LV
Izvēlēties Transportlīdzekli
+371 268 10330
Izvēlēties Transportlīdzekli

Sailentbloks

Nav izvēlēta nekāda automašīna. Lai apskatītu preces, izvēlieties automašīnu, kuras detaļas Jūs meklējat.

Biežāk uzdodamie jautājumi
  • Vai ir iespējams preces izņemt fiziskajos veikalos?

    Jā, preces bez maksas var izņemt visos Signeda fiziskajos veikalos Lietuvā. Parasti preces no citiem veikaliem tiek piegādātas 1–3 dienu laikā.


Pasūtiet preču saņemšanu šādās pilsētās:

Ja jums ir kādi jautājumi, izvēloties rezerves daļas no kategorijas SAILENTBLOKS, vienmēr varat doties uz jebkuru fizisku veikalu no zemāk esošā saraksta, kur varat ne tikai paņemt pasūtītās preces, bet arī saņemt speciālistu konsultāciju pirms pasūtīšanas. Pasūtītā oriģinālā rezerves daļa tiek piegādāta uz centrālo noliktavu, jau nākamajā dienā varat to izņemt tuvākajā veikalā. Interneta veikalā pasūtītās rezerves daļas var piegādāt ne tikai fiziskajos Signeda veikalos, bet arī uz jebkuru no Jūsu norādītajām adresēm Latvijas pilsētās. Fiziskajos veikalos Jums ir iespēja ne tikai saņemt profesionālu konsultāciju, bet arī iespēja preci apskatīt. Interneta veikalā pasūtītās detaļas iespējams piegādāt ne tikai uz Rīgu, Daugavpili, Liepāju, bet arī uz citām pilsētām un reģionu centriem, piemēram, Jelgavu, Jūrmalu, Ventspili, Rēzekni, Valmieru, Jēkabpili, Ogri, Salaspili, Tukumu, Cēsīm, Kuldīgu, Olaini, Saldus, Talsiem, Dobeli, Krāslavu, Siguldu, Bausku, Ludzu, Līvāniem, Gulbeni, Madoni, Alūksni, Aizkraukli, Limbažiem, Preiļiem, Balviem, Lielvārdi, Ikšķili, Valku, Smilteni, Salacgrīvu, Saulkrastiem, Aizputi, Baldoni, Grobiņu, Auci, Vangadzi, Baložiem, Skrundu, Pļaviņām, Kandavu, Viļāniem, Rūjienu, Brocēniem, Cēsvaini, Ilūksti, Viesīti, Valdemārili, Dagdu, Aloju, Priekuli, Krāslavu, Kalnciemu, Ķegumu, Jaunjelgavu, Mazsalaku, Varakļāniem, Staiceli, Lubānu , Api, Standi, Zilupi, Ainažiem, Viļaku, Pilteni, Sedu, Sabili, Strenčiem, Līgatni, Pāvilostu, Subati, Durbi. Preces tiek piegādātas bez maksas, ja pasūtījuma summa pārsniedz 86 eiro. Ja summa ir mazāka, piegādes izmaksas ir atkarīgas no Jūsu preču svara. Piegāde uz norādīto adresi aizņem 1-2 darba dienas. Par pasūtījuma statusu Jūs tiksiet informēts ar SMS. Vairāk informācijas atradīsiet: https://www.signeda.lv/iepirksanas-noteikumi

Sailenbloki


Gumijas bukse (sailenbloks) ir svarīga piekares sistēmas sastāvdaļa

Gumijas bukses, ko bieži sauc par sailenbloku, ir automašīnas piekares sistēmas daļas. To konstrukcija ir pavisam vienkārša – bukses sastāv no divām metāla daļām, kas cieši savienotas viena ar otru ar gumijas vai poliuretāna blīvi. Galvenās bukses ir uzstādītas automašīnas piekarē, pie visiem četriem transportlīdzekļa riteņiem. Šīs daļas galvenais mērķis ir absorbēt mehāniskos triecienus, troksni un vibrācijas, kas braukšanas laikā tiek pārnestas no riteņiem uz virsbūvi. Lai samazinātu uzskaitīto nevēlamo faktoru ietekmi, kā stiprinājuma punktus dzinējā, transmisijas mehānismos, amortizatoros vai bukses stabilizatoros var uzstādīt bukses.


Gumijas bukses nodiluma cēloņi

Gumijas bukses (sailenbloki) nolietojas tāpat kā jebkura cita automašīnas daļa. Automašīnas ilgstošas darbības laikā pastāvīgo mehānisko triecienu un vibrāciju slodzes dēļ šīs detaļas zaudē elastību un efektivitāti. Šajā gadījumā bukses ir jānomaina.

