LV
Izvēlēties Transportlīdzekli
+371 268 10330
Izvēlēties Transportlīdzekli

Auto durvis un to daļas

Nav izvēlēta nekāda automašīna. Lai apskatītu preces, izvēlieties automašīnu, kuras detaļas Jūs meklējat.

Biežāk uzdodamie jautājumi
  • Vai ir iespējams preces izņemt fiziskajos veikalos?

    Jā, preces bez maksas var izņemt visos Signeda fiziskajos veikalos Lietuvā. Parasti preces no citiem veikaliem tiek piegādātas 1–3 dienu laikā.


Pasūtiet preču saņemšanu šādās pilsētās:

Ja jums ir kādi jautājumi, izvēloties rezerves daļas no kategorijas AUTO DURVIS UN TO DAĻAS, vienmēr varat doties uz jebkuru fizisku veikalu no zemāk esošā saraksta, kur varat ne tikai paņemt pasūtītās preces, bet arī saņemt speciālistu konsultāciju pirms pasūtīšanas. Pasūtītā oriģinālā rezerves daļa tiek piegādāta uz centrālo noliktavu, jau nākamajā dienā varat to izņemt tuvākajā veikalā. Interneta veikalā pasūtītās rezerves daļas var piegādāt ne tikai fiziskajos Signeda veikalos, bet arī uz jebkuru no Jūsu norādītajām adresēm Latvijas pilsētās. Fiziskajos veikalos Jums ir iespēja ne tikai saņemt profesionālu konsultāciju, bet arī iespēja preci apskatīt. Interneta veikalā pasūtītās detaļas iespējams piegādāt ne tikai uz Rīgu, Daugavpili, Liepāju, bet arī uz citām pilsētām un reģionu centriem, piemēram, Jelgavu, Jūrmalu, Ventspili, Rēzekni, Valmieru, Jēkabpili, Ogri, Salaspili, Tukumu, Cēsīm, Kuldīgu, Olaini, Saldus, Talsiem, Dobeli, Krāslavu, Siguldu, Bausku, Ludzu, Līvāniem, Gulbeni, Madoni, Alūksni, Aizkraukli, Limbažiem, Preiļiem, Balviem, Lielvārdi, Ikšķili, Valku, Smilteni, Salacgrīvu, Saulkrastiem, Aizputi, Baldoni, Grobiņu, Auci, Vangadzi, Baložiem, Skrundu, Pļaviņām, Kandavu, Viļāniem, Rūjienu, Brocēniem, Cēsvaini, Ilūksti, Viesīti, Valdemārili, Dagdu, Aloju, Priekuli, Krāslavu, Kalnciemu, Ķegumu, Jaunjelgavu, Mazsalaku, Varakļāniem, Staiceli, Lubānu , Api, Standi, Zilupi, Ainažiem, Viļaku, Pilteni, Sedu, Sabili, Strenčiem, Līgatni, Pāvilostu, Subati, Durbi. Preces tiek piegādātas bez maksas, ja pasūtījuma summa pārsniedz 86 eiro. Ja summa ir mazāka, piegādes izmaksas ir atkarīgas no Jūsu preču svara. Piegāde uz norādīto adresi aizņem 1-2 darba dienas. Par pasūtījuma statusu Jūs tiksiet informēts ar SMS. Vairāk informācijas atradīsiet: https://www.signeda.lv/iepirksanas-noteikumi

Auto durvis. To apkope un iespējamie bojājumi

Durvis un to daļas - automašīnu durvis un to sastāvdaļas. Durvis automašīnā aizsargā automašīnas salonu no ārējiem faktoriem, veic skaņas izolācijas funkciju. Dažādu zīmolu automašīnās uzstādītās durvis var atšķirties ne tikai pēc izskata, bet arī pēc funkciju daudzveidības. Izvēloties durvis un to detaļas, ļoti svarīgi ir ņemt vērā ne tikai automašīnas aprīkojumu, bet arī transportlīdzekļa apdares stilu. Šajā kategorijā jūs atradīsiet automašīnu durvis un to daļas, pateicoties kurām  baudīsiet perfektu, pabeigtu jūsu automašīnas virsbūves izskatu.
Durvis ir automašīnas virsbūves daļa, kas parasti tiek nomainīta ceļu satiksmes negadījuma laikā radušos bojājumu vai ārēju faktoru, piemēram, rūsas, dēļ.

Durvju rokturi ir svarīga durvju atvēršanas mehānisma sastāvdaļa. Izvēloties šo detaļu, ir svarīgi ņemt vērā gan rokturu tehnisko saderību ar durvīm, gan estētisko izskatu. Dažādām durvju pogām ir dažādas funkcijas, piemēram, rokturu apgaismojums, “keyless entry” (bezatslēgas) ieeja utt.

Sloksnes uz durvīm ir detaļa, kas parasti ir melna un netiek krāsota. Šī korpusa daļa ir uzstādīta uz durvju virsmas.

