioksīda, bet elektrolīts sastāv no sērskābes. Kad šāds akumulators tiek uzlādēts braukšanas laikā, elektrodi reaģē ar elektrolītu, radot enerģiju. Un otrādi, kad akumulators darbības laikā ir izlādējies, elektrodi reaģē pretēji, lai izmantotu elektrisko enerģiju.


Gēla akumulatori

Gēla automobiļu akumulatoru darbības princips ir līdzīgs svina-skābes akumulatoru darbības principam, bet galvenā atšķirība ir tāda, ka šķidrā elektrolīta vietā tajos tiek izmantota gēla pildviela. Pateicoties šim risinājumam, gēla akumulatori ir daudz izturīgāki pret mehānisko vibrāciju un asākām temperatūras izmaiņām. Pateicoties šīm priekšrocībām, gēla akumulatorus pārsvarā izmanto lieljaudas transportlīdzekļos, uz ko iedarbojas lielāka vibrācija.

Gēla akumulatori ir nedaudz dārgāki nekā svina-skābes akumulatori, taču tie arī kalpo ilgāk. Tie var kalpot līdz 10 gadiem. Gēla akumulatori to aukstuma noturības dēļ var būt īpaši laba izvēle, izmantojot automašīnu skarbajos Skandināvijas vai Ziemeļamerikas reģionos.


AGM akumulatori

AGM akumulatori ("absorbēti stiklšķiedrā") ir diezgan līdzīgi gēla akumulatoriem. Šo akumulatoru unikālā iezīme ir elektrolīta apstrāde. AGM akumulatorā īpašs materiāls (parasti stiklšķiedra) ir piesātināts ar elektrolīta šķidrumu. Šis risinājums vien padara AGM akumulatorus par drošāku un uzticamāku izvēli, jo tiem vairs nav bīstamas akumulatora sasvēršanās vai spēcīgākas mehāniskās vibrācijas. Salīdzinot ar parastajiem akumulatoriem, AMG akumulatori iztur trīs reizes vairāk uzlādes ciklu. Tāpat aukstā dzinēja lielās palaišanas strāvas dēļ šāda veida akumulatori ir piemērota izvēle automašīnām, kas aprīkotas ar iedarbināšanas/apstāšanās (start/stop) tehnoloģiju un reģeneratīvo bremzēšanas enerģiju. AGM akumulatori ir jaunākā atbilde uz vajadzību pēc uzticamākas enerģijas, vides aizsardzības un uzticamības.


Litija jonu akumulatori

Litija jonu akumulatori ir jaunākie no visiem piedāvātajiem akumulatoru veidiem. Šo akumulatoru darbības pamatā ir litija joni - tehnoloģija, kas pilnīgi atšķiras no citu bateriju tehnoloģijām. Pateicoties šai tehnoloģijai litija baterijas ir daudz efektīvākas.

Litija jonu akumulatoriem, ko galvenokārt izmanto vieglajos elektromobiļos un hibrīdautomobiļos, ir viens diezgan acīmredzams trūkums - augstās izmaksas. Ja standarta svina-skābes akumulatoru var iegādāties par 50-100 eiro, litija jonu akumulatori lielā svara, ražošanas sarežģītības un izejvielu izmaksu dēļ maksā vismaz 4000-5000 eiro. Patiesām, šo akumulatoru kalpošanas laiks ir ārkārtīgi ilgs. Tas var sasniegt līdz 20 gadiem.


Baterijas 18650 - kas tās ir?

Iespējams, ka, sākot interesēties par automašīnu akumulatoriem un mašīnas elektroapgādes sistēmu, jūs saskaraties ar vienu interesantu nosaukumu - 18650 tipa akumulatori. Šīie mazi cilindriskie litija jonu akumulatori ir ieguvuši savu nosaukumu no to izmēriem. 18650 akumulatori ar diametru 18 mm un platumu 65 mm automašīnām atgādina mazas baterijas, ko izmanto ikdienas sadzīves tehnikā.

