LV
Izvēlēties Transportlīdzekli
+371 268 10330
Izvēlēties Transportlīdzekli

Sajūgs

Nav izvēlēta nekāda automašīna. Lai apskatītu preces, izvēlieties automašīnu, kuras detaļas Jūs meklējat.

Biežāk uzdodamie jautājumi
 • Vai ir iespējams preces izņemt fiziskajos veikalos?

  Jā, preces bez maksas var izņemt visos Signeda fiziskajos veikalos Lietuvā. Parasti preces no citiem veikaliem tiek piegādātas 1–3 dienu laikā.


Pasūtiet preču saņemšanu šādās pilsētās:

Ja jums ir kādi jautājumi, izvēloties rezerves daļas no kategorijas SAJŪGS, vienmēr varat doties uz jebkuru fizisku veikalu no zemāk esošā saraksta, kur varat ne tikai paņemt pasūtītās preces, bet arī saņemt speciālistu konsultāciju pirms pasūtīšanas. Pasūtītā oriģinālā rezerves daļa tiek piegādāta uz centrālo noliktavu, jau nākamajā dienā varat to izņemt tuvākajā veikalā. Interneta veikalā pasūtītās rezerves daļas var piegādāt ne tikai fiziskajos Signeda veikalos, bet arī uz jebkuru no Jūsu norādītajām adresēm Latvijas pilsētās. Fiziskajos veikalos Jums ir iespēja ne tikai saņemt profesionālu konsultāciju, bet arī iespēja preci apskatīt. Interneta veikalā pasūtītās detaļas iespējams piegādāt ne tikai uz Rīgu, Daugavpili, Liepāju, bet arī uz citām pilsētām un reģionu centriem, piemēram, Jelgavu, Jūrmalu, Ventspili, Rēzekni, Valmieru, Jēkabpili, Ogri, Salaspili, Tukumu, Cēsīm, Kuldīgu, Olaini, Saldus, Talsiem, Dobeli, Krāslavu, Siguldu, Bausku, Ludzu, Līvāniem, Gulbeni, Madoni, Alūksni, Aizkraukli, Limbažiem, Preiļiem, Balviem, Lielvārdi, Ikšķili, Valku, Smilteni, Salacgrīvu, Saulkrastiem, Aizputi, Baldoni, Grobiņu, Auci, Vangadzi, Baložiem, Skrundu, Pļaviņām, Kandavu, Viļāniem, Rūjienu, Brocēniem, Cēsvaini, Ilūksti, Viesīti, Valdemārili, Dagdu, Aloju, Priekuli, Krāslavu, Kalnciemu, Ķegumu, Jaunjelgavu, Mazsalaku, Varakļāniem, Staiceli, Lubānu , Api, Standi, Zilupi, Ainažiem, Viļaku, Pilteni, Sedu, Sabili, Strenčiem, Līgatni, Pāvilostu, Subati, Durbi. Preces tiek piegādātas bez maksas, ja pasūtījuma summa pārsniedz 86 eiro. Ja summa ir mazāka, piegādes izmaksas ir atkarīgas no Jūsu preču svara. Piegāde uz norādīto adresi aizņem 1-2 darba dienas. Par pasūtījuma statusu Jūs tiksiet informēts ar SMS. Vairāk informācijas atradīsiet: https://www.signeda.lv/iepirksanas-noteikumi

Sajūgs

Automašīnas sajūgs ir kā tilts starp pārnesumkārbu un dzinēju. Sajūgs ir nepieciešams vienmērīgai dzinēja transmisijas savienošanai un citām funkcijām, piemēram, pārnesumu pārslēgšanai, tam, lai izkustētos no vietas un apstātos. Kad sajūga pedālis ir nospiests, automašīnas dzinējs uz laiku tiek atvienots no riteņiem un sāk kustību brīvgaitā. Tobrīd, kad ir ieslēgts pārnesums, automašīnas sajūgs pārraida dzinēja griešanos uz ātrumkārbu, kas savukārt nodod signālu riteņiem.

Sajūga bojājumu iemesls

Viens no galvenajiem iemesliem – sajūgs ir jāvar izturēt lielāku svaru un jaudu. Pēdējos gados automašīnu jauda ir palielinājusies gandrīz par 10–20 kW, bet automobiļu svars ir palielinājies gandrīz par 40–60 kg, tādēļ sajūgi tiek vairāk noslogoti.

Galvenie sajūga bojājumi

 • dīvainas skaņas, nospiežot un atlaižot sajūga pedāli,
 • pedālis neatgriežas sākotnējā stāvoklī,
 • ir grūti nospiest sajūga pedāli,
 • dīvainas skaņas, pārslēdzot pārnesumus,
 • mīksts sajūga pedālis,
 • grūti pārslēgt pārnesumu.

Kā aizsargāt sajūgu, lai tas kalpotu ilgāk?

 • Palēniniet automašīnas kustību ar dzinēju.
 • Brauciet lejup pa kalnu ar pārnesumu.
 • Kad esat apstājies pie sarkanā luksofora signāla, pārslēdziet transportlīdzekli uz neitrālo pārnesumu.

Izvēloties sajūgu, ir svarīgi pievērst uzmanību automašīnas markai, modelim, gadam, komplektācijai un dzinēja tilpumam. Katrs sajūgs ir paredzēts atšķirīgam automobilim, tāpēc pārliecinieties, ka esat ņēmuši vērā šos aspektus.