LV
Izvēlēties Transportlīdzekli
+371 268 10330
Izvēlēties Transportlīdzekli

Auto radiatori un to daļas

Nav izvēlēta nekāda automašīna. Lai apskatītu preces, izvēlieties automašīnu, kuras detaļas Jūs meklējat.

Biežāk uzdodamie jautājumi
  • Vai ir iespējams preces izņemt fiziskajos veikalos?

    Jā, preces bez maksas var izņemt visos Signeda fiziskajos veikalos Lietuvā. Parasti preces no citiem veikaliem tiek piegādātas 1–3 dienu laikā.


Pasūtiet preču saņemšanu šādās pilsētās:

Ja jums ir kādi jautājumi, izvēloties rezerves daļas no kategorijas AUTO RADIATORI UN TO DAĻAS, vienmēr varat doties uz jebkuru fizisku veikalu no zemāk esošā saraksta, kur varat ne tikai paņemt pasūtītās preces, bet arī saņemt speciālistu konsultāciju pirms pasūtīšanas. Pasūtītā oriģinālā rezerves daļa tiek piegādāta uz centrālo noliktavu, jau nākamajā dienā varat to izņemt tuvākajā veikalā. Interneta veikalā pasūtītās rezerves daļas var piegādāt ne tikai fiziskajos Signeda veikalos, bet arī uz jebkuru no Jūsu norādītajām adresēm Latvijas pilsētās. Fiziskajos veikalos Jums ir iespēja ne tikai saņemt profesionālu konsultāciju, bet arī iespēja preci apskatīt. Interneta veikalā pasūtītās detaļas iespējams piegādāt ne tikai uz Rīgu, Daugavpili, Liepāju, bet arī uz citām pilsētām un reģionu centriem, piemēram, Jelgavu, Jūrmalu, Ventspili, Rēzekni, Valmieru, Jēkabpili, Ogri, Salaspili, Tukumu, Cēsīm, Kuldīgu, Olaini, Saldus, Talsiem, Dobeli, Krāslavu, Siguldu, Bausku, Ludzu, Līvāniem, Gulbeni, Madoni, Alūksni, Aizkraukli, Limbažiem, Preiļiem, Balviem, Lielvārdi, Ikšķili, Valku, Smilteni, Salacgrīvu, Saulkrastiem, Aizputi, Baldoni, Grobiņu, Auci, Vangadzi, Baložiem, Skrundu, Pļaviņām, Kandavu, Viļāniem, Rūjienu, Brocēniem, Cēsvaini, Ilūksti, Viesīti, Valdemārili, Dagdu, Aloju, Priekuli, Krāslavu, Kalnciemu, Ķegumu, Jaunjelgavu, Mazsalaku, Varakļāniem, Staiceli, Lubānu , Api, Standi, Zilupi, Ainažiem, Viļaku, Pilteni, Sedu, Sabili, Strenčiem, Līgatni, Pāvilostu, Subati, Durbi. Preces tiek piegādātas bez maksas, ja pasūtījuma summa pārsniedz 86 eiro. Ja summa ir mazāka, piegādes izmaksas ir atkarīgas no Jūsu preču svara. Piegāde uz norādīto adresi aizņem 1-2 darba dienas. Par pasūtījuma statusu Jūs tiksiet informēts ar SMS. Vairāk informācijas atradīsiet: https://www.signeda.lv/iepirksanas-noteikumi

Automašīnas radiators ir būtiska dzesēšanas sistēmas sastāvdaļa

Automašīnas radiators ir ļoti svarīga daļa, kas ir atbildīga par dzinēja dzesēšanu un optimālas dzinēja temperatūras uzturēšanu. Auto radiatori ar dzesēšanas šķidruma un gaisa cirkulācijas palīdzību noņem lieko siltumu, kas rodas dzinēja darbības laikā. Dzinēja temperatūra, pie kuras ieslēdzas radiatora dzesēšanas funkcija, var atšķirties dažādu ražotāju dizaina risinājumu dēļ. Tomēr vidēji radiators sāk dzesēt dzinēju, kad tas sasniedz 80-90 °C temperatūru.

Protams, jo garāki un biežāki ikdienas braucieni ar automašīnu, jo biežāk un ilgāk darbosies automašīnas radiatora dzesēšanas funkcija. Pastāvīgi strādājošs radiators, tāpat kā jebkura cita automašīnas daļa, nolietojas. Automobiļu radiatori un ar tiem saistītie komponenti saskaras ar dažādām problēmām un bojājumiem. Ja jūs tos identificējat laikus,  varat atrisināt šīs problēmas salīdzinoši lēti un ātri. Zemāk  sniedzam radiatoru un ar tiem cieši saistīto detaļu visbiežāk sastopamo bojājumu aprakstus.