Ir vērts atzīmēt, ka 18650 akumulatorus nevar izmantot automašīnā ne kā galvenā dzinēja akumulatorus, ne kā rezerves startera akumulatorus. 18650 akumulatori sniedz enerģiju mazākām elektroniskām ierīcēm, piemēram, signalizācijas vadības ierīcēm, dažādiem sensoriem, elektromagnētiskiem logu vai spoguļu kustības motoriem. 18650 akumulatori, ko bieži izmanto elektromobiļos vai hibrīdautomobiļos, var ne tikai atbalstīt mazu elektronisku ierīču darbību, bet arī paātrināt dzinēja iedarbināšanu vai uzturēt tā darbību.


Kā izvēlēties pareizo galveno akumulatoru?

Mūsdienās ilgmūžīgi akumulatori, kas ideāli pilda savu funkciju jebkurā gadalaikā, ir katra auto īpašnieka sapnis. Galveno akumulatoru kalpošanas laiks bieži vien ir atkarīgs ne tikai no transportlīdzekļa stāvokļa un ekspluatācijas apstākļiem, bet arī no akumulatora saderības ar automašīnu. Lai varētu baudīt savu jauno akumulatoru daudzus gadus, iesakām to pērkot ņemt vērā vairākus tālāk minētos būtiskos kritērijus.


Akumulatora izmērs

Ļoti elementārs, bet reizēm "nedzirdēts" padoms. Pirms iegādāties jaunu automašīnas akumulatoru, izmēriet vai kā citādi apskatiet, kāds akumulators ir nepieciešams jūsu automašīnai (novērtējiet garumu, platumu un augstumu). Informāciju par jums piemērotā akumulatora izmēriem var atrast arī automašīnas tehniskajā rokasgrāmatā. Ja akumulators ir nepieciešams automašīnai no salona, varat droši izvēlēties jaunu akumulatoru pēc vecā akumulatora mērījumiem. Un, ja iegādājāties lietotu automašīnu, novērtējiet, vai iepriekš uzstādītais akumulators nebija pārāk mazs un optimāli der jūsu automašīnai.


Akumulatora jaudas parametri

Akumulatori automašīnai tiek efektīvi izvēlēti, pievēršot uzmanību diviem būtiskiem parametriem: akumulatora ietilpībai un tā saderībai ar automašīnas elektrosistēmu.

Akumulatora ietilpību mēra ampērstundās (ah). Īsāk sakot, jo vairāk ampērstundu, jo jaudīgākās automašīnās var tikt izmantots akumulators, un jo ilgāk tas var darboties pilnībā uzlādēts. Automašīnu akumulatoru vidējā jauda svārstās no 40 līdz 80ah. Parasti šī diapazona akumulatoriem ir pietiekama jauda gan benzīna, gan dīzeļdegvielas transportlīdzekļiem ar vidējo dzinēja jaudu. Tiesa, labākajiem dīzeļdegvielas akumulatoriem parasti ir jābūt ar nedaudz lielāku ietilpību nekā benzīna automašīnu akumulatoriem, jo dīzeļdzinēju iedarbināšanai nepieciešams vairāk elektrības.

Tāpat, izvēloties akumulatora ietilpību, vērts pievērst uzmanību vadāmā auto svaram un elektroenerģijas nepieciešamībai. Braucot ar smagāku  visurgājēju vai pikapu, kas aprīkots ar pastāvīgi lietojamu modernu audio sistēmu vai tamlīdzīgām sastāvdaļām, ir vērts parūpēties par lielāku - 100ah vai 110ah - akumulatoru. Mūsu pircējiem var šķist pievilcīgs tas fakts, ka Signeda interneta veikalā var ērti iegādāties standarta akumulatorus ar ietilpību 60ah, 70ah, 74ah, 75ah un pat akumulatorus ar ietilpību 85ah, 100ah, 110ah vai 180ah.


Akumulatora spriegums

Izvēloties akumulatorus pēc ietilpības, ātri pamanīsit, ka ampērstundām nereti priekšā ir cita ciparu un burtu kombinācija, piem. 12v 12ah vai 12v 7ah. Ko nozīmē ar burtu v apzīmēto ciparu apzīmēšana?

Īsāk sakot, v (volti) ir akumulatora spriegums. Aplūkojot šo skaitli, ir svarīgi, lai uz akumulatora norādītais spriegums atbilstu jūsu automašīnas elektrosistēmas atbalstītajam spriegumam, ko arī mēra voltos.

