LV
Izvēlēties Transportlīdzekli
+371 268 10330
Izvēlēties Transportlīdzekli

Antifrīzs

Preces: 14

Antifrīzs

ANTIFREDAR1L

''EDA'' sarkans, G12, 1L , -37 C Dzesēšanas šķidrums

Antifrīzs

ANTIFREDAR5L

''EDA'' sarkans, G12, 5L , -37 C Dzesēšanas šķidrums

Jaunums
N
Antifrīzs

Antifrīzs

ANTIFRXLC20L

ANTIFREEZE XLC, G12 ++, -37c, 20L, sarkans

Biežāk uzdodamie jautājumi
  • Vai ir iespējams preces izņemt fiziskajos veikalos?

    Jā, preces bez maksas var izņemt visos Signeda fiziskajos veikalos Lietuvā. Parasti preces no citiem veikaliem tiek piegādātas 1–3 dienu laikā.


Pasūtiet preču saņemšanu šādās pilsētās:

Ja jums ir kādi jautājumi, izvēloties rezerves daļas no kategorijas ANTIFRĪZS, vienmēr varat doties uz jebkuru fizisku veikalu no zemāk esošā saraksta, kur varat ne tikai paņemt pasūtītās preces, bet arī saņemt speciālistu konsultāciju pirms pasūtīšanas. Pasūtītā oriģinālā rezerves daļa tiek piegādāta uz centrālo noliktavu, jau nākamajā dienā varat to izņemt tuvākajā veikalā. Interneta veikalā pasūtītās rezerves daļas var piegādāt ne tikai fiziskajos Signeda veikalos, bet arī uz jebkuru no Jūsu norādītajām adresēm Latvijas pilsētās. Fiziskajos veikalos Jums ir iespēja ne tikai saņemt profesionālu konsultāciju, bet arī iespēja preci apskatīt. Interneta veikalā pasūtītās detaļas iespējams piegādāt ne tikai uz Rīgu, Daugavpili, Liepāju, bet arī uz citām pilsētām un reģionu centriem, piemēram, Jelgavu, Jūrmalu, Ventspili, Rēzekni, Valmieru, Jēkabpili, Ogri, Salaspili, Tukumu, Cēsīm, Kuldīgu, Olaini, Saldus, Talsiem, Dobeli, Krāslavu, Siguldu, Bausku, Ludzu, Līvāniem, Gulbeni, Madoni, Alūksni, Aizkraukli, Limbažiem, Preiļiem, Balviem, Lielvārdi, Ikšķili, Valku, Smilteni, Salacgrīvu, Saulkrastiem, Aizputi, Baldoni, Grobiņu, Auci, Vangadzi, Baložiem, Skrundu, Pļaviņām, Kandavu, Viļāniem, Rūjienu, Brocēniem, Cēsvaini, Ilūksti, Viesīti, Valdemārili, Dagdu, Aloju, Priekuli, Krāslavu, Kalnciemu, Ķegumu, Jaunjelgavu, Mazsalaku, Varakļāniem, Staiceli, Lubānu , Api, Standi, Zilupi, Ainažiem, Viļaku, Pilteni, Sedu, Sabili, Strenčiem, Līgatni, Pāvilostu, Subati, Durbi. Preces tiek piegādātas bez maksas, ja pasūtījuma summa pārsniedz 86 eiro. Ja summa ir mazāka, piegādes izmaksas ir atkarīgas no Jūsu preču svara. Piegāde uz norādīto adresi aizņem 1-2 darba dienas. Par pasūtījuma statusu Jūs tiksiet informēts ar SMS. Vairāk informācijas atradīsiet: https://www.signeda.lv/iepirksanas-noteikumi

Antifrīzs

Dzinēja dzesēšanas šķidrums (antifrīzs) ir tehnisks dzinēja dzesēšanas sistēmas šķidrums. Tas nepieciešams tam, lai palīdzētu karstajām dzinēja daļām un citiem agregātiem izkliedēt siltumu. Tas var arī sildīt gaisu transportlīdzekļa iekšpusē.

