LV
Izvēlēties Transportlīdzekli
+371 268 10330
Izvēlēties Transportlīdzekli

Degvielas sistēmas daļas

Nav izvēlēta nekāda automašīna. Lai apskatītu preces, izvēlieties automašīnu, kuras detaļas Jūs meklējat.

Biežāk uzdodamie jautājumi
  • Vai ir iespējams preces izņemt fiziskajos veikalos?

    Jā, preces bez maksas var izņemt visos Signeda fiziskajos veikalos Lietuvā. Parasti preces no citiem veikaliem tiek piegādātas 1–3 dienu laikā.


Pasūtiet preču saņemšanu šādās pilsētās:

Ja jums ir kādi jautājumi, izvēloties rezerves daļas no kategorijas DEGVIELAS SISTĒMAS DAĻAS, vienmēr varat doties uz jebkuru fizisku veikalu no zemāk esošā saraksta, kur varat ne tikai paņemt pasūtītās preces, bet arī saņemt speciālistu konsultāciju pirms pasūtīšanas. Pasūtītā oriģinālā rezerves daļa tiek piegādāta uz centrālo noliktavu, jau nākamajā dienā varat to izņemt tuvākajā veikalā. Interneta veikalā pasūtītās rezerves daļas var piegādāt ne tikai fiziskajos Signeda veikalos, bet arī uz jebkuru no Jūsu norādītajām adresēm Latvijas pilsētās. Fiziskajos veikalos Jums ir iespēja ne tikai saņemt profesionālu konsultāciju, bet arī iespēja preci apskatīt. Interneta veikalā pasūtītās detaļas iespējams piegādāt ne tikai uz Rīgu, Daugavpili, Liepāju, bet arī uz citām pilsētām un reģionu centriem, piemēram, Jelgavu, Jūrmalu, Ventspili, Rēzekni, Valmieru, Jēkabpili, Ogri, Salaspili, Tukumu, Cēsīm, Kuldīgu, Olaini, Saldus, Talsiem, Dobeli, Krāslavu, Siguldu, Bausku, Ludzu, Līvāniem, Gulbeni, Madoni, Alūksni, Aizkraukli, Limbažiem, Preiļiem, Balviem, Lielvārdi, Ikšķili, Valku, Smilteni, Salacgrīvu, Saulkrastiem, Aizputi, Baldoni, Grobiņu, Auci, Vangadzi, Baložiem, Skrundu, Pļaviņām, Kandavu, Viļāniem, Rūjienu, Brocēniem, Cēsvaini, Ilūksti, Viesīti, Valdemārili, Dagdu, Aloju, Priekuli, Krāslavu, Kalnciemu, Ķegumu, Jaunjelgavu, Mazsalaku, Varakļāniem, Staiceli, Lubānu , Api, Standi, Zilupi, Ainažiem, Viļaku, Pilteni, Sedu, Sabili, Strenčiem, Līgatni, Pāvilostu, Subati, Durbi. Preces tiek piegādātas bez maksas, ja pasūtījuma summa pārsniedz 86 eiro. Ja summa ir mazāka, piegādes izmaksas ir atkarīgas no Jūsu preču svara. Piegāde uz norādīto adresi aizņem 1-2 darba dienas. Par pasūtījuma statusu Jūs tiksiet informēts ar SMS. Vairāk informācijas atradīsiet: https://www.signeda.lv/iepirksanas-noteikumi

Degvielas sistēmas daļas

Transportlīdzekļa vienmērīgu darbību lielā mērā ietekmē degvielas padeves sistēmas mehānisms. Degviela automobilim ir tas pats, kas cilvēkam uzturvielas. Degvielas sistēma automobilim ir tas pats, kas orgāni cilvēkam. Bez tiem auto nespētu darboties. Tāpat degvielas kvalitāte var nodrošināt jūsu auto nevainojamu darbību. Gatavojoties remontēt vai mainīt šīs daļas, jāzina, ka tās iedala benzīna un dīzeļdegvielas daļās. 

Galvenās degvielas iesmidzināšanas sistēmas daļas:

  • Filtrs – lai gan lielākā daļa degvielas uzpildes staciju, kas pārdod degvielu, cenšas to pasniegt pēc iespējas tīrāku, tas nenozīmē, ka tā ir pilnībā atfiltrēta no dažādām svešām vielām, piemēram, smiltīm, metāla daļiņām, rūsas atlikumiem, organiskām nogulsnēm vai citām. Ar filtra palīdzību šīs daļiņas tiek attīrītas un dzinējā nonāk tīra degviela.
  • Degvielas sūkņa funkcija ir iesūkt degvielu no automašīnas degvielas tvertnes degvielas caurulē un degvielas sprauslā, no kuras tiek iesmidzināta degviela cilindrā.
  • Degvielas caurules un sprauslas – daļas, kas atbild par degvielas padevi no sūkņa uz dzinēja cilindriem.
  • Degvielas tvertne.
  • Drošības vārsts.