Gandrīz katrs vieglais auto mūsdienās izmanto standarta – 12v – elektriskās strāvas spriegumu. Vājākas (piem., 6v) baterijas tiek izmantotas lēnākiem, specifiskiem transportlīdzekļiem, piem. golfa ratiņos. Spēcīgāki (piem., 24v) akumulatori tiek ievietoti kravas automašīnās vai citos lielākos transportlīdzekļos. Izvēloties savam automobilim piemērotāko akumulatoru, ne tikai katru reizi varēsiet vienmērīgi iedarbināt savu transportlīdzekli. Tāpat izvairīsieties no dažādām elektrisko ķēžu problēmām, ko izraisa nesaderība starp akumulatoru un automašīnas strāvu.

 

Palaišanas strāva

Vēl viens tehniskais parametrs, pēc kura tiek izvēlēti piemēroti auto akumulatori, ir akumulatora palaišanas strāvas jauda, ko mēra ampēros (A). Iedarbināšanas strāva tiek izmantota motora iedarbināšanai. Vidēji mūsdienu automašīnas izmanto 400-800A palaišanas strāvu. Šis jaudas režīms ir diezgan universāls. Tomēr, ja vēlaties uzzināt precīzu savam transportlīdzeklim ieteicamo strāvas jaudu, varat to izdarīt, iepazīstoties ar sava transportlīdzekļa īpašnieka rokasgrāmatu vai sazinoties ar ražotāju vai pilnvaroto servisa pārstāvi.

Izvēloties akumulatoru Signeda mājaslapā, ja rodas jautājumi par tā ietilpību un savietojamību ar jūsu auto, vienmēr varat izmantot mūsu moderno preču saskaņošanas sistēmu. Varat arī sazināties ar mūsu darbiniekiem, kuri vienmēr ir gatavi palīdzēt! Mēs atbildēsim uz jūsu jautājumiem un palīdzēsim izvēlēties piemērotākās auto preces un auto daļas atbilstoši jūsu unikālajām vajadzībām.


Visbiežāk sastopami akumulatora bojājumi

Akumulatori, kā ārkārtīgi bieži lietojama automašīnas sastāvdaļa, nolietojas un ilgtermiņā var saskarties ar dažādiem defektiem. Pirms runājot par visbiežāk sastopamiem akumulatora bojājumiem un to pazīmēm un risinājumiem, vēlamies uzsvērt vienu ļoti svarīgu faktu. Akumulators kā automašīnas sastāvdaļa, kas enerģiju neražo, bet gan uzglabā, ir ļoti atkarīga no dzinēja ģeneratora stāvokļa. Ja ģenerators nedarbojas pareizi, tas slikti uzlādēs akumulatoru vai vispār nevarēs to izdarīt. Tāpēc, pamanot akumulatora problēmas, var būt noderīgi pārbaudīt arī transportlīdzekļa ģeneratora darbību. Defekts var nebūt tur, kur tas šķiet pirmajā acu uzmetienā. Ja problēma patiešām slēpjas nevis ģeneratorā, bet akumulatorā, ļoti iespējams, ka esat saskāries ar kādu no tālāk norādītajiem akumulatora bojājumiem.

 

Akumulators izlādējies

Visizplatītākā un visvieglāk risināmā problēma, kas bieži skar autovadītājus aukstajā sezonā (jo akumulatori var jutīgi reaģēt uz īpaši aukstu vai karstu temperatūru). Biežāk akumulatori izlādējas tajās automašīnās, ar kurām brauc tikai pilsētā, braucot īpaši nelielos attālumos un bieži iedarbinot/izslēdzot dzinēju. Akumulators var izlādēties arī transportlīdzekļos, kas netika lietoti ilgu laiku.

Šī defekta pazīmes ir acīmredzamas. Dzinējs iedarbināšanas laikā slikti iedarbinas vai iedarbinas tikai pēc ļoti ilgas startera mehānisma pagriešanas. Kad akumulators ir izlādējies, jūs varat vispār neiedarbināt automašīnu. Problēma tiek atrisināta vienkārši - uzlādējot akumulatoru ar speciāla lādētāja palīdzību vai izmantojot mini motora palaišanas ierīces. Tomēr, ja redzat, ka akumulators joprojām ļoti bieži izlādējas pat pēc uzlādes, iespējams, ka akumulators ir jānomaina dabiskā nolietojuma dēļ, vai arī problēmas avots var atrasties citur.


