LV
Izvēlēties Transportlīdzekli
+371 268 10330
Izvēlēties Transportlīdzekli

Priekšējās gaismas lukturi un to daļas

Nav izvēlēta nekāda automašīna. Lai apskatītu preces, izvēlieties automašīnu, kuras detaļas Jūs meklējat.

Biežāk uzdodamie jautājumi
  • Vai ir iespējams preces izņemt fiziskajos veikalos?

    Jā, preces bez maksas var izņemt visos Signeda fiziskajos veikalos Lietuvā. Parasti preces no citiem veikaliem tiek piegādātas 1–3 dienu laikā.


Pasūtiet preču saņemšanu šādās pilsētās:

Ja jums ir kādi jautājumi, izvēloties rezerves daļas no kategorijas PRIEKŠĒJĀS GAISMAS LUKTURI UN TO DAĻAS, vienmēr varat doties uz jebkuru fizisku veikalu no zemāk esošā saraksta, kur varat ne tikai paņemt pasūtītās preces, bet arī saņemt speciālistu konsultāciju pirms pasūtīšanas. Pasūtītā oriģinālā rezerves daļa tiek piegādāta uz centrālo noliktavu, jau nākamajā dienā varat to izņemt tuvākajā veikalā. Interneta veikalā pasūtītās rezerves daļas var piegādāt ne tikai fiziskajos Signeda veikalos, bet arī uz jebkuru no Jūsu norādītajām adresēm Latvijas pilsētās. Fiziskajos veikalos Jums ir iespēja ne tikai saņemt profesionālu konsultāciju, bet arī iespēja preci apskatīt. Interneta veikalā pasūtītās detaļas iespējams piegādāt ne tikai uz Rīgu, Daugavpili, Liepāju, bet arī uz citām pilsētām un reģionu centriem, piemēram, Jelgavu, Jūrmalu, Ventspili, Rēzekni, Valmieru, Jēkabpili, Ogri, Salaspili, Tukumu, Cēsīm, Kuldīgu, Olaini, Saldus, Talsiem, Dobeli, Krāslavu, Siguldu, Bausku, Ludzu, Līvāniem, Gulbeni, Madoni, Alūksni, Aizkraukli, Limbažiem, Preiļiem, Balviem, Lielvārdi, Ikšķili, Valku, Smilteni, Salacgrīvu, Saulkrastiem, Aizputi, Baldoni, Grobiņu, Auci, Vangadzi, Baložiem, Skrundu, Pļaviņām, Kandavu, Viļāniem, Rūjienu, Brocēniem, Cēsvaini, Ilūksti, Viesīti, Valdemārili, Dagdu, Aloju, Priekuli, Krāslavu, Kalnciemu, Ķegumu, Jaunjelgavu, Mazsalaku, Varakļāniem, Staiceli, Lubānu , Api, Standi, Zilupi, Ainažiem, Viļaku, Pilteni, Sedu, Sabili, Strenčiem, Līgatni, Pāvilostu, Subati, Durbi. Preces tiek piegādātas bez maksas, ja pasūtījuma summa pārsniedz 86 eiro. Ja summa ir mazāka, piegādes izmaksas ir atkarīgas no Jūsu preču svara. Piegāde uz norādīto adresi aizņem 1-2 darba dienas. Par pasūtījuma statusu Jūs tiksiet informēts ar SMS. Vairāk informācijas atradīsiet: https://www.signeda.lv/iepirksanas-noteikumi

Priekšējās gaismas lukturi

Priekšējie lukturi, to daļas – automašīnas apgaismojuma sistēma un tās komponenti. Labs apgaismojums automašīnā ir viena no būtiskākajām funkcijām. Kvalitatīvi lukturi nodrošina labu redzamību uz ceļa un visu ceļu satiksmes dalībnieku drošību. Nepareizi noregulēti lukturi var izraisīt negadījumu, apžilbinot pretējā joslā braucošo autovadītāju. Tādēļ svarīgi regulāri pārbaudīt automašīnu lukturus un laikus mainīt to spuldzes. Šajā kategorijā atradīsiet visas nepieciešamās priekšējo lukturu daļas, halogēnos lukturus un citas to daļas.