Antifrīza tipi pēc sastāva:

  • IAT (neorganisko skābju tehnoloģija) – pamatā ir ūdens un glikola šķīdums un neorganiskās piedevas, parasti fosfāti, nitrāti un silikāti. Šīs piedevas, savstarpēji reaģējot, uz detaļu virsmām veido aizsargplēvi. Laika gaitā to daudzums samazinās, un sistēmas elementi tiek pakļauti korozijai. Šie dzesēšanas šķidrumi bieži ir zaļā vai zilganzaļā krāsā. Šādi antifrīzi ir lēti, taču tie ir biežāk jāmaina.
  • OAT (organisko skābju tehnoloģija) – monoetilēnglikola maisījums ar organiskām karboksilātu piedevām. Tas izceļas ar ilgāku kalpošanas laiku, lieliski aizsargā sistēmas daļas pret koroziju un kavitāciju. To nedrīkst jaukt ar citu tipu dzesēšanas šķidrumiem. Šis produkts ir pieejams spilgti sarkanā, oranžā vai violetā krāsā.
  • HOAT (hibrīda organisko skābju tehnoloģija) – šie dzesēšanas šķidrumi satur organiskās un neorganiskās piedevas. Tie ir lētāki nekā OAT un nodrošina labāku aizsardzību pret koroziju nekā IAT. Tie ir efektīvi vairākus lietošanas gadus. Tie ir dažādu krāsu: rozā, zilzaļi, bet biežāk dzelteni vai oranži.
  • „Lobrid” vai SOAT (hibrīda vai ar silikonu pastiprināta organisko skābju tehnoloģija): tie satur silīcija savienojumus kopā ar organiskām piedevām. To viršanas temperatūra ir augstāka – līdz 135 °C. Tie ir ideāli piemēroti iekārtām ar lielu slodzi. Šādi antifrīzi ir īpaši piemēroti alumīnija radiatoru aizsardzībai. Tiem ir ilgs kalpošanas laiks, un parasti tie ir spilgti sarkanā vai violetā krāsā.
  • Ražoti uz propilēnglikola bāzes: šie dzesēšanas šķidrumi ir mazāk toksiski nekā visi iepriekš minētie produkti, kas ražoti uz etilēnglikola bāzes. To sastāvā ir organiskie korozijas inhibitori, un tie izceļas ar ilgāku kalpošanas laiku.

Lietošanas ieteikumi

Dzesēšanas šķidrumu mainiet rekomendējamos intervālos. Tas tieši ietekmē dzesēšanas sistēmas elementu veiktspēju un efektivitāti. Izvēlieties tikai jūsu automašīnai piemērotus produktus. Piemēram, OAT un HOAT šķidrumus nedrīkst izmantot misiņa radiatoros. Nekad nejauciet dažādu tipu produktus, pat ja tie ir vienādas krāsas: kā redzat, dažādi produkti var būt vienādas krāsas. Savlaicīgi nomainiet ūdens sūkni. Papildinot antifrīzu, pārliecinieties, ka dzesēšanas šķidruma rezervuārā nav netīrumu. Vienmēr izmantojiet antifrīzu tādā proporcijā, kādu konkrētai vietai ir ieteicis automašīnas ražotājs.

Nodiluma simptomi

Ja dzesēšanas šķidrums iegūst sarūsējušu krāsu, tas norāda, ka sistēmas komponenti ir nolietojušies un korozijas inhibitori ir pārstājuši veikt savu funkciju. Antifrīza nogulsnes uz rezervuāra sieniņām jo īpaši norāda uz šķidruma vecumu. Tas var izraisīt aizsērēšanu radiatorā un dzesēšanas kanālos, kopumā ietekmējot sistēmas efektivitāti. Dzesēšanas šķidruma sabiezēšana parasti liecina, ka sistēmā ir nonākusi eļļa. Sasalšanu izraisa pārāk augsta ūdens koncentrācija dzesēšanas šķidrumā.

Priekšlaicīga bojājuma iemesls

Dzesēšanas šķidruma piesārņojumu galvenokārt izraisa mehānisko dzesēšanas sistēmas mezglu, īpaši ūdens sūkņa, nolietojums. To var izraisīt arī neuzmanīga lietošana, piemēram, veicot tehnisko apkopi uz izplešanās tvertnes vāciņa, nonākot netīrumiem. Bojājumus var izraisīt arī korozijas produkti, kas var rasties, ja tiek izmantoti komponenti, kas izgatavoti no nesaderīgiem materiāliem, piemēram, alumīnija un vara. Plākšņu vai nogulšņu veidošanos var izraisīt nepareizu savienojumu sajaukšanās vai cilindra galvas blīves izdegšana un eļļas iekļūšana dzesēšanas sistēmā.