Nepietiekams elektrolīta līmenis

Nepietiekams elektrolīta līmenis akumulatoros ir vēl viena izplatīta problēma, ar ko saskaras gan benzīna, gan dīzeļdegvielas automašīnu īpašnieki. Par elektrolīta līmeņa pazemināšanos akumulatorā var liecināt ne tikai grūtāk iedarbināms dzinējs, bet arī samazinātas elektriskās strāvas indikators. Strāvu akumulatoros mēra, pievienojot ampērmetru. Mērījuma laikā tiek novērots, vai nav neatbilstības starp akumulatora strāvu un parasto automašīnas elektriskās strāvas ķēdi. Piemēram, ja automašīnas parastā elektriskā strāva ir 12v, bet akumulatoram pievienotais ampērmetrs rāda 11v, iespējams, ka problēma ir tieši elektrolīta trūkumā.

Pirms šīs problēmas risināšanas ir vērts pārbaudīt automašīnas akumulatoru, noskaidrot, vai defektu izraisījis nehermētisks vai dabiski nolietots akumulators, vai arī elektrolītu iztvaikošana, kas nav retums. Ja problēma ir saistīta ar elektrolītu iztvaikošanu un akumulators nav nolietojies, pietiek ar akumulatoru uzpildīt ar destilētu ūdeni.

Pirms elektrolīta līmeņa papildināšanas pārliecinieties, vai akumulators ir piemērots šādai darbībai. Liela daļa modernāko akumulatoru ir slēgtā tipa, tāpēc šajā gadījumā akumulatoru problēmas palīdzēs atrisināt profesionāli servisa darbinieki. Nu, ja pats varat uzpildīt akumulatoru, šim nolūkam izmantojiet tikai destilētu ūdeni bez papildu piemaisījumiem.


Kontaktu korozija vai oksidācija

Vēl viena izplatīta akumulatora problēma ir ar rūsas plankumiem pārklāti vai oksidācijas ietekmēti savienojumi. Šī problēma bieži rodas mitruma dēļ, kas veidojas zem dzinēja pārsega. Lai no tā izvairītos, iesakām regulāri pārbaudīt un notīrīt no virsmas zem pārsega kondensātu vai nelielus ūdens pilienus. Tāpat regulāri pārbaudiet to virsbūves daļu hermētiskumu, kas aizsargā dzinēju, un rūpīgi rūpējieties par tām.

Ja kontaktu oksidācijas problēma ir ilgstoša, to nebūs ļoti grūti pamanīt. Pārbaudes laikā uz kontaktiem viegli pamanīt melnus vai zaļganus nosēdumus, ko pavada asa skābes smaka.

Ja esiet pamanījis, ka pienācis laiks nomainīt veco vai bojāto akumulatoru pret jaunu, varat ātri izvēlēties jaunu akumulatoru un ērti to iegādāties Signeda interneta veikalā! Mēs pastāvīgi atjauninām savu auto detaļu un auto preču katalogu un piedāvājam saviem klientiem ārkārtīgi plašu automašīnu akumulatoru izvēli. Mūsu interneta veikalā vai fiziskajos veikalos atradīsiet gan standarta (55-80ah), gan lielākas (90-100ah) ietilpības akumulatorus. Vai vēlaties iegādāties akumulatoru, kas lieliski atbilst jūsu automašīnas iedarbināšanas pašreizējām vajadzībām? Esiet laipni aicināti to darīt kopā ar mums! Par konkurētspējīgu cenu piedāvājam plašu kvalitatīvu akumulatoru klāstu, kas sniedz dzinējam no 550 līdz 800A un pat lielāku palaišanas strāvu un ar ko jūs noteikti būsiet apmierināti.

Esam viens no lielākajiem auto detaļu un auto preču pārdevējiem visās Baltijas valstīs. Strādājam tā, lai mūsu klienti būtu apmierināti ne tikai ar preču cenu, kvalitāti un ātru piegādi, bet arī atrastu visas nepieciešamās auto preces vienuviet. Tāpēc pastāvīgi paplašinām un atjauninām savu sortimentu, kas šodien sastāv no vairāk nekā 300 000 unikālu preču. Mēs sadarbojamies ar vairāk nekā 50 uzticamiem Eiropas un Āzijas auto detaļu ražotājiem, kuri palīdz nodrošināt mūsu produkcijas augstāko kvalitātes līmeni.