LV
Izvēlēties Transportlīdzekli
+371 268 10330
Izvēlēties Transportlīdzekli

Izplūdes sistēma

Nav izvēlēta nekāda automašīna. Lai apskatītu preces, izvēlieties automašīnu, kuras detaļas Jūs meklējat.

Biežāk uzdodamie jautājumi
 • Vai ir iespējams preces izņemt fiziskajos veikalos?

  Jā, preces bez maksas var izņemt visos Signeda fiziskajos veikalos Lietuvā. Parasti preces no citiem veikaliem tiek piegādātas 1–3 dienu laikā.


Pasūtiet preču saņemšanu šādās pilsētās:

Ja jums ir kādi jautājumi, izvēloties rezerves daļas no kategorijas IZPLŪDES SISTĒMA, vienmēr varat doties uz jebkuru fizisku veikalu no zemāk esošā saraksta, kur varat ne tikai paņemt pasūtītās preces, bet arī saņemt speciālistu konsultāciju pirms pasūtīšanas. Pasūtītā oriģinālā rezerves daļa tiek piegādāta uz centrālo noliktavu, jau nākamajā dienā varat to izņemt tuvākajā veikalā. Interneta veikalā pasūtītās rezerves daļas var piegādāt ne tikai fiziskajos Signeda veikalos, bet arī uz jebkuru no Jūsu norādītajām adresēm Latvijas pilsētās. Fiziskajos veikalos Jums ir iespēja ne tikai saņemt profesionālu konsultāciju, bet arī iespēja preci apskatīt. Interneta veikalā pasūtītās detaļas iespējams piegādāt ne tikai uz Rīgu, Daugavpili, Liepāju, bet arī uz citām pilsētām un reģionu centriem, piemēram, Jelgavu, Jūrmalu, Ventspili, Rēzekni, Valmieru, Jēkabpili, Ogri, Salaspili, Tukumu, Cēsīm, Kuldīgu, Olaini, Saldus, Talsiem, Dobeli, Krāslavu, Siguldu, Bausku, Ludzu, Līvāniem, Gulbeni, Madoni, Alūksni, Aizkraukli, Limbažiem, Preiļiem, Balviem, Lielvārdi, Ikšķili, Valku, Smilteni, Salacgrīvu, Saulkrastiem, Aizputi, Baldoni, Grobiņu, Auci, Vangadzi, Baložiem, Skrundu, Pļaviņām, Kandavu, Viļāniem, Rūjienu, Brocēniem, Cēsvaini, Ilūksti, Viesīti, Valdemārili, Dagdu, Aloju, Priekuli, Krāslavu, Kalnciemu, Ķegumu, Jaunjelgavu, Mazsalaku, Varakļāniem, Staiceli, Lubānu , Api, Standi, Zilupi, Ainažiem, Viļaku, Pilteni, Sedu, Sabili, Strenčiem, Līgatni, Pāvilostu, Subati, Durbi. Preces tiek piegādātas bez maksas, ja pasūtījuma summa pārsniedz 86 eiro. Ja summa ir mazāka, piegādes izmaksas ir atkarīgas no Jūsu preču svara. Piegāde uz norādīto adresi aizņem 1-2 darba dienas. Par pasūtījuma statusu Jūs tiksiet informēts ar SMS. Vairāk informācijas atradīsiet: https://www.signeda.lv/iepirksanas-noteikumi

Izplūdes sistēma

Izplūdes sistēma ne tikai novērš degšanas produktus no motora, bet arī tos iztīra. Šī sistēma slāpē troksni, kad izplūdes gāzes izplūst no motora. Tā ir paredzēta arī izplūdes gāzu toksiskuma samazināšanai.

