LV
Izvēlēties Transportlīdzekli
+371 268 10330
Izvēlēties Transportlīdzekli

Amerikas auto rezerves daļas

Amerikāņu autodetaļas - jaudas un mūsdienīguma akcents Tavam auto!

Amerikāņu automašīnas un to daļas ir piesaistījušas automašīnu entuziastu uzmanību visā pasaulē kopš pagājušā gadsimta vidus. Automašīnas no ASV vienmēr ir ievērojami atšķīrušās no Eiropas un Āzijas transportlīdzekļiem. Tās vienmēr ir bijušas un tiek uzskatītas par vienu no brīvās un varenās Amerikas simboliem.

Lietuvā jau kādu laiku novērojam amerikāņu automašīnu popularitātes un pieprasījuma pieaugumu. Likumsakarīgi, ka pēc šāda transportlīdzekļa iegādes tā remontam un apdarei būs nepieciešams ekskluzīva dizaina un nestandarta tehniskajām prasībām atbilstošas daļas. Bet ar ko īsti atšķiras amerikāņu automašīnas un to daļas no Eiropas un Āzijas transportlīdzekļiem?

Galvenās amerikāņu automašīnu atšķirības 

Latvietis, kurš nekad agrāk nav braucis ar amerikāņu auto, pēc tā iegādes var piedzīvot nelielu kultūršoku. Būtiski atšķiras ne tikai amerikāņu un Eiropas automašīnu jauda un izskats, bet arī automašīnu izmēri un to izturība pret klimatiskajiem efektiem. Tāpēc ir pašsaprotami, ka Amerikas un Eiropas automobiļu daļas atšķiras gan pēc dizaina, gan ražošanas tehnoloģijas. Šīs atšķirības pastāv gan atšķirīgās autobūves kultūras, gan Amerikas unikālā klimata dēļ.

Automašīnu izmēri. Pirmā un acīmredzamākā atšķirība starp ASV un Eiropas automašīnām. Lielākā daļa amerikāņu automašīnu ir lielākas, ietilpīgākas un ērtākas nekā Eiropas automašīnas. Pērkot automašīnu no ASV, jūs parasti izbaudīsiet lielāku virsbūvi un ietilpīgu salonu. Patiesi, amerikāņu auto plašā tehniskā izkārtojuma dēļ manevrēšana Latvijas ielās var būt nedaudz sarežģītāka. Eiropas automašīnas ir mazākas un kompaktākas salīdzinājumā ar amerikāņu automašīnām. To dizaineri lielu uzmanību pievērš automašīnas izmēriem, kas pielāgoti šaurajām Eiropas valstu ieliņām un mazām autostāvvietām.

Dabiski, ka arī amerikāņu auto daļas būs lielākas, masīvākas. Īpašnieks, kurš nopirka ASV automašīnu, ātri pamanīs, ka daļu piestiprināšanai ir vairāk fiksācijas punktu. Tomēr principā daļu nostiprināšanas metode neatšķiras.

Automobiļu dzinēju jauda. Vēl viena spilgta atšķirība starp Amerikas un Eiropas automašīnām. Automašīnas no ASV tiek ražotas ar lielākiem dzinējiem, kas dod lielāku jaudu un ātrumu. Tomēr acīmredzams trūkums ir degvielas patēriņš. 2021. gadā amerikāņu automobiļu degvielas patēriņš vidēji bija 8-12 l/100 km, Eiropas auto - 5-8 l/100 km. Skaidrs, ka Eiropas automobiļos biežāk tiek izmantoti mazāki un ekonomiskāki dzinēji, kas orientēti uz mazāku degvielas patēriņu.

Pateicoties amerikāņu automašīnu dzinēju unikālajai jaudai, dzinēja mehānisma un tā aizsardzības daļas bieži ir lielākas, smagākas (un nedaudz dārgākas). Tomēr principā šo daļu izvēles process ir ļoti līdzīgs Eiropas auto daļu izvēlei. Parasti tiek ņemta vērā mašīnas marka, modelis un ražošanas gads.