Durvju slēdzene - detaļa, kas nodrošina neautomātiskās durvju bloķēšanas funkciju, kuru īpašnieks var izmantot neatkarīgi no tā, vai darbojas tālvadības pults. Lai izvēlētos pareizo durvju slēdzeni savai automašīnai, ir svarīgi apsvērt tās saderību ar durvju rokturi un automašīnas tehniskajiem parametriem.

Ir svarīgi atcerēties, ka to funkcionalitāte un izturība ir atkarīga no pareizas automašīnas durvju apkopes. Un tas, savukārt, veicina kopējo automašīnas drošību un vienlaikus arī pasažieru drošību. Zemāk sniedzam informāciju par biežākajiem durvju bojājumiem, to cēloņiem un problēmu risināšanas veidiem. 

 
Biežākie automašīnu durvju bojājumi un to detaļu bojājumi

Durvju strēgšana. Tā ir izplatīta problēma gan vecākām, gan jaunākām automašīnām. Automašīnas durvis var iestrēgt, atverot vai aizverot tās dažādu iemeslu dēļ. Piemēram, - nepārbaudot, netīrot un neeļļojot ar speciālu eļļu pastāvīgi topošos durvju mehānismus, tajos laika gaitā sāk uzkrāties putekļi, netīrumi, dažādas cietās daļiņas. Savlaicīgi nenotīrot netīrumus, tiek apgrūtināta durvju gluda atvēršana. Tāpat automašīnas durvis var iestrēgt centrālās atslēgas sistēmas darbības traucējumu gadījumā. Problēmas cēlonis ir centrālās atslēgas moduļa vai tālvadības atslēgas darbības traucējumi.

Durvis var iestrēgt arī ļoti pēkšņu temperatūras izmaiņu gadījumā. Tas izklausās diezgan dīvaini, taču tam ir loģisks izskaidrojums. Precīzi izgatavoti metāla durvju vērtņu mehānismi spēcīgi izplešas vai saraujas, kad gaiss pēkšņi atdziest vai sasilst. Pat dažu milimetru svārstības var izraisīt dažādus mehāniskus (vai elektromehāniskus) bojājumus durvju atvēršanas un bloķēšanas sistēmās.

Durvju rokturu bojājumi. Iespējams, nav pārsteigums, ka durvju rokturi ir detaļas, kuras bieži tiek nomainītas vai remontētas. Īpaši biežas lietošanas dēļ durvju rokturiem raksturīgs ātrāks nodilums un dažādas mehāniskas plaisas un lūzumi. Lai ilgstoši baudītu kvalitatīvus durvju rokturus, svarīgi tos ne tikai pareizi lietot, bet arī laikus reaģēt uz pat nelieliem rokturu defektiem.

Durvju slēģu strēgšana. Parasti durvju slēģi iestrēgst un nepārvietojas uz priekšu vai atpakaļ, ja pašā aizvaru mehānismā ir darbības traucējumi vai netīrumi. Ja durvju slēģi nedarbojas, problēma var rasties arī no slēģu gumijas blīves nodiluma.

Nopietnākas durvju slēģu problēmas ir plaisas slēģā vai tā blīvē. Ja tās pamanāt ar neapbruņotu aci, tas nozīmē, ka detaļu efektivitāte ir ievērojami samazināta. Šādā gadījumā ieteicams vairs negaidīt un mainīt šo detaļu. Minētās plaisas var rasties arī detaļu dabiskās novecošanas, nolietošanās un nepareizas piestiprināšanas dēļ.

Durvju pastiprinātāja darbības traucējumi. Daži automašīnu modeļi ir aprīkoti ar durvju pastiprinātājiem. Tie atvieglo transportlīdzekļa durvju atvēršanu un aizvēršanu. Kad šādi pastiprinātāji saskaras ar kļūmēm, kļūst grūtāk atvērt un aizvērt durvis. Arī aizvērtās durvis var kļūt pārāk vaļīgas. Tāpēc, ja pamanāt pastiprinātāja darbības traucējumus, ieteicams nekavēties. Pēc iespējas ātrāk un pēc iespējas drošāk dodieties uz tuvāko autoservisu un tur veiciet nepieciešamos remonta vai maiņas darbus.

Durvju elektronisko komponentu darbības traucējumi. Lielākā daļa jauno automašīnu ir aprīkotas ar elektromehāniskām durvju bloķēšanas sistēmām. Šādas slēdzenes darbība var tikt traucēta dažādu iemeslu dēļ. Visvienkāršākie no tiem ir izlādējušas auto pults baterijas. Ja tālvadības pults darbības attālums pēkšņi ir ievērojami samazinājies, tālvadības pults nedarbojas konsekventi vai mirgo tās brīdinājuma lampiņa, ieteicams pēc iespējas ātrāk nomainīt bateriju.

Tomēr elektronisko komponentu bojājumi var rasties arī pašu durvju iekšpusē. Tie parasti ir saistīti ar bojātiem elektrības slēdžiem, vadu un kontaktu bojājumiem durvīs. Ja šeit problēmas netiek konstatētas, iespējams, ka lielākas problēmas slēpjas pašā automašīnas elektroapgādes ķēdē. Veicot elektrisko komponentu remonta un nomaiņas darbus, iesakām sazināties ar profesionāliem un uzticamiem speciālistiem.