Izplūdes sistēmas konstrukcija

Mūsdienu automašīnu izplūdes sistēma paprasti sastāv no šādiem komponentiem:

 • Izplūdes kolektors. Tas ir pievienots motoram. Primārā izplūdes kolektora cauruļu skaits sakrīt ar motora cilindru skaitu. Šis komponents savāc izplūdes gāzes izplūdes caurulē. Tas nodrošina dzinēja sadegšanas kameru tīrīšanu. Šo mezglu savienojums ir hermetizējams ar blīvi.
 • Izplūdes caurule. Tas savieno izplūdes kolektoru ar katalizatoru vai rezonatoru. To izmanto izplūdes gāzu tālākai transportēšanai. To konstrukciju bieži veido elastīga caurule, speciāls elastīgs kompensators, kas sabalansē temperatūras svārstības un motora radītās vibrācijas.
 • Katalītiskais pārveidotājs. Izplūdes gāzēs esošās kaitīgās vielas reaģē ar katalītiskā pārveidotāja elementu pārklājumu un pārveidojas nekaitīgos savienojumos. Katalizatori palīdz ievērojami samazināt izplūdes gāzu toksiskumu.
 • Cieto daļiņu filtrs. Tas ir paredzēts izplūdes gāzu attīrīšanai, bet tikai dīzeļdzinējos.
 • Rezonators vai priekšklusinātājs. Tas izmantojams, tiecoties samazināt trokšņa līmeni un sabalansēt izplūdes gāzu plūsmas pulsāciju.
 • Galvenais vai aizmugurējais klusinātājs. Tas nodrošina galējā trokšņa slāpēšanu.
 • Savienotāji, blīvslēgi un blīves. Visas izplūdes sistēmas sastāvdaļas ir savstarpēji savienotas ar cauruļvadiem. To savienojumi var būt noslēgti ar blīvēm.

Bojājuma pazīmes

Sadegušus klusinātājus, korozijas dēļ nodilušus hermētiķus un citus bojājumus bieži pavada skaļa motora darbības skaņa. Ja stāvat laukā, varat pamanīt, ka no zem motora pārsega vai zem automašīnas izplūst izplūdes gāzes. Dažreiz tās iekļūst automašīnas salonā. Slikta smaka, iedarbinot aukstu dzinēju, var nozīmēt, ka ir piesērējis katalizators. Šī problēma bieži ir saistīta ar samazinātām automašīnas ekspluatācijas īpašībām, lielāku eļļu un degvielas patēriņu, kā arī ar grūtībām iedarbināt dzinēju. Metāliski trokšņi, kas braukšanas laikā nāk no automašīnas apakšas, var liecināt par bojātu trokšņa slāpētāja balstiekārtu.

Bojājuma cēloņi

Braukšanas laikā trokšņa slāpētāja elementos izveidojas kondensāts. Tas var izraisīt detaļu koroziju. Tādēļ, mainot izplūdes sistēmas komponentus, izvēlieties tādu komponentus, kas ir izgatavoti no pret koroziju izturīga materiāla, piemēram, nerūsējošā tērauda. Bieža braukšana nelielos attālumos var izraisīt oglekļa un kvēpu nogulsnēšanos uz sistēmas sastāvdaļām, kas var izraisīt aizsprostojumus.

Tehniskās apkopes ieteikumi

 • Savlaicīgi novērsiet dzinēja defektus. Aizkavētas, neatbilstošas iedarbināšanas un lielā gaisa un degvielas maisījuma dēļ degviela sadeg izplūdes sistēmā, tādējādi sadeg tās elementi. Šā iemesla dēļ nav ieteicams izmantot sliktas kvalitātes benzīnu.
 • Reizēm ļaujiet motoram strādāt ar augstiem apgriezieniem. Tādējādi no trokšņa slāpētāja elementiem tiks noņemtas oksīdu un kvēpu nogulsnes.
 • Ziemā dzinēja iedarbināšanas funkciju ar tālvadības pulti neizmantojiet pārāk bieži. Sildīšanas un dzesēšanas ciklu skaits ietekmē sastāvdaļu kalpošanas laiku.
 • Izvairieties no peļķēm, braucot pa sliktiem ceļiem. Pēkšņas temperatūras izmaiņas var izraisīt komponentu plaisāšanu. Pēkšņas temperatūras svārstības var izraisīt komponentu plaisāšanu.
 • Kārtīgi pievelciet arī trokšņa slāpētāja kronšteinus. Pārmērīga vibrācija nelabvēlīgi ietekmē citus komponentus.