LV
Izvēlēties Transportlīdzekli
+371 268 10330
Izvēlēties Transportlīdzekli

Balstiekārtas un amortizatoru daļas

Nav izvēlēta nekāda automašīna. Lai apskatītu preces, izvēlieties automašīnu, kuras detaļas Jūs meklējat.

Biežāk uzdodamie jautājumi
  • Vai ir iespējams preces izņemt fiziskajos veikalos?

    Jā, preces bez maksas var izņemt visos Signeda fiziskajos veikalos Lietuvā. Parasti preces no citiem veikaliem tiek piegādātas 1–3 dienu laikā.


Pasūtiet preču saņemšanu šādās pilsētās:

Ja jums ir kādi jautājumi, izvēloties rezerves daļas no kategorijas Balstiekārtas un amortizatoru daļas, vienmēr varat doties uz jebkuru fizisku veikalu no zemāk esošā saraksta, kur varat ne tikai paņemt pasūtītās preces, bet arī saņemt speciālistu konsultāciju pirms pasūtīšanas. Pasūtītā oriģinālā rezerves daļa tiek piegādāta uz centrālo noliktavu, jau nākamajā dienā varat to izņemt tuvākajā veikalā. Interneta veikalā pasūtītās rezerves daļas var piegādāt ne tikai fiziskajos Signeda veikalos, bet arī uz jebkuru no Jūsu norādītajām adresēm Latvijas pilsētās. Fiziskajos veikalos Jums ir iespēja ne tikai saņemt profesionālu konsultāciju, bet arī iespēja preci apskatīt. Interneta veikalā pasūtītās detaļas iespējams piegādāt ne tikai uz Rīgu, Daugavpili, Liepāju, bet arī uz citām pilsētām un reģionu centriem, piemēram, Jelgavu, Jūrmalu, Ventspili, Rēzekni, Valmieru, Jēkabpili, Ogri, Salaspili, Tukumu, Cēsīm, Kuldīgu, Olaini, Saldus, Talsiem, Dobeli, Krāslavu, Siguldu, Bausku, Ludzu, Līvāniem, Gulbeni, Madoni, Alūksni, Aizkraukli, Limbažiem, Preiļiem, Balviem, Lielvārdi, Ikšķili, Valku, Smilteni, Salacgrīvu, Saulkrastiem, Aizputi, Baldoni, Grobiņu, Auci, Vangadzi, Baložiem, Skrundu, Pļaviņām, Kandavu, Viļāniem, Rūjienu, Brocēniem, Cēsvaini, Ilūksti, Viesīti, Valdemārili, Dagdu, Aloju, Priekuli, Krāslavu, Kalnciemu, Ķegumu, Jaunjelgavu, Mazsalaku, Varakļāniem, Staiceli, Lubānu , Api, Standi, Zilupi, Ainažiem, Viļaku, Pilteni, Sedu, Sabili, Strenčiem, Līgatni, Pāvilostu, Subati, Durbi. Preces tiek piegādātas bez maksas, ja pasūtījuma summa pārsniedz 86 eiro. Ja summa ir mazāka, piegādes izmaksas ir atkarīgas no Jūsu preču svara. Piegāde uz norādīto adresi aizņem 1-2 darba dienas. Par pasūtījuma statusu Jūs tiksiet informēts ar SMS. Vairāk informācijas atradīsiet: https://www.signeda.lv/iepirksanas-noteikumi

Kāds ir automašīnas piekares mērķis?

Balstiekārtas un amortizatoru daļas ir automašīnas detaļas, kas savieno virsbūvi ar riteņiem un nodrošina drošu un ērtu braukšanu.

Automašīnas piekare un tās daļas ne tikai efektīvi absorbē dažādus triecienus un vibrācijas no riteņiem braukšanas laikā, bet arī nodrošina stabilu un vienmērīgu auto braukšanu, pagriežoties, bremzējot vai paātrinot.

Piekare ir saistīta ar dažādām transportlīdzekļa mehāniskajām sistēmām, piemēram, ātrumkārbu, jo tai ir ārkārtīgi svarīga loma automašīnas vadāmībā un stabilitātē. Automašīnas piekare nodrošina, ka katram ritenim ir vienāds kontakts ar ceļu. Tikmēr pārnesumkārbas mērķis ir saskaņot dzinēja griezes momentu (tā sauktos apgriezienus) ar automašīnas ātrumu un braukšanas apstākļiem. Tādējādi abas šīs svarīgās transmisijas sistēmas daļas – piekare un ātrumkārba – palīdz nodrošināt stabilu un drošu automašīnas vadību un efektīvu darba dzinēja griezes momenta izmantošanu braukšanai.