Problēmas ar skaņas izolāciju. Ne viens autovadītājs ievēro, ka viņa vadamā automašīnā laika gaitā samazinās skaņas izolācija. Skaļāks apkārtējais troksnis ir dzirdams no vienām vai visām durvīm. Skaņas izolācijas problēmas var rasties automašīnas un tās izolācijas daļu dabiskā nolietojuma dēļ. Trokšņa izolācija var samazināties arī durvju bojājumu un deformācijas dēļ. Ir vērts pievērst uzmanību arī tam, ka faktiskais trokšņa izolācijas līmenis parasti ir ļoti atšķirīgs dažādās automašīnās. Ja apkārtējās vides troksnis traucē drošu braukšanu un ērtu pārvietošanos, ieteicams parūpēties par labāku automašīnas durvju (un citu detaļu) trokšņa izolāciju.
Korozija. Dažādas detaļas nav aizsargātas pret koroziju. Automašīnu durvis nav izņēmums. Parasti apakšējā daļa, kas saskaras ar automašīnas sliekšņiem, ir vairāk pakļauta rūsēšanai. Šajā vietā metāla un gumijas durvju detaļas daudz biežāk mijiedarbojas ar apkārtējās vides mitrumu.

Acīmredzot pat vislabāk pret koroziju aizsargātas durvis ilgtermiņā joprojām ietekmēs rūsa. Bet ko darīt, lai negatīvā ietekme būtu pēc iespējas mazāka un pēc iespējas vēlāka? Atbilde ir pavisam vienkārša. Regulāri tīriet durvis, izvairieties no ilgstošas ​​​​netīrības un piesārņojuma. Tāpat pārliecinieties, ka durvju aizsarggumijas ir cieši pieguļošas un neļauj mitrumam no ārpuses iekļūt durvju iekšējās daļās. Vēlams uzraudzīt arī rūsas ietekmi un izplatīšanos. Ja redzat, ka korozija jau būtiski skārusi dažādas virsbūves daļas, ir vērts tās salabot vai nomainīt. Tas palīdzēs izvairīties no lielākām remonta izmaksām nākotnē un braukt ar drošāku transportlīdzekli.

Auto durvju apkope

Daudzi no minētajiem automašīnas durvju bojājumiem ir viegli novēršami. Tomēr tas prasa kvalitatīvu un regulāru durvju apkopi. Lai saglabātu lielisko durvju stāvokli, iesakām pievērst uzmanību šādiem punktiem:

Vārstāmo durvju mehānismu tīrīšana un apkope. Lai durvis varētu viegli un efektīvi atvērt un aizvērt, ir svarīgi pievērst uzmanību vārstāmo mehānismu tīrīšanai un eļļošanai. Regulāri notīriet uz tiem uzkrātos netīrumus, putekļus, dubļus, taukus. Šādai tīrīšanai vislabāk ir izmantot otas, tīras drānas un destilētu (vai tīru vienkāršu) ūdeni. Pēc tīrīšanas daļas ieteicams regulāri ieeļļot. Tas novērsīs vārstīšanas mehānismu iestrēgšanu un līdzīgas problēmas.

Tīra un sausa virsma. Izvairieties no ūdens un netīrumu uzkrāšanās uz dažādām durvju virsmām. Uzkrājošais ūdens un netīrumi var ne tikai izraisīt acīmredzamus detaļu bojājumus, bet arī būt galvenais korozijas un rūsas cēlonis. Pēc stipra lietus un pēc automašīnas mazgāšanas ieteicams izžāvēt dažādas durvju virsmas.

Esiet uzmanīgi ar durvju mehānismiem. Atverot un aizverot automašīnas durvis, neizdariet ļoti pēkšņas kustības, izvairieties no pārmērīga spēka lietošanas. Atcerieties, ka daudzi durvju mehānismi un detaļas var salīdzinoši viegli deformēties.

Pārbaudiet gumijas blīves. Arī gumijas blīvēm, kas ir starp durvīm un automašīnas virsbūvi, nepieciešama apkope. Regulāri notīriet netīrumus, kas veidojas uz tiem. Nodrošiniet arī šo daļu elastības un hermētiskuma saglabāšanu. Mazākām blīvju plaisām piemērots risinājums var būt silikona šķidrums.

Laicīgi nomainiet nodilušās detaļas: ja redzat, ka durvju daļas ir zaudējušas savu efektivitāti, ir ieplaisājušas vai vispār salūzušas, nekavējoties sazinieties ar profesionālu autoservisu vai veltiet pietiekami daudz laika un pūļu, lai detaļas nomainītu pats.

Signeda interneta veikalā Jūs varat atrast visdažādākos automašīnu durvis un to detaļas par pievilcīgām cenām. Pateicoties plašajam oriģinālo un neoriģinālo ražotāju klāstam, jums tiek garantēts, ka izvēlēsieties savām vajadzībām vislabāk atbilstošās preces. Un, ja jums nepieciešama palīdzība izvēloties, mūsu speciālisti vienmēr ir gatavi sniegt profesionālus padomus un dalīties savās zināšanās un praktiskajā pieredzē.