LV
Izvēlēties Transportlīdzekli
+371 268 10330
Izvēlēties Transportlīdzekli

Dzesēšanas radiatori

Nav izvēlēta nekāda automašīna. Lai apskatītu preces, izvēlieties automašīnu, kuras detaļas Jūs meklējat.

Biežāk uzdodamie jautājumi
  • Vai ir iespējams preces izņemt fiziskajos veikalos?

    Jā, preces bez maksas var izņemt visos Signeda fiziskajos veikalos Lietuvā. Parasti preces no citiem veikaliem tiek piegādātas 1–3 dienu laikā.


Pasūtiet preču saņemšanu šādās pilsētās:

Ja jums ir kādi jautājumi, izvēloties rezerves daļas no kategorijas DZESĒŠANAS RADIATORI, vienmēr varat doties uz jebkuru fizisku veikalu no zemāk esošā saraksta, kur varat ne tikai paņemt pasūtītās preces, bet arī saņemt speciālistu konsultāciju pirms pasūtīšanas. Pasūtītā oriģinālā rezerves daļa tiek piegādāta uz centrālo noliktavu, jau nākamajā dienā varat to izņemt tuvākajā veikalā. Interneta veikalā pasūtītās rezerves daļas var piegādāt ne tikai fiziskajos Signeda veikalos, bet arī uz jebkuru no Jūsu norādītajām adresēm Latvijas pilsētās. Fiziskajos veikalos Jums ir iespēja ne tikai saņemt profesionālu konsultāciju, bet arī iespēja preci apskatīt. Interneta veikalā pasūtītās detaļas iespējams piegādāt ne tikai uz Rīgu, Daugavpili, Liepāju, bet arī uz citām pilsētām un reģionu centriem, piemēram, Jelgavu, Jūrmalu, Ventspili, Rēzekni, Valmieru, Jēkabpili, Ogri, Salaspili, Tukumu, Cēsīm, Kuldīgu, Olaini, Saldus, Talsiem, Dobeli, Krāslavu, Siguldu, Bausku, Ludzu, Līvāniem, Gulbeni, Madoni, Alūksni, Aizkraukli, Limbažiem, Preiļiem, Balviem, Lielvārdi, Ikšķili, Valku, Smilteni, Salacgrīvu, Saulkrastiem, Aizputi, Baldoni, Grobiņu, Auci, Vangadzi, Baložiem, Skrundu, Pļaviņām, Kandavu, Viļāniem, Rūjienu, Brocēniem, Cēsvaini, Ilūksti, Viesīti, Valdemārili, Dagdu, Aloju, Priekuli, Krāslavu, Kalnciemu, Ķegumu, Jaunjelgavu, Mazsalaku, Varakļāniem, Staiceli, Lubānu , Api, Standi, Zilupi, Ainažiem, Viļaku, Pilteni, Sedu, Sabili, Strenčiem, Līgatni, Pāvilostu, Subati, Durbi. Preces tiek piegādātas bez maksas, ja pasūtījuma summa pārsniedz 86 eiro. Ja summa ir mazāka, piegādes izmaksas ir atkarīgas no Jūsu preču svara. Piegāde uz norādīto adresi aizņem 1-2 darba dienas. Par pasūtījuma statusu Jūs tiksiet informēts ar SMS. Vairāk informācijas atradīsiet: https://www.signeda.lv/iepirksanas-noteikumi

Dzesēšanas radiatori

Dzesēšanas sistēma – ļoti būtiska atbilstošai automašīnas darbībai. Izvēloties dzesēšanas radiatoru, ir jāzina dažas lietas. Alumīnija radiatori ir izturīgi un nodrošina labu siltuma pārvadi, taču to iespējamais trūkums ir cena.

Dzesēšanas radiatoru kopšana

  • izmantojiet tikai atbilstošu dzesēšanas šķidrumu, tā izvairīsieties no sistēmas aizsērēšanas
  • dzesēšanas šķidrumu mainiet ik pēc 2–3 gadiem. Laikus nomainot šķidrumu, pagarināsiet dzesēšanas radiatora kalpošanas laiku
  • uzraugiet radiatora virsmu, jo, braucot ar automašīnu, radiatorā var iekļūt kukaiņi, netīrumi un putekļi, kas var traucēt atbilstošu radiatora darbu
  • pamanot, ka no radiatora noplūst dzesēšanas šķidrums, nekavējoties apskatiet to un iespējamo bojājumu dēļ vērsieties pie meistariem.