Galvenās piekares un amortizatoru daļas:

Piekares daļas - dakšas, eņģes, pusass, šķērsstieņi, stabilizatora stieņi, gumijas bukses, gultņi, bukses un kardāni.
Amortizatoru daļas - atsperes, amortizatori, amortizatoru aizsargi un citas detaļas.

Attīstoties viedajām tehnoloģijām, tiek ievērojami modernizētas arī jaunāko automašīnu piekares sistēmas. Piemēram, mūsdienās nav pārsteidzoši, ka elektromagnētiskos amortizatorus arvien vairāk izmanto modernās augstākās klases automašīnās. Šīs inteliģentās detaļas automātiski ņem vērā ceļa seguma kvalitāti, riteņu saķeri ar ceļu un vadītāja braukšanas stilu. Saskaņā ar šiem datiem elektromagnētiskie amortizatori spēj automātiski regulēt amortizācijas spēku braukšanas laikā.

Kā kopt piekares un amortizatoru daļas?

Vadiet transportlīdzekli kārtīgi. Rūpīga automašīnas vadīšana palīdzēs ilgāk saglabāt augstas kvalitātes piekares un amortizatoru daļas, īpaši braucot pa sliktiem ceļiem.
Uzturiet detaļas tīras. Regulāra tīrīšana un apkope palīdzēs aizsargāt daļas no korozijas.
Laicīgi nomainiet nodilušās detaļas. Tas pasargās citas piekares daļas un amortizatorus no bojājumiem.
Nekad nenovietojiet domkratu zem dakšas. Tas nodrošinās automašīnas stabilitāti apskates laikā un pasargās dakšu no deformācijas.
Nepārsniedziet automašīnas pieļaujamo svara ierobežojumu. Tādā veidā pasargāsiet dažādas piekares daļas un amortizatorus no svara pārslodzēm un iespējamām deformācijām vai atteicēm.

Galvenās piekares un amortizatoru kļūmes

Braucot nav grūti pamanīt acīmredzamākas piekares un amortizatoru kļūmes. Zemāk piedāvājam šo auto detaļu izplatītākos defektus un to pazīmes.

Piekares virzuļu vai stieņu bojājumi. Par deformētu vai citādi bojātu stieni vispirms signalizēs grūtāka automašīnas vadība pagriezienu laikā. Tāpat ievērosiet, ka taisni braucot riteņi griežas uz vienu vai otru pusi, riepas dilst nevienmērīgi, stūre griežas bez Jūsu iejaukšanās. Gan bojāti piekares virzuļi, gan stieņi var izraisīt automašīnas raustīšanos līkumos un neparastas skaņas automašīnas piekarē.

Stūres stabilizatora (amortizatora) bojājumi. Bojāts stūres stabilizators negatīvi ietekmēs vadāmās automašīnas stabilitāti. Braucot skaidrāk sajutīsiet automašīnas stūres vibrācijas. Rezultātā radītā nestabilitāte būs īpaši jūtama, braucot pāri ceļa nelīdzenumiem vai līkumiem. Bojāta amortizatora dēļ šādās vietās automašīnas asis var nevienmērīgi pacelties un nokrist.

Bojāti (vai neefektīvi) amortizatori. Ir vairākas pazīmes, kas liecina par amortizatoru atteici vai to neefektīvu darbību. Kad šī problēma rodas, jūs diezgan skaidri sajutīsit virsbūves vibrācijas un trieciena izraisītas svārstības, kad automašīna brauc pāri ceļa nelīdzenumiem. Bojātie amortizatori nepilda amortizatoru funkciju - neamortizē riteņus, tāpēc braukšanas laikā samazināsies ne tikai kopējā auto stabilitāte, bet arī bremzēšanas ceļš acīmredzot būs garāks.

Spēcīgo triecienu dēļ, kas rodas, braucot pa bedrēm, sabojājas gan piekares, gan amortizatora daļas. Tāpēc ir jāizvairās no agresīvas braukšanas, jo mašīnas šasijas daļas var deformēties un galu galā salūzt. Bieži vien bukses un eņģu nodiluma dēļ šīs kļūmes pavada dīvainas skaņas, kas parādās automašīnas šasijā.

Signeda interneta veikalā Jūs varat ātri atrast un iegādāties dažādas kvalitatīvas piekares un amortizatoru daļas savam auto par ļoti pievilcīgu cenu. Mēs cieši sadarbojamies ar vairāk nekā 50 oriģinālo un neoriģinālo detaļu ražotājiem, tāpēc saviem klientiem varam garantēt ārkārtīgi plašu auto detaļu un auto preču klāstu..