LV
Izvēlēties Transportlīdzekli
+371 268 10330
Izvēlēties Transportlīdzekli

Riepu spiediena sensori

Nav izvēlēta nekāda automašīna. Lai apskatītu preces, izvēlieties automašīnu, kuras detaļas Jūs meklējat.

Biežāk uzdodamie jautājumi
  • Vai ir iespējams preces izņemt fiziskajos veikalos?

    Jā, preces bez maksas var izņemt visos Signeda fiziskajos veikalos Lietuvā. Parasti preces no citiem veikaliem tiek piegādātas 1–3 dienu laikā.


Pasūtiet preču saņemšanu šādās pilsētās:

Ja jums ir kādi jautājumi, izvēloties rezerves daļas no kategorijas RIEPU SPIEDIENA SENSORI, vienmēr varat doties uz jebkuru fizisku veikalu no zemāk esošā saraksta, kur varat ne tikai paņemt pasūtītās preces, bet arī saņemt speciālistu konsultāciju pirms pasūtīšanas. Pasūtītā oriģinālā rezerves daļa tiek piegādāta uz centrālo noliktavu, jau nākamajā dienā varat to izņemt tuvākajā veikalā. Interneta veikalā pasūtītās rezerves daļas var piegādāt ne tikai fiziskajos Signeda veikalos, bet arī uz jebkuru no Jūsu norādītajām adresēm Latvijas pilsētās. Fiziskajos veikalos Jums ir iespēja ne tikai saņemt profesionālu konsultāciju, bet arī iespēja preci apskatīt. Interneta veikalā pasūtītās detaļas iespējams piegādāt ne tikai uz Rīgu, Daugavpili, Liepāju, bet arī uz citām pilsētām un reģionu centriem, piemēram, Jelgavu, Jūrmalu, Ventspili, Rēzekni, Valmieru, Jēkabpili, Ogri, Salaspili, Tukumu, Cēsīm, Kuldīgu, Olaini, Saldus, Talsiem, Dobeli, Krāslavu, Siguldu, Bausku, Ludzu, Līvāniem, Gulbeni, Madoni, Alūksni, Aizkraukli, Limbažiem, Preiļiem, Balviem, Lielvārdi, Ikšķili, Valku, Smilteni, Salacgrīvu, Saulkrastiem, Aizputi, Baldoni, Grobiņu, Auci, Vangadzi, Baložiem, Skrundu, Pļaviņām, Kandavu, Viļāniem, Rūjienu, Brocēniem, Cēsvaini, Ilūksti, Viesīti, Valdemārili, Dagdu, Aloju, Priekuli, Krāslavu, Kalnciemu, Ķegumu, Jaunjelgavu, Mazsalaku, Varakļāniem, Staiceli, Lubānu , Api, Standi, Zilupi, Ainažiem, Viļaku, Pilteni, Sedu, Sabili, Strenčiem, Līgatni, Pāvilostu, Subati, Durbi. Preces tiek piegādātas bez maksas, ja pasūtījuma summa pārsniedz 86 eiro. Ja summa ir mazāka, piegādes izmaksas ir atkarīgas no Jūsu preču svara. Piegāde uz norādīto adresi aizņem 1-2 darba dienas. Par pasūtījuma statusu Jūs tiksiet informēts ar SMS. Vairāk informācijas atradīsiet: https://www.signeda.lv/iepirksanas-noteikumi

Riepu spiediena sensori

Riepu spiediena novērošanas sistēma ir paredzēta spiediena un temperatūras riepās kontrolei braukšanas laikā. Tas nodrošina braukšanas drošību. Turklāt sensori ietekmē transportlīdzekļa vadāmību, degvielas patēriņu un pašu riepu ekspluatācijas ilgumu. Pēc mērīšanas metodes riepu spiediena sensori ir iedalāmi:

iTPMS – stabilitātes kontroles sistēmu sensori. Spiediena līmenis tiek novērtēts pēc riteņa griešanās ātruma izmaiņām, ko izraisa riepas augstuma izmaiņas pie dažāda spiediena. Šīm sistēmām nav nepieciešamas papildus iekārtas, taču tās neizceļas ar pārāk augstu precizitāti, jo ir ļoti jūtīgas pret ceļa seguma kvalitāti, riepu izmēru un citiem parametriem. Turklāt tās brīdina tikai tad, kad spiediens riepās samazinās par 30 %.

dTPMS – sensori, kas ir uz katra riteņa. Šādas sistēmas izceļas ar lielu precizitāti un var noteikt pakāpenisku spiediena samazināšanos. Tās ļauj novērtēt katras riepas stāvokli. dTPMS riepu gaisa spiediena kontroles sistēmās var tikt izmantoti dažādu tipu sensori:

  • Ārējie – uzstādīti riepu vārstu vietā un izceļas ar montēšanas vieglumu. Tos var atkārtoti izmantot citos transportlīdzekļos. Taču tie ir pakļauti vides faktoru iedarbībai un tie nav pasargāti pret vandālismu. Šo ierīču rādītāji var tikt kontrolēti vizuāli.
  • Iekšējie – montējami riepā. Šie sensori  kalpo ilgāk, jo nav pakļauti netīrumu un mitruma iedarbībai. Tie ar radio signālu nodod informāciju uz ekrānu.

Rekomendācijas

Riepu spiediena sensoru stāvokli pārbaudiet vismaz divas reizes gadā, sezonas riepu maiņas laikā. Šīs ierīces rekomendējams mainīt ik pēc 7–10 gadiem, jo to baterijas kalpošanas laiks ir apmēram tāds. Ņemiet vērā to, ka, nomainot šīs detaļas, var būt nepieciešams veikt riteņu balansēšanu. Vislabāk to uzticēt profesionāļiem – viņi visus mērījumus un regulēšanu veic ar speciālu balansēšanas iekārtu.

Nepaļaujieties tikai uz sensoriem. Laiku pa laikam paši izmēriet spiedienu. Vislabāk – iegādāties speciālu riepu piepūšanas iekārtu – kompresoru. Tas ļaus ne tikai kontrolēt riepu spiedienu, bet arī regulēt to līdz noteiktam līmenim.

Bojājumi

Lielākajai daļai mūsdienu gaisa spiediena riepās kontroles sistēmu ir paškontroles funkcija. Tāpēc, ja sensors nedarbojas pareizi vai nav signāla, iekārtu panelī iedegas sarkans vai dzeltens indikators, bet ekrānā redzams atbilstošs ziņojums.

Darbības traucējumu iemesli

Riepu gaisa spiediena kontroles sistēmas pārvaldības moduļa bojājumus var radīt īssavienojums. Paši sensori var sabojāties mehānisku bojājumu dēļ. Turklāt tos ir jāmaina, ja izlādējas baterijas.