Un kādi var būt citi bukses nodiluma cēloņi?

Viens no galvenajiem bukses nodiluma un nomaiņas iemesliem ir korozija. Ja automašīnas piekares daļas ir nepietiekami vai nepareizi aizsargātas no mitruma, bukses stiprinājuma vietas var ietekmēt korozija. Kad veidojas rūsa, šo detaļu efektivitāte un izturība samazinās, un bukses ir jānomaina.

Tāpat var nākties nomainīt bukses (sailenblokus) sakarā ar šīs daļas plaisām vai plīsumiem, kas parādās braukšanas laikā. Tas parasti notiek, ja jūs bieži braucat pa sliktas kvalitātes ceļiem vai ja izmantojat automašīnu ļoti neuzmanīgi.


Kā atpazīt gumijas bukses nodilumu?

Bukses nodilumu var noteikt pēc vienas vai vairākām pazīmēm. Biežākie tā saukto sailenbloku iespējamā nodiluma rādītāji ir šādi:

• Samazināta virsbūves un automašīnas vispārējā stabilitāte. Bukses ir atbildīgas par mehāniskās svārstības un vibrācijas, kas rodas braukšanas laikā, samazināšanu. Ja braukšanas laikā sākat spēcīgāk izjust dažādas vibrācijas un svārstības, ir vērts pārbaudīt piekarē esošu gumijas bukšu stāvokli. Īpaši ieteicams to darīt pēc tam, kad skaidri pamanāt transportlīdzekļa stabilitātes samazināšanos.

• Piekarē vai šasijā ir jūtama klaudzēšana. Bojātas vai vienkārši mazāk efektīvas bukses var radīt trokšņainu klaudzēšanu un citas nevēlamas skaņas. Ja konstatējat, ka iepriekš minētais troksnis nāk no automašīnas piekares vai šasijas, ir vērts pārbaudīt piekares gumijas bukses.

• Paaugstināta vibrācija. Skaidri palielināta automašīnas virsbūves vibrācija braukšanas laikā var liecināt arī par tā saukto sailenbloku nodilumu.

• Papildus šai acīmredzamajai pazīmei ir daudz smalkāki detaļu nodiluma rādītāji. Piemēram, palielināts piekares sviras atslābums, palielināts riepas protektora sānu nodilums. Ja pamanāt vienu vai vairākus no uzskaitītajiem defektiem, iesakām nekavēties. Identificējiet problēmu un atrisiniet to ar profesionāļu palīdzību.


Kad jāmaina gumijas bukses?

Saprotams, ka bukses maiņas intervāls ir atkarīgs ne tikai no Jūsu braukšanas stila, pareizas auto apkopes, bet arī no auto ekspluatācijas un klimatiskajiem apstākļiem. Vidēji bukses jāmaina ik pēc 100 000 nobrauktiem kilometriem. Taču šis ieteikums izteikts autovadītājiem, kuri labos laika apstākļos brauc pa kvalitatīvu segumu ceļiem. Vietās, kur temperatūras atšķirības ir lielākas un ceļa kvalitāte ir sliktāka, bukses var būt jāmaina vidēji ik pēc 50 000 kilometru.

Protams, iesakām neaizmirst, ka iepriekš minētiem nomaiņas intervāliem ir ieteikuma raksturs. Ieteicams regulāri pārbaudīt gumijas bukšu stāvokli atkarībā no jūsu automašīnas ekspluatācijas apstākļiem. Šo daļu stāvokļa sākotnējo pārbaudi varat veikt pats. Ja detaļas gumijas daļa pārbaudes laikā ir stipri sacietējusi vai saplaisājusi, bukses darbība garantēti ir neefektīva. Šajā gadījumā šādas daļas būs jānomaina.

Ja plānojat bukses nomainīt pats, izvēloties jaunas detaļas, noteikti ņemiet vērā sava transportlīdzekļa modeli un izlaiduma gadu. Automašīnas piekares tehniskajiem parametriem lieliski atbildīs gumijas bukses, kas ir saderīgas ar auto pēc šiem kritērijiem.

Signedas interneta veikalā iespējams iegādāties visdažādākās bukses par ļoti labām cenām. Neatkarīgi no tā, vai jums nepieciešama aizmugurējas piekares bukse (sailenbloks), vai stūrei, amortizatoriem piemērotas bukses, mūsu interneta veikalā ātri un ērti atradīsiet savam auto vajadzīgās detaļas.