LV
Izvēlēties Transportlīdzekli
+371 268 10330
Izvēlēties Transportlīdzekli

Ģenerators

Nav izvēlēta nekāda automašīna. Lai apskatītu preces, izvēlieties automašīnu, kuras detaļas Jūs meklējat.

Biežāk uzdodamie jautājumi
  • Vai ir iespējams preces izņemt fiziskajos veikalos?

    Jā, preces bez maksas var izņemt visos Signeda fiziskajos veikalos Lietuvā. Parasti preces no citiem veikaliem tiek piegādātas 1–3 dienu laikā.


Pasūtiet preču saņemšanu šādās pilsētās:

Ja jums ir kādi jautājumi, izvēloties rezerves daļas no kategorijas ĢENERATORS, vienmēr varat doties uz jebkuru fizisku veikalu no zemāk esošā saraksta, kur varat ne tikai paņemt pasūtītās preces, bet arī saņemt speciālistu konsultāciju pirms pasūtīšanas. Pasūtītā oriģinālā rezerves daļa tiek piegādāta uz centrālo noliktavu, jau nākamajā dienā varat to izņemt tuvākajā veikalā. Interneta veikalā pasūtītās rezerves daļas var piegādāt ne tikai fiziskajos Signeda veikalos, bet arī uz jebkuru no Jūsu norādītajām adresēm Latvijas pilsētās. Fiziskajos veikalos Jums ir iespēja ne tikai saņemt profesionālu konsultāciju, bet arī iespēja preci apskatīt. Interneta veikalā pasūtītās detaļas iespējams piegādāt ne tikai uz Rīgu, Daugavpili, Liepāju, bet arī uz citām pilsētām un reģionu centriem, piemēram, Jelgavu, Jūrmalu, Ventspili, Rēzekni, Valmieru, Jēkabpili, Ogri, Salaspili, Tukumu, Cēsīm, Kuldīgu, Olaini, Saldus, Talsiem, Dobeli, Krāslavu, Siguldu, Bausku, Ludzu, Līvāniem, Gulbeni, Madoni, Alūksni, Aizkraukli, Limbažiem, Preiļiem, Balviem, Lielvārdi, Ikšķili, Valku, Smilteni, Salacgrīvu, Saulkrastiem, Aizputi, Baldoni, Grobiņu, Auci, Vangadzi, Baložiem, Skrundu, Pļaviņām, Kandavu, Viļāniem, Rūjienu, Brocēniem, Cēsvaini, Ilūksti, Viesīti, Valdemārili, Dagdu, Aloju, Priekuli, Krāslavu, Kalnciemu, Ķegumu, Jaunjelgavu, Mazsalaku, Varakļāniem, Staiceli, Lubānu , Api, Standi, Zilupi, Ainažiem, Viļaku, Pilteni, Sedu, Sabili, Strenčiem, Līgatni, Pāvilostu, Subati, Durbi. Preces tiek piegādātas bez maksas, ja pasūtījuma summa pārsniedz 86 eiro. Ja summa ir mazāka, piegādes izmaksas ir atkarīgas no Jūsu preču svara. Piegāde uz norādīto adresi aizņem 1-2 darba dienas. Par pasūtījuma statusu Jūs tiksiet informēts ar SMS. Vairāk informācijas atradīsiet: https://www.signeda.lv/iepirksanas-noteikumi

Auto ģenerators

Automašīnas ģenerators ir ierīce, kas kloķvārpstas griešanās radīto mehānisko jaudu pārvērš elektriskā strāvā. Tā saražotā enerģija tiek izmantota akumulatora uzlādei un dažādu elektroierīču darbināšanai, kamēr motors darbojas. Dažās automašīnās ģeneratoru izmanto arī dzinēja iedarbināšanai.