Radiatora, dzesēšanas sistēmas biežākie bojājumi

Radiatora noplūdes. Radiatoru noplūdes var rasties gan jaunos, gan vecos radiatoros. Problēmas risināšanas ātrums un metode ir atkarīga no šādas kļūmes cēloņa. Ja noplūdes izraisa dažādi korpusa bojājumi, ko izraisījuši triecieni, vispirms tiek noteikts bojājuma nopietnības līmenis. Nelielu defektu gadījumā caurumi tiek aiztaisīti vai sametināti. Taču, ja virsbūves bojājumi ir smagi (nereti avārijās tiek bojāti radiatori), parasti tiek nomainīts viss radiators.

Noplūdes var izraisīt arī korozijas problēma radiatora korpusā. Lai noteiktu, vai šādu radiatoru vēl ir vērts remontēt, tas vispirms tiek izskalots un tiek notīrīti iekšpusē izveidojušies nosēdumi. Ja korozija nav smagi skārusi metāla virsmu, radiators tiek remontēts. Tomēr, ja radiators ir stipri sarūsējis, ieteicams to nomainīt pēc iespējas ātrāk.

Nogulsnes radiatora iekšpusē. Ilgi lietotā, nehermētiska vai stipri sarūsējušā radiatora iekšpusē sakrāsies dažādi netīrumi un rūsa. Ja ilgstoši neatrisināsiet problēmu, tas var ievērojami ietekmēt dzesēšanas šķidruma efektivitāti un pat izraisīt dzinēja pārkaršanu.

Jūs varat skaidri noteikt nogulšņu uzkrāšanos pēc dažādām pazīmēm. Smagas korozijas gadījumā radiatora ārpusē ir skaidri redzamas nogulsnes un rūsas pēdas. Uzpildot dzesēšanas šķidrumu vai pārbaudot tā līmeni un stāvokli ar neapbruņotu aci, var pamanīt, ka antifrīza krāsa kļūst pelēcīga (vai nedaudz brūngana). Lielāka nosēdumu uzkrāšanās būtiski ietekmē arī dzinēja temperatūru. Radiatora sistēmā esošo nosēdumu dēļ motora temperatūra paaugstinās daudz ātrāk un saglabājas augsta.

Termostata darbības traucējumi. Radiators ir daļa, caur kuru plūstošais dzesēšanas šķidrums palīdz atvēsināt darbojošos automašīnas dzinēju. Un radiatora termostats regulē antifrīza plūsmas intensitāti. Reaģējot uz pašreizējo darba dzinēja temperatūru un tās izmaiņām, termostats palielina vai samazina dzesēšanas šķidruma plūsmas intensitāti. Plūsma tiek regulēta tā, lai nodrošinātu optimālu darba dzinēja temperatūras līmeni. Kad dzinējs braukšanas sākumā vēl ir auksts, termostats aizveras un neļauj antifrīzam plūst cauri dzesēšanas sistēmai. Tādā veidā tiek nodrošināta optimālas motora temperatūras uzturēšana.

Kad termostats sabojājas, vispirms tiek pamanītas lielas motora temperatūras svārstības. Neregulēta dzesēšanas šķidruma plūsma sistēmā cirkulē neefektīvi vai nemaz neatdzesē dzinēju. Tas var radīt ļoti nopietnas problēmas. Piemēram, ja bojāts termostats ir iestrēdzis aizvērtā stāvoklī, antifrīzs neatvēsinās dzinēju un tā temperatūra strauji paaugstināsies. Ja nepievērsīsiet uzmanību temperatūras indikatoram uz paneļa, dzinējs vienkārši pārkarsīs. Tāpēc, lai laikus pamanītu un reaģētu uz termostata darbības traucējumiem, pirmkārt, uzraugiet dzinēja temperatūras līmeni. Ja pamanāt neparastas svārstības, pēc iespējas ātrāk pārtrauciet braukšanu. Ļaujiet dzinējam atdzist un meklējiet iespējamos problēmas cēloņus, neaizmirstot pārbaudīt termostata stāvokli. Bojātu termostatu nevar salabot. Nepiemērota lietošanai daļa tiek aizstāta ar jaunu.

Ne viens autovadītājs, pamanot lielāku dzesēšanas šķidruma līmeņa pazemināšanos un pēkšņu dzinēja temperatūras paaugstināšanos, steidzas meklēt defektus dzesēšanas sistēmā. Pirms to darīt, iesakām padomāt par citu iespējamo problēmas cēloni – dzesēšanas šķidrumu.

Ja izvēlaties zemas kvalitātes antifrīzu, dzesēšanas sistēmas kopējā efektivitāte var ievērojami samazināties. Ne tikai tas, ka slikts dzesēšanas šķidrums var kļūt par korozijas cēloni - tas aizsalst temperatūrā, kas ir augstāka par norādīto un ķīmiski reaģē ar bijušā antifrīza paliekām. Lai izvairītos no šīm problēmām, izvēlieties antifrīzu no sertificētiem ražotājiem uzticamos auto detaļu veikalos.