Vieglāks remonts. Fakts, ka dīzeļa un benzīna amerikāņu automašīnas ir daudz vieglāk remontējamas, daudziem auto entuziastiem ir mazāk zināms. Automašīnas pašremontēšana ir dziļi iesakņojusies amerikāņu kultūrā, tāpēc daudz daļu varat viegli salabot un nomainīt mājās. Eiropas automobiļiem un to daļām parasti raksturīgs sarežģītāks dizains un nomaiņas process. Remontējot Eiropas automašīnas, nereti pēc palīdzības nākas vērsties pie profesionāla autoservisa darbiniekiem. Tātad, ja esat automehānikas entuziasts, pērkot amerikāņu automašīnu, varat ietaupīt daudz naudas, ko jūs atvēlētu remontam.

Izturība pret dažādiem klimatiskajiem apstākļiem. Interesanti ir arī tas, ka lielākā daļa amerikāņu automašīnu ir ārkārtīgi izturīgas pret dažādiem laikapstākļiem un to pēkšņām izmaiņām. Tas ir diezgan loģiski. Dzelzceļa un autobusu tīkls ASV ir daudz mazāk attīstīts. Un amerikāņiem patīk ceļot garākus attālumus ar automašīnu. Šķērsojot visu valsti no dienvidiem uz ziemeļiem, Kalifornijas, Teksasas karsto klimatu nomainīs sniegotie Montānas kalni un Mičiganas meži. Amerikas aukstākajos štatos vidējā gaisa temperatūra ziemā sasniedz -12 grādus pēc Celsija. Tātad Eiropas ziemas nav problēma amerikāņu automašīnām. Virsbūves un dzinēja daļas bieži ir izgatavotas no dažādiem alumīnija, plastmasas, nerūsējošā tērauda materiāliem un to sakausējumiem un ir izturīgas pret lielu aukstumu un karstumu.

Auto dizains. Amerikāņu automašīnas un daļas no Amerikas bieži raksturo dizains, kas atspoguļo vietējās automobiļu kultūras tendences un modes. Tas var būt: lielāki riteņi, papildu lukturi, ekskluzīvas virsbūves utt. Eiropas automobiļi vairāk orientēti uz minimālismu un praktiskumu. Tikmēr amerikāņu mašīnas ir labi pazīstamas ar savām modifikācijas iespējām un dažādām papildus virsbūves un dzinēja daļām.

Var teikt, ka amerikāņu auto rezerves daļas ir vairāk vērstas uz jaudu, komfortu un spēju pielāgot automašīnu savam unikālajam stilam. Eiropas autodetaļas vairāk orientētas uz ekonomisku, ekoloģisku darbību.

Amerikāņu daļu atlases kritēriji

Lai izvēlētos savam auto piemērotas kvalitatīvas detaļas, nepietiek tās izvēlēties tikai pēc auto modeļa un gada. Ir daži papildu kritēriji, kas palīdzēs ātri un vienkārši izvēlēties labākās daļas amerikāņu automašīnai.

Detaļu kvalitāte. Uzticami ražotāji ar pozitīvām klientu atsauksmēm parasti nodrošina kvalitatīvas detaļas. Vienkāršs padoms – lai iegādātos ilgmūžīgas detaļas, pārbaudiet ražotāja reputāciju, detaļām sniegtās garantijas un pieejamos sertifikātus.

Saderība. Kā jau minējām, amerikāņu automašīnas nereti raksturo individualizēti tehniskie un estētiskie risinājumi auto dzinējam un virsbūvei. Tātad, pat ja izvēlētās detaļas ir piemērotas atbilstoši automašīnas  pamatmodelim un izlaiduma gadam, novērtējiet veikto modifikāciju iespējamo ietekmi uz detaļu saderību ar jūsu mašīnu.

Pirkšanas vieta. Mēs iesakām iegādāties detaļas Lietuvā no uzticamiem pārdevējiem, kuri oficiāli sadarbojas ar oriģinālo un neoriģinālo amerikāņu detaļu ražotājiem.

Interneta veikalā Signeda piedāvājam dažādas daļas amerikāņu automašīnām. Varam piedāvāt oriģinālo un neoriģinālo ražotaju virsbūves un dzinēja daļas. ASV daļu izvēle ir ārkārtīgi liela, pateicoties mūsu plašajam piegādātāju tīklam. Mēs sadarbojamies ar vairāk nekā 50 ražotājiem un piegādātājiem, un šobrīd mūsu vietnes katalogā piedāvājam vairāk nekā 300 000 dažādu autodetaļu un auto preču. Garantējam, ka mūsu interneta veikalā atradīsiet oriģinālās detaļas savam amerikāņu auto.