Kā nodrošināt vienmērīgu degvielas sistēmas darbību?

Visas degvielas sistēmas daļas darbojas kopā sinhroni, lai nodrošinātu vienmērīgu degvielas pāreju no degvielas tvertnes uz dzinēju. Lai degvielas sistēma darbotos nevainojami, ir jāveic regulāras pārbaudes un dažādas procedūras, piemēram:

Regulāra degvielas filtra maiņa. Labi funkcionējošs degvielas filtrs galu galā kļūst netīrs un aizsērējas ar smalkām daļiņām. Protams, tas regulāri jāmaina. Vidēji filtru ieteicams mainīt vismaz reizi gadā jeb ik pēc 15 000 - 30 000 nobrauktiem kilometriem. Tomēr šādi ieteikumi ir aptuveni. Ir svarīgi ņemt vērā ekspluatācijā esošās automašīnas degvielas sistēmas stāvokli, iepildāmās degvielas kvalitāti un braukšanas apstākļus. Pareizi kopts degvielas filtrs palīdz novērst dažādas problēmas ar degvielas iesmidzināšanas sistēmu un citām degvielas sistēmas daļām.

Degvielas sistēmas daļu tīrīšana. Lai pēc iespējas ilgāk uzturētu kvalitatīvu degvielas sistēmas darbību, regulāri rūpējieties par šīs sistēmas daļām. Ir ārkārtīgi svarīgi rūpīgi un savlaicīgi veikt cauruļvadu un degvielas iesmidzināšanas sprauslu apkopi. Šajās daļās īpaši bieži uzkrājas dažādi nosēdumi un sīkas daļiņas. Degvielas iesmidzināšanas sprauslu darbības traucējumi galu galā novedīs pie nevienmērīgas degvielas padeves dzinējam. Tas ietekmēs nopietnākas degvielas sistēmas kļūmes nākotnē.

Biežākās degvielas sistēmas bojājumi un to pazīmes

Ja vēlaties savlaicīgi atrisināt degvielas sistēmas problēmas, ir svarīgi zināt biežāk sastopamos defektus un to brīdinājuma zīmes. Visbiežāk sastopamās degvielas padeves sistēmas kļūmes ir:

Aizsērējis degvielas filtrs. Vispirms vieglākas pazīmes ignalizēs, ka degvielas filtrs ir aizsērējis. Visticamāk, sākumā jūs ievērosiet, ka jūsu dzinēja jauda (tā sauktā “vilce”) un tā darba vienmērīgums ir samazinājies. Arī degvielas patēriņš sāks pakāpeniski palielināties. Ja degvielas filtrs netiek mainīts ilgu laiku, dzinējs sāks raustīties un tad to būs grūti iedarbināt.

Bojāts degvielas sūknis. Bojāta degvielas sūkņa pazīmes ir diezgan līdzīgas aizsērējuša filtra problemas pazīmēm. No samazinātas dzinēja vilces līdz sliktākai veiktspējai un palielinātam degvielas patēriņam. Ja bojāts degvielas sūknis ilgstoši netiek nomainīts, automašīnas dzinējs var vispār pārstāt darboties sliktas degvielas padeves dēļ. Starp unikālajām sūkņa bojājumu pazīmēm var minēt arī spēcīgāku dūkoņu skaņu. Labi funkcionējošs sūknis ir gandrīz nedzirdams. Kad dzirdat, ka sūknis darbojas, sazinieties ar apkopes servisu.

Nodilušas degvielas sprauslas. Degvielas sprauslām nolietojoties, pamanīsiet jau iepriekš minēto lielāku degvielas patēriņu un sliktu dzinēja darbību. Signāls, kas norāda, ka problēma varētu būt degvielas iesmidzināšanas sprauslās, ir augstāks par parasto dūmu līmenis.

Signedas interneta veikalā var atrast un ērti iegādāties dažādas degvielas padeves sistēmas daļas par ļoti labām cenām. Varam piedāvāt visas degvielas sistēmas daļas: no degvielas filtriem līdz degvielas sūkņiem. Plaša detaļu izvēle no oriģinālajiem un neoriģinālajiem ražotājiem nodrošina, ka jūs atradīsiet labāko variantu savam auto.

Optimāla degvielas līmeņa uzturēšana. Lai izvairītos no degvielas sistēmas un dzinēja problēmām, ieteicams vadīt automašīnu, saglabājot optimālo degvielas līmeni sistēmā. Īsāk sakot, neatstājiet tukšu degvielas tvertni. Tādā veidā degvielas padeves sistēma varēs darboties nevainojami un efektīvi.