Auto radiatoru apkope

Pastāvīgi izmantojot automašīnu neizvairīsieties no radiatoru dabiskā nodiluma. Tomēr, pienācīgi rūpējoties par šo svarīgo detaļu, bez šaubām tiks pagarināts efektīvā radiatora kalpošanas laiks. Tālāk  sniegsim dažus padomus, kas palīdzēs pareizi uzturēt radiatorus.

Regulāri notīriet radiatora korpusa ārpusi. Lielākā daļa automašīnu īpašnieku vienaldzīgi skatās uz šo darbību. Tomēr ir vērts atcerēties, ka tad, ja radiatora ārējā daļa ir stipri piesārņota, dzesēšanas sistēmas efektivitāte ievērojami samazinās. Netīrumi darbojas kā barjera starp radiatora virsmu un apkārtējo vidi, un tādējādi novērš gaisa cirkulāciju caur tā sauktajiem radiatora lokiem.

Radiatora ārpuses tīrīšana ir vienkārša. Tīrīšanai var izmantot mitras drānas, lupatas vai mīkstas birstes. Var izmantot arī speciālos radiatoru tīrīšanas līdzekļus, taču tad svarīgi ir iepazīties ar lietošanas instrukciju. Rūpīgi un pamanīgi notīriet radiatoru ārpusi (lai nesabojātu to metāla lokus).

Regulāri pārbaudiet antifrīza līmeni. Atbilstošs antifrīza līmenis ir būtisks, lai nodrošinātu efektīvu dzinēja dzesēšanu. Profilakses nolūkos šķidruma līmeni ieteicams pārbaudīt aptuveni reizi mēnesī. Protams, ja braukšanas apstākļi vienubrīd ir ārkārtīgi neparasti un dzinējs smagi strādā, vēlams to ņemt vērā un antifrīza līmeni pārbaudīt biežāk.

Periodiski pārbaudiet visu dzesēšanas sistēmu: Neaizmirstiet regulāri pārbaudīt citu dzesēšanas sistēmas daļu (siltummainis, ventilators, termostats) stāvokli. Tikai visu dzesēšanas sistēmas daļu pareiza darbība nodrošinās radiatora efektīvu darbību.

Izvairieties no radiatora bojājumiem. Radiators ir ļoti jutīgs pret triecieniem un bojājumiem. Pat mazākās plaisas, sašķelšanās, kas radušās triecienu vai spēcīgas satricināšanas laikā, pēc kāda laika var pārvērsties par būtiskām dzesēšanas sistēmas problēmām. Neaizmirstiet par to un brauciet ar savu transportlīdzekli uzmanīgi un atbildīgi.


Kā izvēlēties automašīnas radiatoru?

Izvēloties automašīnas radiatoru, ļoti svarīgi ir zināt sava auto dzinēja darba tilpumu (piemēram, 1,9 TDI; 2,2 CDI u.c.) un tā jaudu (piemēram, 120 kW; 180 kW u.c.). Izvēloties automašīnas radiatoru, pārliecinieties, vai piezīmēs ir norādīts pareizais automašīnas modelis un dzinēja tilpums. Ja nevarat atrast savai automašīnai piemērotu radiatoru vai neesat pilnībā pārliecināts, ka vēlamais radiators ir piemērots, sazinieties ar mūsu menedžeriem, kuri jums palīdzēs.

Auto radiatorus vai auto radiatoru detaļas iespējams iegādāties ātri un ērti, izmantojot Signeda interneta veikala moderno meklēšanas sistēmu. Pateicoties tikai dažiem pogu klikšķiem, Jūs varēsiet ērti izvēlēties un pasūtīt preces no pasaulē atzītiem ražotājiem par ļoti pievilcīgu cenu.

Auto radiatori un citas dzesēšanas sistēmas daļas veido ievērojamu daļu no mūsu piedāvātā klāsta. Izmantojot detalizētas Signedas speciālistu konsultācijas, varēsiet komplektēt uzticamu auto apkures un dzesēšanas sistēmu. Pateicoties piedāvājuma daudzveidībai, jūs varat viegli atrast radiatorus vieglajām automašīnām no Eiropas, Āzijas un Amerikas ražotājiem. Tāpat atgādinām, ka, mainot radiatorus, vairumā gadījumu tiek nomainītas arī to papildu daļas, piemēram, radiatora vai izplešanās tvertnes spraudnis. Minēto detaļu kvalitāte ir nozīmīga dzesēšanas sistēmas kopējam kalpošanas laikam. Papildu labas kvalitātes radiatoru daļas varat atrast mūsu katalogā. Varat atrast tādas preces kā dzesēšanas šķidrums kategorijā “Aksesuāri” > “Autoķīmija” > “Antifrīzs”.