LV
Izvēlēties Transportlīdzekli
+371 268 10330
Izvēlēties Transportlīdzekli

Stāvbremžu kluči

Nav izvēlēta nekāda automašīna. Lai apskatītu preces, izvēlieties automašīnu, kuras detaļas Jūs meklējat.

Biežāk uzdodamie jautājumi
  • Vai ir iespējams preces izņemt fiziskajos veikalos?

    Jā, preces bez maksas var izņemt visos Signeda fiziskajos veikalos Lietuvā. Parasti preces no citiem veikaliem tiek piegādātas 1–3 dienu laikā.


Pasūtiet preču saņemšanu šādās pilsētās:

Ja jums ir kādi jautājumi, izvēloties rezerves daļas no kategorijas STĀVBREMŽU KLUČI, vienmēr varat doties uz jebkuru fizisku veikalu no zemāk esošā saraksta, kur varat ne tikai paņemt pasūtītās preces, bet arī saņemt speciālistu konsultāciju pirms pasūtīšanas. Pasūtītā oriģinālā rezerves daļa tiek piegādāta uz centrālo noliktavu, jau nākamajā dienā varat to izņemt tuvākajā veikalā. Interneta veikalā pasūtītās rezerves daļas var piegādāt ne tikai fiziskajos Signeda veikalos, bet arī uz jebkuru no Jūsu norādītajām adresēm Latvijas pilsētās. Fiziskajos veikalos Jums ir iespēja ne tikai saņemt profesionālu konsultāciju, bet arī iespēja preci apskatīt. Interneta veikalā pasūtītās detaļas iespējams piegādāt ne tikai uz Rīgu, Daugavpili, Liepāju, bet arī uz citām pilsētām un reģionu centriem, piemēram, Jelgavu, Jūrmalu, Ventspili, Rēzekni, Valmieru, Jēkabpili, Ogri, Salaspili, Tukumu, Cēsīm, Kuldīgu, Olaini, Saldus, Talsiem, Dobeli, Krāslavu, Siguldu, Bausku, Ludzu, Līvāniem, Gulbeni, Madoni, Alūksni, Aizkraukli, Limbažiem, Preiļiem, Balviem, Lielvārdi, Ikšķili, Valku, Smilteni, Salacgrīvu, Saulkrastiem, Aizputi, Baldoni, Grobiņu, Auci, Vangadzi, Baložiem, Skrundu, Pļaviņām, Kandavu, Viļāniem, Rūjienu, Brocēniem, Cēsvaini, Ilūksti, Viesīti, Valdemārili, Dagdu, Aloju, Priekuli, Krāslavu, Kalnciemu, Ķegumu, Jaunjelgavu, Mazsalaku, Varakļāniem, Staiceli, Lubānu , Api, Standi, Zilupi, Ainažiem, Viļaku, Pilteni, Sedu, Sabili, Strenčiem, Līgatni, Pāvilostu, Subati, Durbi. Preces tiek piegādātas bez maksas, ja pasūtījuma summa pārsniedz 86 eiro. Ja summa ir mazāka, piegādes izmaksas ir atkarīgas no Jūsu preču svara. Piegāde uz norādīto adresi aizņem 1-2 darba dienas. Par pasūtījuma statusu Jūs tiksiet informēts ar SMS. Vairāk informācijas atradīsiet: https://www.signeda.lv/iepirksanas-noteikumi

Stāvbremžu kluči

Stāvbremze ir svarīga automašīnas bremžu sistēmas sastāvdaļa, pateicoties kurai mašīnu var droši apturēt galveno bremžu atteices gadījumā. Stāvbremze tiek izmantota arī, lai novietotu transportlīdzekli drošai ilgstošai stāvēšanai nogāzēs un nokalnēs un novērstu transportlīdzekļa ripošanu. Viena no būtiskām Stāvbremzes daļām, kas nodrošina tās efektīvu darbību, ir Stāvbremžu kluči.

Stāvbremžu kluči darbojas pēc principa, kas ir ļoti līdzīgs galveno bremžu kluču darbībai. Stāvbremžu kluči parasti tiek uzstādīti uz aizmugurējiem bremžu trumuļiem. Pavelkot stāvbremzes sviru vai nospiežot šo bremžu pogu, kluči piespiežas pret bremžu trumuli. Berze un saķere, kas rodas starp stāvbremžu klučiem un trumuļiem, aptur transportlīdzekļa riteņus un neļauj automašīnai kustēties, līdz tiek atlaista stāvbremzes svira.

Kopumā stāvbremžu kluči ir pret nodilumu jutīga daļa. Ja stāvbremzi izmantojat bieži, visticamāk, ka kluči būs jāmaina vidēji ik pēc 75 000 kilometriem.

No kā izgatavoti stāvbremžu kluči?

Stāvbremžu kluči, atkarībā no to mērķa, ir izgatavoti no atbilstošiem materiāliem, kas ir izturīgi pret berzes nodilumu. Visbiežāk tiek izmantoti kluči, kas izgatavoti no cieta metāla vai speciāliem keramikas materiāliem. Interesants fakts ir tas, ka azbesta materiālu, kas mūsdienās tiek uzskatīts par kaitīgu cilvēkiem un videi, vēl 2005. gadā Eiropā  izmantoja stāvbremžu kluču ražošanai. Azbesta izmantošana jaunu automašīnu detaļu ražošanā Eiropas Savienībā tika aizliegta 2005. gada 28. oktobrī. Ražoto azbesta auto detaļu tirdzniecība ES tika galīgi aizliegta kopš 2008. gada 28. oktobra.

Klienti, kas apmeklē Signeda interneta veikalu, var ērti izvēlēties sev nepieciešamās auto bremžu sistēmas daļas. No galveno un stāvbremžu klučiem, līdz bremžu trumuļu diskiem, auportiem un citām detaļām. Pārdodam oriģinālo un alternatīvo ražotāju detaļas, kas piemērotas populārāko auto marku (Audi, BMW, Volkswagen u.c.) un reto auto marku (Jeep, Dodge u.c.) modeļiem.