Priekšējais lukturis – automašīnas daļa, kas apgaismo ceļu un palielina autovadītāja redzamības lauku. Kārtīgi priekšējie gabarītlukturi var palīdzēt izvairīties no ceļu satiksmes negadījuma. Priekšējo lukturu tipu ir daudz, tādēļ būtiski ir ņemt vērā automašīnas komplektāciju, jo no tās ir atkarīgs, kādi lukturi der Jūsu automašīnai.

Priekšējā luktura turētājs – detaļa, kas paredzēta automašīnas luktura nostiprināšanai. Lukturu turētājs ir atkarīgs no modeļa, tādēļ, to izvēloties, nekļūdieties.

Priekšējā luktura korpuss – luktura komplektējamā detaļa. Sabojājoties korpusam, bet, nesabojājoties apgaismojuma sistēmai, var nomainīt tikai pašu luktura korpusu. Luktura korpusi arī ir dažādi.

Priekšējo lukturu stikli – luktura komplektējamā detaļa. Ja saplīst luktura stikls, uzreiz nav jāmaina viss lukturis, pietiek tikai ar paša stikla nomaiņu. Stikls ir atkarīgs no luktura tipa.

Luktura mazgāšanas sprausla – detaļa, kas ir paredzēta netīrumu notīrīšanai no priekšējā automašīnas luktura. Sprauslas visbiežāk tiek montētas pie ksenona lukturiem.

Ksenona lukturu vadības bloks – ksenona lukturu vadības modulis. Tas ir nepieciešams, ja automašīnas komplektācijā ir šāda tipa lukturi.

Luktura regulēšanas dzinējs – paredzēts luktura augstuma regulēšanai.

Cokols – luktura komplektējamā detaļa, kas paredzēta spuldzes ievietošanai.


Automašīnu lukturu apkope

Ja vēlaties, lai jūsu automašīnas priekšējie lukturi jūs ilgu laiku priecētu ar savu efektīvo darbu, ir svarīgi parūpēties par pareizu lukturu apkopi. Ir svarīgi veikt šādas darbības:

Regulāra lukturu stāvokļa pārbaude. Izveidojiet ieradumu regulāri pārbaudīt regulāri izmantoto lukturu stāvokli. Ieteicams pārskatīt dažādas lietas: izstarotās gaismas hermētiskumu, stabilitāti, spilgtumu un vienmērīgumu. Ja pamanāt, ka lukturi spīd vāji vai nevienmērīgi, nekavējoties meklējiet nepareizas darbības cēloni. Un, ja luktura korpusā pamanāt ārkārtīgi lielus skrāpējumus un plaisas, neizvairieties no šīs daļas laikus nomainīšanas. Novēršot problēmas, pirms tās kļūst novecojušas, jūs ne tikai brauksit drošāk ar lielisku apgaismojumu, bet arī ietaupīsit daudz naudas, samazinot iespējamās turpmākā remonta izmaksas.

Periodiski tīrīšanas un atjaunošanas darbi. Lukturu stikla un lukturu detaļu, kas pastāvīgi darbojas, kvalitāte laika gaitā pasliktinās. Ja lampas un lukturus  ilgstoši nemainīsit, pamanīsiet, ka to izstarotā gaisma kļūst duļķaina. Tā ir zīme, ka, iespējams, ir pienācis laiks pulēt lukturu stiklus un to spuldzes. Vēlams neaizmirst arī ikdienas - lukturu tīrīšanas - darbus. Lukturu ārpuse galu galā tiek pārklāta ar putekļu un netīrumu slāni. Tīrīšanai iesakām izmantot maigus tīrīšanas līdzekļus - mitras drānas, tīru (vai destilētu) ūdeni, maigu ūdens un ziepju šķīdumu vai citus speciālus tīrīšanas līdzekļus, kas piemēroti šiem darbiem.


Kā izvēlēties kvalitatīvus lukturus?