Optimāla darba dzinēja temperatūra ne tikai nodrošina vienmērīgu dzinēja darbību, bet arī optimizē automašīnai nepieciešamo smērvielu, degvielas un dzesēšanas šķidruma patēriņu. Dzesēšanas radiatori, kas transportlīdzeklī darbojas gandrīz bez pārtraukuma, ir pakļauti lielai slodzei un (bieži) bojājumiem. Zemāk  iepazīstinām ar biežākajām radiatoru kļūmēm, to pazīmēm un iespējamiem risinājumiem. 

Biežākie dzesēšanas radiatoru bojājumi

Noplūdes. Radiatora hermētiskumu var pārbaudīt, rūpīgi apskatot automašīnas priekšējo daļu. Novērota dzesēšanas šķidruma noplūde var liecināt par kļūmēm vai plaisām starpdaļās vai savienojošā caurulē. Tos parasti salabo, labojot vai nomainot bojātās detaļas. Tomēr bojātas starpdaļas nav vienīgais iespējamais noplūdes cēlonis.

Antifrīza noplūde no dzesēšanas radiatora var rasties arī radiatora korpusa bojājumu dēļ. Iepriekš minēto bojājumu cēlonis bieži vien ir lielāki mehāniskie triecieni vai korozija. Noderīgi zināt, ka noplūdes var rasties arī nekvalitatīva dzesēšanas šķidruma lietošanas vai nepareizi piestiprināta, bojāta radiatora vāciņa dēļ.

Pēc dzesēšanas šķidruma noplūdes no radiatora pamanīšanas ir svarīgi precīzi noteikt nepareizas darbības cēloni. Pēc tam iesakām remontdarbus uzticēt augsti kvalificētiem specialistiem.

Aizsērēšana. Aizsērējuši automašīnas dzesēšanas radiatori apgrūtina dzesēšanas šķidruma plūsmu. Ja antifrīzs lēnāk sasniedz paredzētās dzesēšanas sistēmas daļas, netiks nodrošināta efektīva dzinēja dzesēšana. Un tas (atkarībā no aizsērēšanas līmeņa) var pat izraisīt dzinēja pārkaršanu.

Pēkšņa dzinēja temperatūras paaugstināšanās vai ilgstoša temperatūras paaugstināšanās liecina par radiatora aizsērēšanu. Kad radiators ir aizsērējis, tiek pamanīta arī dzesēšanas šķidruma pelēkā krāsa. Aizsērēšana gadījumā arī antifrīza līmenis pazemināsies daudz lēnāk nekā parasti.

Radiatora aizsērēšanas problēmu, atkarībā no tās smaguma pakāpes, var atrisināt neatkarīgi vai profesionālajā autoservisā. Apstrādājot aizsērēšanos, tiek notīrīta gan radiatora iekšpuse, gan ārpuse. Iekšējai tīrīšanai tiek izmantotas dažādas tīrīšanas ierīces un sūkņi. Speciāli izstrādāti radiatoru šķidrumi bieži vien palīdz patstāvīgi likvidēt aizsērējumus. Pirms to lietošanas noteikti izlasiet ražotāja norādījumus un tīrīšanas kārtību.


Radiatoru aizsasalšana. Iespējams, ka visizplatītākais radiatoru bojājums ir ziemas sezonā. Antifrīzs radiatorā parasti var aizsalt vairāku iemeslu dēļ. Visbiežāk ir nehermētiskas dzesēšanas radiatoru daļas vai nepareizi izvēlēts, nekvalitatīvs dzesēšanas šķidrums.

Tipisku radiatoru aizsalšanu var redzēt pēc vairākām pazīmēm. Pirmkārt, strauji paaugstinājusies neatdzesētā dzinēja temperatūra. Tajā pašā laikā radiators paliek vēsā temperatūrā. Arī vispārējais siltuma trūkums apsildāmas automašīnas salonā var liecināt par aizsalušu radiatoru ziemā. Aizsalušais radiators rada arī spiediena zudumu dzesēšanas sistēmā, apgrūtinot radiatora vāciņa atvēršanu.

Ja jūsu automašīnas radiators ir aizsalis, nekādā gadījumā nemēģiniet braukt ar auto. Novietojiet to siltā vietā (ideāli piemērota apsildāma garāža) un meklējiet palīdzību pie speciālistiem. Pirms radiatora diagnostikas vai remontdarbu veikšanas ir svarīgi pārliecināties, vai automašīnas dzinējs ir pilnībā atdzisis.

Izvēloties dzesēšanas radiatoru vai tā daļas, ir jāpievērš uzmanība automašīnas markai, modelim, dzinēja tilpumam. Tas palīdzēs ne tikai izvēlēties pareizo radiatoru, bet arī ietaupīt laiku. Ja mūsu vietnē neatradāt savai automašīnai piemērotāko variantu, vienmēr varat sazināties ar mūsu menedžeriem. Viņi palīdzēs izvēlēties vai pasūtīt pareizo dzesēšanas radiatoru.