Automašīnas ģeneratora tipi

  • Ar oglekļa birstēm. Šie ir visbiežāk izmantotie ģeneratori. Šajās ierīcēs pirmģeneratora tinums ir uzstādīts uz rotora vārpstas. Ierosmes strāva caur ogles slotiņām ieplūst rotorā.
  • Bez sukas. Tie ir retāk sastopami. Tie ir uzticami un izturīgi. Šo ģeneratoru ierosmes tinums ir uzstādīts tieši uz statora. Elektromotora spēks rodas, mainoties gaisa spraugas starp rotoru un statoru magnētiskajai vadītspējai. Šīs ierīces atšķiras pēc izmēra, dažu elementu relatīvā novietojuma, jaudas un efektivitātes.
  • Papildus parastajiem ģeneratoriem ir arī kombinēti startera motora un ģeneratora agregāti. Tie parasti tiek uzstādīti hibrīdtransportlīdzekļos vai automašīnās, kas aprīkotas ar „Start-Stop” sistēmu.

Ekspluatēšanas ieteikumi

  • Veicot jebkādus remontdarbus vai pārbaudot ierīci, vienmēr pārliecinieties, ka vadi ir pareizi savienoti. Pieslēguma polaritātes maiņa var izraisīt iztaisnotāja diodes un sprieguma regulatora bojājumus. Atcerieties, ka, atvienojot ģeneratoru no akumulatora, kamēr motors darbojas, var sabojāt automašīnas elektrisko sistēmu. Nekad nemēģiniet pārbaudīt ierīces darbību ar dzirksteles palīdzību, savienojot ierīces pozitīvo spaili ar automašīnas virsbūvi. Neiedarbiniet citu automašīnu, ja jūsu automašīnas motors ir ieslēgts.
  • Uzturiet dzinēja nodalījumu tīru. Netīrumi ir bīstami gan ierīces korpusam, jo tie var izraisīt koroziju, gan elektriskajiem kontaktiem, jo tie var izraisīt oksidēšanos. Neaizmirstiet aizsargāt ģeneratoru no šļakatām, mazgājot dzinēju, piemēram, pārklājot to ar plastmasas maisiņu.
  • Regulāri pārbaudiet piedziņas mehānismu. Pārāk liels siksnas nospriegojums vai nepareizi uzstādīti skriemeļi var izraisīt skriemeļa gultņa bojājumus. Atcerieties, ka arī skriemelis ir ekspluatācijas materiāls. Automašīnu ražotāji ģeneratora lietošanas laiku norāda lietošanas instrukcijā. Kad tas ir beidzies, nomainiet skriemeli.
  • Izvairieties braukt pāri dziļām peļķēm. Ja nav citas iespējas, mēģiniet tās uzmanīgi pārbraukt nelielā ātrumā. Temperatūras svārstību dēļ iekārta var tikt sabojāta.

Darbības traucējumu pazīmes

Diožu tilta bojājumi, sprieguma regulatora darbības traucējumi, pārplīsušas vai vaļīgas piedziņas siksnas gandrīz vienmēr ir nepietiekamas akumulatora uzlādes iemesls. Tāpēc, ja braukšanas laikā nepārtraukti mirgo akumulatora brīdinājuma indikators, parasti jāpārbauda maiņstrāvas ģenerators. Ja, motoram strādājot, priekšējie lukturi nodziest, bet skaņas signāls skan tarkšķēdams, tas arī var norādīt uz ierīces darbības traucējumiem. Ja gultnis ir nolietojies, zem motora pārsega var būt dzirdama specifiska dūkšana. Svilpojoša skaņa parasti norāda, ka siksna ir saplēsta vai uz tās ir smērviela.

Traucējumu iemesli

Ūdens vai eļļas un netīrumu maisījums uz diožu tilta plāksnītes, kā arī savienojumu polaritātes maiņa var izraisīt tilta izdegšanu. Apgrieztā polaritāte ir bīstama arī citām ģeneratora daļām, tostarp sprieguma regulatoram, kas var sabojāties arī pēc īssavienojuma automašīnas elektrotīklā. Nepareizi uzstādīti brīvgaitas skrimšļi un spriegotāji, kā arī siksna var izraisīt skriemeļu bojājumus. Birstes sabojājas parasta nodiluma dēļ.