Pirmo reizi pērkot universālos automašīnas lukturus, autovadītāji parasti saskaras ar daudziem jautājumiem. Lai izvēlētos labākos universālos priekšējos lukturus un spuldzes savam auto, ir svarīgi ņemt vērā vairākus būtiskus kritērijus, piemēram:

Gaismas intensitāte. Viens no galvenajiem rādītājiem, izvēloties universālos priekšējos lukturus, ir izstarotās gaismas stiprums. Izstaroto gaismu un tās kvalitāti parasti mēra lūmenos (lm) un vatos (W).

Gaismas plūsmas intensitāti mēra lūmenos. Parasti universālo lukturu spuldzes izstaro gaismu 1000-4000 lm. intensitātē. Šāda gaismas plūsmas intensitāte tiek uzskatīta par drošu. Tiek nodrošināta ne tikai efektīva ceļa redzamība, bet arī netiek apžilbti citi satiksmes dalībnieki. Halogēnie lukturi un to spuldzes izstaro aptuveni 1000-2000 lm. intensitātes gaismu. Tikmēr augstas kvalitātes LED vai Xenon lukturi var viegli sasniegt pat 3000-4000 lm intensitāti. Izvēloties priekšējos lukturus, iesakām ņemt vērā ne tikai aptuveno gaismas intensitātes ieteikumu, bet arī izmantoto elektrisko jaudu.

Vatos (W) mēra elektrisko jaudu, ko izmanto automašīnas lukturu spuldzes. Priekšējo lukturu jaudas vidējie veiktspējas diapazoni var ievērojami atšķirties atkarībā no priekšējo lukturu spuldžu veida. Piemēram, halogēna lukturos parasti tiek izmantotas 55-60 W spuldzes. Xenon lukturiem nepieciešama mazāka (parasti 35–55 W) spuldzes jauda. LED, energotaupīgākajām lukturu lampām, parasti pietiek ar 10-20 W jaudu.

Izvēloties priekšējos lukturus, ieteicams orientēties uz vidējo – 35-55 W – atbalstīto apgaismojuma jaudu. Protams, šāds ieteikums ir aptuvens. Reālā jauda atkarībā no automašīnas un tā daļu tehniskajiem parametriem var būt nedaudz lielāka. Pērkot spuldzes konkrētam auto, svarīgi ņemt vērā gan ražotāja ieteikumus, gan transportlīdzekļa īpašības un faktisko stāvokli. 

Tehniskā saderība. Noteikti pārbaudiet, vai vēlamie priekšējie universālie lukturi ir saderīgi ar Jūsu automašīnas elektrisko ķēdi un virsbūves izmēriem. Vienkāršākais veids, kā to izdarīt, ir izvēlēties lukturus atbilstoši automašīnas markai un modelim. Tāpat noteikti iepazīstieties ar tādiem datiem kā lukturu maksimālā pieļaujamā jaudas slodze. Jo, uzstādot neparasti lielas - 100 W - jaudas spuldzes universālajos lukturos, kas var izmantot līdz 80 W spuldzes, noteikti radīsies nopietnas problēmas. Jūs ne tikai kaitēsit elektriskās ķēdes gludumam un efektivitātei, bet ar jaunajām spuldzēm (visticamāk) izkausēsiet lukturu savienojumus.

Kvalitāte un uzticamība. Iesakām lieki neriskēt un uzticamās tirdzniecības vietās iegādāties tikai sertificētu lukturu ražotāju produktus. Jums ir svarīgi izvēlēties tādus priekšējos lukturus, kas nodrošina drošu redzamību un stabilu darbību. Tāpēc iesakām izvērtēt ražotāju reputāciju, pieejamās kvalitātes zīmes un preču garantijas.

Signeda interneta veikalā var atrast dažādu marku un modeļu auto lukturus un to daļas. Mēs pastāvīgi paplašinām savu klāstu, lai klienti, kas apmeklē mūsu vietni, varētu ātri un par ļoti konkurētspējīgu cenu iegādāties visas nepieciešamās detaļas vienuviet. Mūsu veikalā būs ļoti ērti iegādāties dažādas apgaismojuma sistēmas daļas (no universālajiem lukturiem līdz stikliem, slēdžiem, kronšteiniem)!